فصل ششم The Flash: تاریخ دقیق ناپدید شدن بری آلن طی بحران فاش شد

اولین اپیزود از فصل ششم The Flash (فلش) بطور دقیق فاش کرد که بری آلن قرار است در چه تاریخی برای نجات دنیا جان خودش را فدا کند؛ همانطور که مدتهاست خبر داریم فلش طی رویداد Crisis on Infinite Earths (بحران در زمین های نامحدود) برای همیشه ناپدید خواهد شد. حال، در اولین اپیزود از فصل جدید، مانیتور خیلی دقیق تایید کرد که برای نجات زمین-۱ طی بحران فلش حتما باید بمیرد، و کاری هم نمی توان انجام داد.

از زمانی که پخش سریال The Flash آغاز شد، نویسندگان این سریال به ما نوید ناپدید شدن و مرگ احتمالی فلش طی رویداد Crisis on Infinite Earths را داده اند، البته این حادثه قرار بود چند سال دیرتر اتفاق بیافتد. در صحنه پایانی اولین اپیزود از فصل نخست ما فلش معکوس ایبارد ثاون را دیدیم کـه مشغول وارسی یک روزنامه از آینده است، او از این روزنامه استفاده می کرد تا مطمئن شود خط زمانی در مسیری کـه خودش دوست دارد تغییر کند. این روزنامه در تاریخ ۲۵ آوریل ۲۰۲۴ منتشر می شود، آیریس وست-آلن در یک مقاله خبر از ناپدید شدن رمزآلود فلش طی اتفاقی مشهور به بحران می دهد.

همچنین بخوانید | اولین نگاه به هاربینجر در رویداد Crisis on Infinite Earths

در پایان فصل پنجم The Flash دیدیم که وقایع این فصل باعث شده تا تغییراتی در خط زمانی ایجاد شود، در نتیجه بحران بجای ۲۰۲۴ اکنون قرار است در سال ۲۰۱۹ اتفاق بیافتد. در صحنه پایانی اپیزود نخست فصل ششم هم بطور رسمی تایید شد که بحران زودتر از موعد فرا می رسد و بری آلن را با خودش می برد. در این صحنه مانیتور را می بینیم که به ملاقات بری و آیریس آمده، او به آنها می گوید که بری قرار است در تاریخ ۱۰ دسامبر ۲۰۱۹ (در دنیای واقعی مصادف با سه شنبه ۱۹ آذر) برای همیشه ناپدید شود، و این دقیقا تاریخی است که اپیزود The Flash از رویداد “Crisis on Infinite Earths” روی آنتن می رود.

مانیتور

اما آیا فلش بعد از ناپدید شدن طی بحران دوباره بازخواهد گشت؟ مانیتور تایید کرد که این اتفاق نمی افتد، و در خط زمانی قبلی هم او هرگز بازنگشت چون نورا بدون پدرش بزرگ شد و به همین دلیل در زمان سفر کرد تا او را ملاقات کند. طبق ادعای مانیتور، برای نجات جهان بری آلن باید جان خودش را فدا کند، و هیچ راهی هم وجود ندارد که بتوانند جلوی وقوع این اتفاق را بگیرند؛ پس مرگ فلش اجتناب ناپذیر است. بد نیست اشاره کنیم که در نسخه کمیک بوکی Crisis on Infinite Earths هم فلش ناپدید می شود و برای دو دهه همه تصور می کنند او مرده است. ولی بری نمی میرد، او با اسپید فورس یکی می شود، در Infinite Crisis نمایان می گردد و در نهایت طی رویداد Final Crisis رسما بازمیگردد.

همچنین بخوانید | تاریخ پخش اپیزودهای ﮐﺮﺍﺱﺍُﻭﺭ Crisis on Infinite Earths اعلام شد؛

اما اصلا معلوم نیست که نسخه تلویزیونی فلش چه سرنوشتی خواهد داشت، ولی با توجه به اینکه پخش سریال بعد از وقوع بحران همچنان ادامه دارد، می توانیم حدس بزنیم که بری جان سالم بدر می برد. طی رویداد Elseworlds بود که الیور کوئین برای نجات دادن فلش و سوپرگرل با مانیتور معامله کرد، ولی اینطور به نظر می رسد که فداکاری او وقوع اتفاقی اجتناب ناپذیر را تنها یک سال به تاخیر انداختـه است. اما ناپدید شدن فلش اصلا قابل باور نیست و در نهایت بازمیگردیم به تئوری خودمان: فلش و تیمش راهی برای به سلامت پشت سر گذاشتن Crisis on Infinite Earths پیدا می کنند، شک نکنید.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

2 نظرات
  1. Sobhan می گوید

    عالی بود

  2. Doc Strange می گوید

    درسته، تیم فلش هر غلطی که میخواد میتونه بکنه، با علم و اینا :/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.