گزارش باکس آفیس (12 تا 14 مرداد): کریستوفر رابین افتتاحیه را از تام کروز باخت!

طبق گزارش تازه باکس آفیس، فیلم سینمایی Mission: Impossible – Fallout (ﻣﺄﻣﻮﺭﯾﺖ: ﻏﯿﺮﻣﻤﮑﻦ – ﻓﺎﻝﺍﻭﺕ) طی دومین تعطیلات آخرهفته اکران خودش در ایالات متحده ۳۵ میلیون دلار فروخته که مجموع فروش داخلی آن را به ۱۲۵ میلیون دلار بعد از ۱۰ روز نمایش رسانده است. این مقدار فروش طی دومین تعطیلات خودش یک رکورد برای فرانچایز ماموریت غیرممکن محسوب می شود — مثلا Rogue Nation که در افتتاحیه ۵۵٫۵ میلیون دلار فروخته بود اما دومین تعطیلات آخرهفته اکران خودش را با ۲۸٫۵ میلیون به پایان رساند. در خارج از خاک ایالات متحده، Fallout از ۵۶ بازار مختلف توانست ۷۶ میلیون دلار دیگر بدست آورد، قسمت ششم Mission: Impossible طی این جمعه پا به ۲۰ کشور جدید گذاشت. حال فروش خارج از خاک این فیلم به ۲۰۵ میلیون دلار رسیده است، مجموع فروش بین المللی آن هم تاکنون ۳۲۹٫۵ میلیون دلار بوده. باید اشاره کنیم که اکران Fallout هنوز در چین و ایتالیا آغاز نشده است.

فیلم لایو-اکشن Christopher Robin (کریستوفر رابین) کمپانی دیزنی نتوانست انتظارات را برآورده کند و افتتاحیه خودش را با فروش ۲۵ میلیون دلاری به پایان رساند، در حالی که روی پرده ۳,۶۰۲ سالن سینما رفت. این افتتاحیه از شروع بکار ۲۱٫۵ میلیون دلاری فیلم Pete’s Dragon محصول ۲۰۱۶ بهتر بوده اما اصلا تحسین برانگیز نیست، چون انتظار بیشتری از این عنوان داشتیم. البته Christopher Robin طی روز افتتاحیه به لطف رای مخاطبین یک “A” را از سوی ﺳﯿﻨﻤﺎﺳﮑﻮﺭ (CinemaScore) دریافت کرده، که نشان می دهد از نظر هنری توانسته نظر مردم را جلب کند، پس شاید طی هفته های آینده وضعیت اکران آن بهتر شود.

همچنین بخوانید: انیمیشن Incredibles 2 یک میلیارد دلاری شد!

فیلم کمدی The Spy Who Dumped Me دیگر عنوان تازه وارد این هفته طی افتتاحیه آمریکایی خودش ۱۲٫۳۵ میلیون دلار فروخت و جایگزین سوم نتایج باکس آفیس این هفته را تصاحب کرد. ما می توانیم این فیلم را با Hot Pursuit مقایسه کنیم که در سال ۲۰۱۵ پا به سینما گذاشت، برای تولید آن ۳۵ میلیون دلار هزینه شده بود، طی افتتاحیه آمریکایی ۱۳٫۹ میلیون دلار فروخت و در نهایت گیشه را با فروش داخلی ۳۵ میلیون دلاری ترک کرد. اما برای تولید The Spy Who Dumped یک بودجه ۴۰ میلیون دلاری مصرف شده، این فیلم طی روز افتتاحیه یک “B” را از سوی ﺳﯿﻨﻤﺎﺳﮑﻮﺭ دریافت کرده که در مقایسه با “C+” فیلم Hot Pursuit خیلی بهتر به نظر می رسد.

ماموریت غیرممکن 6

جایگاه چهارم نتایج این هفته به فیلم Mamma Mia! Here We Go Again (ماما میا! دوباره شروع کنیم) تعلق دارد که طی سومین تعطیلات آخرهفته اکران خودش در آمریکا ۹ میلیون دلار فروخته و مجموع فروش داخلی خودش را به ۹۱ رسانده است — قسمت سوم طی این مدت مجموعا ۸۷٫۴ میلیون دلار فروخته بود. در بازار جهانی، Here We Go Again با ورود به چند کشور جدید توانست ۱۹٫۳ میلیون دلار دیگر بفروشد، که فروش از خاک خودش را به ۱۳۹٫۲ میلیون دلار رساند. این فیلم اکنون بعد از ۱۷ روز نمایش در مجموع ۲۳۰ میلیون دلار فروخته است.

همچنین بخوانید: پرونده فیلم سینمایی Deathstroke هنوز بسته نشده است!

فیلم جدید کمپانی سونی، The Equalizer 2 (برابرساز) با کاهش ۳۷ درصدی نسبت به هفته قبل توانست ۸٫۸ میلیون دلار دیگر در ایالات متحده بفروشد که باعث شد مجموع فروش داخلی آن به ۸۰ میلیون دلار برسد و جایگاه پنجم نتایج این هفته را تصاحب کنـد — با توجه به بودجه ساخت ۶۲ میلیونی رقم خوبی به نظر می رسد. در جایگاه هشتم نیز می توانیم فیلم The Darkest Minds (تاریک‌ترین ذهن‌ها) را مشاهده کنیم که کار خودش را با ۵٫۸ میلیون دلار آغاز کرد، این فروش با توجه به بودجه ساخت ۳۴ میلیون دلاری چندان جالب به نظر نمی رسد. در بازار جهانی هم Darkest Minds با ورود به ۳۷ کشور مختلف تنها ۴٫۱ میلیون دلار فروخت!

فیلم Ant-Man and the Wasp (ﻣﺮﺩ ﻣﻮﺭﭼﻪﺍﯼ ﻭ ﺯﻧﺒﻮﺭﮎ) نیز طی پنجمین تعطیلات آخرهفته اکران خودش ۶٫۱ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش داخلی آن بعد از ۳۱ روز نمایش به ۱۹۵٫۴ میلیون دلار رسید — قسمت اول طی پنجمین تعطیلات ۵٫۴ میلیون فروخته بود. مجموع فروش بین المللی Ant-Man 2 اکنون به ۴۲۶ میلیون دلار رسیده است. مجموع فروش داخلی فیلم Black Panther (پلنگ سیاه) نیز همانظور که پیش از این اطلاع دادیم از مرز ۷۰۰ میلیون دلار عبور کرده است — تاکنون تنها سه فیلم در تاریخ موفق به انجام این کار شده اند. مجموع فروش بین المللی Incredibles 2 (ﺷﮕﻔﺖﺍﻧﮕﯿﺰﺍﻥ) نیز اکنون به ۱٫۰۴۷ میلیارد دلار رسیده است.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.