سریال The Eyes of the Dragon استیون کینگ توسط Hulu در حال توسعه است؛

سرویس استریم Hulu در حال توسعه یک سریال بر پایه رمان The Eyes of the Dragon (چشمهای اژدها) نوشته استیون کینگ است. این رمان توسط نویسنده ای نوشته شده که سابقه ای درخشان در نگارش داستان های ترسناک دارد، ولی ژانر اصلی این کتاب فانتزی می باشد؛ The Eyes of the Dragon روایتگر داستان یک جادوگر قدرتمند با چند قرن عمر است که تلاش می کند با کشتن پادشاه، و تصاحب سلطنت، قدرت یک سرزمین را بدست بگیرد و آن را نابود کند.

وقایع رمان The Eyes of the Dragon در یک قلمرو خیالی به نام Delain اتفای می افتد، فلگ، جادوگر شاه رونالد، خواستار نابود کردن پادشاهی Delain است. او وقتی که ملکه ساشا صاحب یک پسر به نام پیتر می شود احساس خطر می کند، پیتر وارث حقیقی تخت پادشاهی است. وقتی که ملکه دومین پسر خودش را حامله است، فلگ از قابله ملکه می خواهد تا او را بعد از به دنیا آمدن فرزندش بکشد، و اینجاست که نقشه های او برای قدرت کسب کردن آغاز می شود. وقتی پیتر تبدیل به یک نوجوان می گردد، فلگ ترتیبی می دهد تا او هر شب قبل از خواب برای پدرش لیوانی شراب ببرد، و این فرصتی می شود برای اینکه برای پیتر پاپوش درست کند.

او سمی به نام “شن اژدها” را در لیوان شراب حل می کند و بعد از رفتن پیتر به پادشاه می دهد. پیش از این، در جهت به دست آوردن رفاقت توماس، فلگ به او راهرویی را نشان داده بود که از طریق آن توماس می توانست جاسوسی پدرش را بکند. به همین واسطه توماس قتل شاه را به چشم می بیند، وقتی که فلگ در حال دادن لیوان شراب آلوده به پادشاه است. فلگ شواهد لازم برای گناهکار جلوه دادن پیتر را باقی می گذارد، پسر بزرگ پادشاه در نهایت محکوم و زندانی می شود. تخت پادشاهی به توماس می رسد، ولی چون دوازده سال سن دارد فلگ قدرت کنترل قلمرو را به دست می گیرد و …

همچنین بخوانید | کتاب ترسناک Salem’s Lot استیون کینگ تبدیل به فیلم می شود؛ جیمز وان تهیه‌کننده آن است

حال طبق یک گزارش تازه منتشر شده توسط ددلایل، Hulu مشغول کار بر روی اپیزود پایلوت (آزمایشی) این سریال است، که بر پایه رمان فانتزی The Eyes of the Dragon ساخته می شود. این اپیزود توسط ست گراهام اسمیت رمان‌نویس مشهور در حال نگارش است، کسی که پیش از این در نگارش فیلم هایی مثل The LEGO Batman Movie (فیلم لگویی بتمن) و Dark Shadows (سایه های تاریک) دخالت داشته و نویسنده رمان های مشهور Pride and Prejudice and Zombies (غرور، تعصب و زامبی‌ها) و Abraham Lincoln: Vampire Hunter (آبراهام لینکلن: شکارچی خون‌آشام) می باشد.

چشمهای اژدها

او در مورد این سریال گفته است که “من خیلی بخاطر کار بر روی دنیای استیون کینگ با Hulu هیجان زده ام، که یک رکورد شگفت انگیز با اقتباس های استیون کینگ دارد. هدف از این سری تجربه احساسی است که پیش از این با هیچکدام از عناوین اقتباسی بر پایه آثار کینگ تجربه نشده، با این منبع اطلاعاتی غنی و تنها کتاب فانتزی حقیقی که او نوشته و دارای پادشاه ها، شمشیرها و پرنسس هاست. ما روح و میراث کتاب را گرامی میداریم.

همچنین بخوانید | شبکه AMC رمان «زیباهای خفته» استیون کینگ را مورد اقتباس قرار می دهد

سالها قبل قرار بود فیلمی بر پایه رمان The Eyes of the Dragon ساخته شود، ولی چون اقتباس از آن واقعا چالش برانگیز است این اتفاق نیافتاد. در واقع آقای کینگ این کتاب را برای اینکه یک روز تبدیل به فیلم یا سریال شود ننوشته، پس کاملا طبیعی است که اقتباس از آن کمی سخت باشد. خود رمان نیز در سال ۱۹۸۶ منتشر شد و با نقدهای بسیار خوبی از سوی منتقدین روبرو گشت. حال باید ببینیم که Hulu دقیقا چه برنامه ای برای سریال The Eyes of the Dragon دارد، و اینکه در نهایت به چگونه سریالی تبدیل خواهد شد.

پس، منتظر انتشار اطلاعات بیشتر باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.