مرگ فلش در رویداد Crisis on Infinite Earths بطور رسمی تایید شد!

اریک والاس که نویسنده اصلی سریال The Flash است، بعد از روی آنتن رفتن اولین اپیزود از فصل ششم این سریال بطور رسمی تایید کرد که بری آلن طی رویداد ﮐﺮﺍﺱﺍُﻭﺭ Crisis on Infinite Earths (بحران در زمین های نامحدود) خواهد مُرد. ما از سال ۲۰۱۴ و زمانی که پخش سریال آغاز شد می دانستیم که او قرار است یک روز برای همیشه ناپدید شود. ما بواسطه تیتر اصلی یک روزنامه که متعلق به آینده بود متوجه شدیم که فلش در ۲۵ آوریل سال ۲۰۲۴ طی بحرانی مرموز ناپدید می شود. اما در پایان فصل پنجم The Flash دیدیم که خط زمانی تغییر کرد و تاریخ روزنامه تبدیل شد به ۲۰۱۹، یعنی امسال.

رویداد بزرگ و به شدت تاثیرگذار Crisis on Infinite Earths در اصل قرار بود سال ۲۰۲۴ اتفاق بیافتد، اما حالا به لطف فلش معکوس و همکاری ناخواسته نورا وست-آلن با او، خط زمانی دچار تغییراتی چشمگیر شده، در نتیجه این رویداد پنج سال زودتر از زمان اصلی خودش اتفاق خواهد افتـاد. در اولین اپیزود از فصل ششم، مانیتور به دیدن بری و آیریس آمد و فاش کرد که ۱۰ دسامبر ۲۰۱۹ تاریخ دقیق مرگ بری آلن است. یعنی درست در میانه ﮐﺮﺍﺱﺍُﻭﺭ امسال؛ باید اشاره کنیم که رویداد امسال ۵ اپیزودی است، سه اپیزود در ماه دسامبر روی آنتن می رود و دو تای بعدی هم در ماه ژانویه ۲۰۲۰.

همچنین بخوانید | رویداد Crisis on Infinite Earths: تام ولینگ باری دیگر در نقش سوپرمن ظاهر می شود!

قهرمان های سریال های اَرو ورسی The Flash و Arrow، همچنین Supergirl و Legends of Tomorrow بعلاوه Batwoman در این رویداد حضور خواهند داشت، و همچنین شاهد ورود رعد سیاه به اَرو ورس خواهیم بود. مانتیور طی ملاقات اخیرش با بری به او اخطار داد که هیچ کاری نمی تواند انجام دهد و در هر صورت سرنوشتش به مرگ ختم می شود، ولی در عوض میلیاردها نفر را نجات می دهد. اما اعتقاد بسیاری از طرفداران این است که فلش نجات پیدا می کند، چون پخش فصل ششم The Flash بعد از رویداد هم ادامه دارد، از طرفی امسال قرار است شاهد مرگ الیور کوئین باشیم و مرگ همزمان دو قهرمان مهم هم اتفاقی نیست که رخ دادنش در Arrowverse ممکـن باشد.

فصل 6 فلش

با وجود اینکه منطقی به نظر نمی رسد، والاس شورانر سریال The Flash تایید کرده که واقعا قرار است رخ دهد: “ما می دونیم که فلش در ۱۰ دسامبر ۲۰۱۹ می میره… ما شوخی نمی کنیم… مانیتور نمایان شد و با اعلامیه کیهانی خودش شما را به افراط کشاند تا مدام از خودتون بپرسید که بر ضد بحران پیش رو بجنگید یا اینکه قبولش کنید. و تک به تک اپیزودهای این فصل… درباره اینه که ‘من مرگ رو قبول کنم یا باهاش بجنگم؟’… بحران قراره بهترین اتفاقی باشه که تاکنون رخ داده…” اگر به یاد داشته باشید در تابستان بود که والاس فاش کرد Crisis on Infinite Earths قرار است بر روی تمام فصل ششم سریال The Flash تاثیر بگذارد، نه فقط اپیزودهای قبل و بعد این رویداد — و اپیزود نخست فصل ششم تایید کرد که دقیقا همینطور است.

همچنین بخوانید | پخش فصل پنجم Legends of Tomorrow از چه تاریخی آغاز می شود؟

در ﮐﺮﺍﺱﺍُﻭﺭ سال قبل که Elseworlds نام داشت الیور کوئین جان خودش را گرو گذاشت تا بتواند فلش و سوپرگرل را نجات دهد، و در اپیزود پایانی فصل هفتم Arrow هم تایید شد که الیور در سال ۲۰۱۹ می میرد؛ اما بعد از مکالمه اخیر مانیتور با فلش دیگر نمی دانیم او چرا باید بمیرد. پس تا اینجا مرگ بری و الیور طی Crisis on Infinite Earths تایید شده، و شاید سوپرگرل هم قرار است در این رویداد کشته شود، درست مثل نسخه کمیک بوکی بحران.

اما چند احتمال وجود دارد؛ شاید این قهرمان ها می میرند، اما به لطف قدرتهای نامحدود مانیتور به زندگی بازمیگردند، و شاید سفر در زمان هم در این قضیه دخالت داشته باشد؛ همچنین ممکن است نسخه متفاوتی از فلش، اَرو و سوپرگرل طی بحران کشته شوند، مثلا قهرمان هایی که متعلق به زمین های دیگر هستند…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

2 نظرات
  1. E.N می گوید

    قطعا بری آلن نخواهد مرد، شاید هم مثل کمیک، بری بمیره و در اسپید فورس بره و بعد از چندین سال بری دوباره به جهان برگرده و تبدیل به فلش سیاه بشه و معلوم بشه نقشه ایوبارد ثاون بوده که بری دوباره برگرده تا به فلش سیاه تبدیل بشه و نماد مرگ و نابودی بشه!
    البته احتمالش کمه که از این داستان کمیکش مستقیما استفاده بشه، به هر حال باید صبر کنیم ببینیم چی میشه
    فصل ششم فلش شروع خیلی خوبی داشت، امیدوارم همینجوری درست و حسابی ادامه پیدا کنه، فصل چهارم و پنجم هم شروع خوبی داشتن و تا قسمت ۱۵ خوب بودن و انتظار میرفت در حد فصول یک و دو باشن اما نبودن چون هم فصل چهارم و هم فصل پنجم بعد از قسمت ۱۵ افت کردن! خداکنه فصل ششم تا پایانش همینجوری خوب باشه،به نظر میاد روی کار اومدن اریک والاس به عنوان شورانر جدید جواب داده، واقعا داره برای سریال زحمت میکشه، امیدوارم آقای والاس همینجوری محکم پیش بره

  2. mohamadmotovali می گوید

    من با نظر شما موافقم به نظر من هم بری وارد اسپیدفورس میشه و ۲۰ سال بعد از بحران دوباره به جهان بر میگرده و قبل از اینکه کاملا تبدیل به فلش سیاه بشه می فهمه که همه ی اینا زیر سر ایبارد ثاون بوده مثل کمیک flash reborn البته تو کمیک flash reborn اعضای لیگ عدالت هم بودند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.