نخستین واکنش ها نسبت به فیلم Dumbo: یک بازسازی ﺷﮕﻔﺖﺍﻧﮕﯿﺰ و غیرقابل پیش بینی

با توجه به اینکه مدت زمان چندان زیادی تا شروع اکران فیلم Dumbo به کارگردانی تیم برتون (آلیس در سرزمین عجایب) باقی نمانده است، شاهد انتشار نخستین واکنش ها نسبت به این فیلم لایو-اکشن از سوی کسانی که موفق به تماشای آن شده اند هستیم؛ Alice in Wonderland نخستین فیلم لایو-اکنش دیزنی نبود که بر پایه یک انیمیشن کلاسیک ساخته شده، اما به لطف موفقیت هایی که کسب کرد یک جریان تازه را آغاز نمود. بعد از این فیلم، دیزنی انیمیشن های مشهور خودش مثل دیو و دلبر، زیبای خفته، و سیندرلا را بصورت لایو-اکشن بازسازی کرد و به همین واسطه موفقیت های فراوانی کسب نمود!

فیلم بعدی این جریان، Dumbo است که بر پایه یک انیمیشن کلاسیک به همین نام محصول سال ۱۹۴۱ ساخته شده؛ در این فیلم با یک ستاره سابق سیرک (Colin Farrell) همراه می شویم که شغلش مراقب از یک فیل خاص است، او و بچه هایش از این فیل مراقبت می کنند تا در نهایت متوجه می شوند که گوشهای بزرگش به وی اجازه می دهند تا پرواز کند. در این میان شخصی وجود دارد (با بازی Michael Keaton) که ثروتمند است و خیلی دوست دارد دامبو را بخرد، او در مقابل صاحب سیرکی (Danny DeVito) که دامبو در آن زندگی می کند قرار می گیرد.

همچنین بخوانید | اولین تیزر تریلر و پوستر رسمی فیلم لایو-اکشن Dumbo منتشر شد؛

تاکنون چند نفری موفق به تماشای این فیلم شده اند که نظرات خودشان را با انتشار توییت هایی جالب در اختیار طرفداران قرار داده اند؛ بیشتر نظرات طبق انتظار ما مثبت هستند و خبر از فیلمی می دهند که واقعا ارزش انتظار کشیدن را دارد. در این نقدها از Dumbo بعنوان یک فیلم خوب و خوش ساخت یاد شده که می تواند خبری خوب برای سازندگان این اثر باشد.

Dumbo 2019

آقای Peter Sciretta از دیدن فیلم Dumbo لذت فراوانی برده، او از جنبه هنری این فیلم و طراحی صحنه شگفت انگیز آن تعریف نمود. “یکی از بهترین فیلم های لایو-اکشنی که آقای برتون طی سالهای اخیر کارگردانی کرده است. برخلاف بیشتر عناوین اقتباسی دیزنی، این فیلم وضعیت خاصی دارد و ۳۵% اقتباس است و ۶۵% یک ادامه، که جالب می باشد…” این نویسنده در ادامه گفت که شوق زیادی نسبت به این فیلم نداشته اما بطور غافلگیرکننده ای تماشای آن لذت بخش بوده است، به نظر او فیلم Dumbo حتی بهتر از Beauty and the Beast و Mary Poppins Returns هم بهتر است. او سه فیلم لایو-اکشن محبوب خودش را نام برد: اثر جدید دیزنی در کنار Jungle Book و Cinderella.

همچنین بخوانید | دیزنی «گوژپشت نتردام» را تبدیل به یک فیلم لایو-اکشن موزیکال می کند؛

آقای Nick Kazden در مورد این فیلم گفت “قطعا چیزی که انتظارش را داشتم نبود، اما می تونم بگم که Dumbo بطور کل دلگرم کننده بود و یک فیلم سرگرم کننده که بطور قطع ارزش وقت گذاشتن دارد…” او در ادامه از بازیگران Dumbo تعریف کرد و جلوه های ویژه بکار رفته برای شخصیت دامبو را فوق العاده خواند، بطوری که با ورودش به صحنه تمام توجه ها را بسوی خودش جلب می کند. Chris E. Hayner هم گفت که “من از تماشای دامبو لذت بردم. یک فیلم زیبا و غیرقابل پیش بینی است، که یک فیل کامپیوتری پر از احساس ستاره آن می باشد…” طبق ادعای او این فیلم داستانی ساده دارد، اما با این وجود فوق العاده است و یکی از بهترین کارهای برتون طی چند سال اخیر می باشد.

در نقد The Nerds of Color از شخصیت های جذاب این فیلم تمجید شده است، از Dumbo بعنوان فیلمی بزرگ یاد شده که مملو از احساس و صمیمیت است، همین ویژگی ها باعث شده اند تا نسخه انیمیشنی کلاسیک تبدیل به یک عنوان خاطره برانگیزتـر شود؛ او بازیگران بااستعداد را جزو ویژگی های مثبت فیلم خواند. خانم The Foxglove Child نیز متعقد است که نسخه لایو-اکشن Dumbo چیزی فراتر از انتظار مخاطبین بوده، که خط داستانی معقول، موضوع مناسب و جلوه های ویژه فوق العاده باعث وقوع این اتفاق شده است.

و اما توییت آقای Tom Jorgensen بدین شرح بوده است که “من هفته قبل دامبو را تماشا کردم. برخلاف وجود جلوه هایی بزرگ، عملکرد جالب مایکل کیتون، و یک بچه فیلم دوست داشتنی، فیلم باعث نمی شود که شما نسبت به داستان کنجکاو شوید…” او ادعا کرد که داستانهای مربوط به انسان ها نپخته هستند و همه چیز را خراب می کنند.

همچنین بخوانید | نیکول کیدمن به فیلم لایو-اکشن کروئلا دویل (Cruella De Vil) می پیوندد؟

فیلم Dumbo 2019

یکی از نکاتی که جزو ویژگی های مثبت این فیلم ذکر شده، پیام طرفداران حیوانات بودن آن است، در کنار طراحی صحنه بسیار عالی و داشتن بازیگرانی شگفت انگیز. برتون، که وی را بخاطر کارگردانی فیلم هایی مثل Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (سوئینی تاد: آرایشگر شیطانی خیابان فلیت)، Dark Shadows (سایه های تاریک) و همچنین Charlie and the Chocolate Factory (چارلی و کارخانه شکلات سازی) می شناسیم، ظاهرا باری دیگر در انجام کاری که به وی سپرده شده سنگ تمام گذاشته است و Dumbo را تبدیل به یکی از عناوین موفق کارنامه هنری خودش کرده.

اینطور که به نظر می رسد فیلم Dumbo بیشتر یک ادامه برای انیمیشن کلاسیک باشد تا بازسازی لایو-اکشن آن؛ دقیقا مثل اتفاقی که برای فیلم موفق Alice in Wonderland به کارگردانی برتون افتاد. با توجه به اینکه منتقدین فیلم Beauty and the Beast (دیو و دلبر) را بخاطر اینکه بیش از حد به نسخه های انیمیشنی خودش شباهت داشت مورد نکوهش قرار دادند، جالب است می شنویم که این ایراد در Dumbo وجود ندارد. حال باید صبر کنیم تا اکران آغاز شود (جمعه ۹ فروردین) و ببینیم نظر مردم در مورد این عنوان اقتباسی چیست…


منبع: توییتر

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.