فیلم Final Destination 6 (مقصد نهایی) توسط نویسندگان Saw در حال توسعه است؛

کمپانـی New Line Cinema اکنون در حال کار بر روی یک ریبوت برای فرانچایز ترسناک Final Destination (مقصد نهایی) است، ﭘﺎﺗﺮﯾﮏ ﻣﻠﺘﻮﻥ و ﻣﺎﺭﮐﻮﺱ ﺩﺍﻧﺴﺘﻦ (نویسندگان Saw) نیز بعنوان نویسنده جذب این پروژه شده اند. ما بخوبی می دانیم که New Line از گذشته ای دور تجربه فعالیت در ژانر ترس را دارد، یکی از نخستین موفقیت های این کمپانی فرانچایز A Nightmare on Elm Street (ﮐﺎﺑﻮﺱ ﺩﺭ ﺧﯿﺎﺑﺎﻥ ﺍلم) بود. در نتیجه موفقیت های این مجموعه فیلم، به استودیوی نیو لاین لقب The House That Freddy Built داده شد!!

چند دهه جلوتـر، New Line توانست یک فرانچایز ترسناک موفق دیگر را هم خلق کند؛ Final Destination که مورد استقبال مردم و علاقه مندان به این ژانر قرار گرفت. اولین فیلم در سال ۲۰۰۰ منتشر شد؛ آغاز ماجرا جایی بود که ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻣﺴﺎﻓﺮﺍﻥ ﭘﺮﻭﺍﺯ ﺷﻤﺎﺭﻩ ۱۸۰ ﻧﺎﻡ ﺍﻟﮑﺲ ﺑﺮﻭﻭﯾﻨﮓ ﺣﺎﺩﺛﻪ ﺳﻘﻮﻁ ﻫﻮﺍﭘﯿﻤﺎ ﺭﺍ مانند یک الهام می بیند ﻭ ﺑﺎ ﻫﺸﺪﺍﺭ ﺑﻪ ﻫﻤﮑﻼﺳﯽﻫﺎﯾﺶ ﺟﺎﻥ ۷ ﻧﻔﺮ ﺍﺯ ﺁﻥﻫﺎ ﺭﺍ ﻧﺠﺎﺕ ﻣﯿﺪﻫﺪ، ﻭﻟﯽ مرگ ﮐﻤﺎﮐﺎﻥ ﺁﻥﻫﺎ ﺭﺍ ﺗﻌﻘﯿﺐ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﻭ ﯾﮑﯽ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺑﻪ ﻫﻤﺎﻥ ﺗﺮﺗﯿﺒﯽ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺩﺭ ﻫﻮﺍﭘﯿﻤﺎ ﻣﯿﻤﺮﺩﻧﺪ ﮐﺸﺘﻪ ﻣﯽﺷﻮﻧﺪ.

خط داستانی تمام فیلم های Final Destination شبیه به هم هستند، یک نفر آینده را می بیند و چند نفر دیگر را نجات می دهد، سپس هر کدام ﺍﺯ این نجات یافته ها طی روزهای آینده در وحشتناک ترین شکل ممکن در اثر حوادث مختلف کشته می شوند. این فرمول تکراری تا سال ۲۰۱۱ با فیلم Final Destination 5 ادامه یافت و واقعا هم موفق بود.

همچنین بخوانید | دومین تریلر رسمی از فیلم ترسناک Happy Death Day 2U

فیلم Final Destination 5 با نقدهای خوبی از سوی منتقدین و طرفداران روبرو شد، اما در خاک آمریکا کمتر از تمام چهار فیلم قبلی فروخت و از این نظر باعث ناامیدی سازندگانش گشت. New Line در نظر داشت Final Destination 6 را بسازد اما این فیلم را از تقویم کاری خودش خط زد و از آن به بعد فرانچایز تعطیل بوده است. اما حالا، variety با انتشار یک گزارش فاش کرده که کمپانی مشغول کار بر روی نسخه ریبوت Final Destination می باشد، ﭘﺎﺗﺮﯾﮏ ﻣﻠﺘﻮﻥ و ﻣﺎﺭﮐﻮﺱ ﺩﺍﻧﺴﺘﻦ هم مسئول نگارش ﻓﯿﻠﻢﻧﺎﻣﻪ این فیلم ترسناک هستند. این دو نویسنده سابقه درخشانی در ژانر ترس دارند، بطوری که فیلم هایی مثل Saw IV و Saw V، سپس Saw VI و Saw VII را نوشتند، The Collector (ﮐﻮﻟﮑﺘﻮﺭ) محصول ۲۰۰۹ و ادامه آن The Collection را در سال ۲۰۱۲ ساختند.
 

مقصد نهایی 6

به جز اینکه عده ای مشغول توسعه نسخه ریبوت Final Destination هستند، ما هیچ اطلاعات دیگری از وضعیت این فرانچایز و همچنین داستانی که قرار است در فیلم بعدی روایت شود، یا بازیگرانی که در آن نقش آفرینی خواهند کرد نداریم. از طرفی در هالیوود کلمه ریبوت (بازراه اندازی یا reboot) وقتی به یک فیلم نسبت داده می شود، می تواند معانی مختلفی داشته باشد؛ مثلا ممکن است تمام فیلم هایی که بعد از Final Destination 1 ساخته شده را کنار بگذارند و یک ادامه مستقیم برای قسمت نخست بسازند (مثل اتفاقی که برای فرانچایز هالووین افتاد)، یا شاید همان داستان را با بازیگرانی جدید و جلوه های ویژه بروز شده دوباره بازگو کنند، ممکن هم هست بطور کل همه چیز را از نو بسازند.

همچنین بخوانید | نقش اصلی فیلم ترسناک The Hunt ظاهرا به بتی گیلپین پیشنهاد شده است؛

ولی در حال حاضر نمی توانیم حدس درستـی در رابطه با ششمین فیلم Final Destination بزنیم. فقط امیدواریم که در قسمت یا قسمت های بعدی شاهد حضور حداقل یکی از شخصیت های قبلی فرانچایز باشیم، امـا در نهایت همه چیز به سازندگان فیلم بستگی دارد.


منبع: variety

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.