فیلم The Flash هنوز درباره فلش‌پوینت است، اما متفاوت با کتاب‌های مصور

هنوز بطور رسمی تایید نشده که فیلم مدت‌ها در حال توسعه The Flash قرار است چه داستانی را روایت کند، اما طبق شنیده ها اقتباسی است از قوس داستانی مشهور و پرطرفدار Flashpoint (فلش‌پوینت)، و با وجود اینکه سالهاست با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می کند، ظاهرا هنوز هم قرار است بر پایه کمیک های فلش‌پوینت ساخته شود، اما به نظر می رسد کـه قرار نیست یک اقتباس دقیق باشد. تاکنون فیلم‌سازهای مختلفی جذب پروژه انفرادی فلش شده اند و خیلی زود هم کنار رفته اند، این همه تاخیر و مشکل باعث شد که نسبت به سرنوشت این فیلم مشکوک شویم و از خودمان بپرسیم که آیا واقعا ساخته خواهد شد؟

وارنر بروس (WB) تایید کرده که این فیلم در سال ۲۰۲۲ راهی گیشه خواهد شد، و اندی موشیاتی (سازنده فیلم های It و It: Chapter 2) نیز بعنوان کارگردان آن تایید شده اند؛ تا این نقطه همه چیز خوب به نظر می رسد. ازرا میلر، که شخصیت بری آلن ملقب به فلش را در فیلم های Batman v Superman: Dawn of Justice (بتمن در مقابل سوپرمن: طلوع عدالت) و Justice League (لیگ عدالت) به تصویر کشیده بـود، قرار است باری دیگر در نقش این تندروی قرمز ظاهر شود. بعد از موفقیت هایی که عناوین انفرادی Aquaman (آکوامن) و Wonder Woman (زن شگفت‌انگیز) در گیشه کسب کردند، بعد از موفقیت های هنری Shazam (شزم) و با توجه به محبوبیتی که سریال The Flash در شبکه The CW به دست آورد، وارنر بروس امید فراوانی نسبت به موفقیت های این فیلم دارد.

همچنین بخوانید | آخرین اطلاعات از Aquaman 2: فیلم‌برداری تا قبل از اواسط ۲۰۲۱ آغاز نمی شود

حال، That Hashtag Show در یک گزارش به داستان فیلم انفرادی فلش اشاره کرده، و فاش نموده که طبق ادعای اندی موشیاتی شایعه های قبلی تا حدودی درست هستند. در این گزارش ذکر شده که موشیاتی تایید کرده فیلم The Flash 2020 بر پایه فلش‌پوینت ساخته می شود اما نسبت به چیزی که ما انتظار داریم متفاوت است. در این میان فاش شده که آقای موشیاتی قرار است با سرویس استریم نت‌فلیکس همکاری کند و فیلم اقتباسی The Howling را بسازد. اما در مورد فیلم فلش، با وجود اینکه موشیاتی تایید کرده بر پایه فلش‌پوینت ساخته میشود هنوز معلوم نیست که قرار است داستان خاستگاه این شخصیت را روایت کند یا اینکه او را درون یک ماجراجویی سفر در زمانی قرار دهد.

فلش‌پوینت

در داستان کمیک بوکی فلش‌پوینت، بری آلن به گذشته سفر می کند تا جلوی قتل مادرش را بگیرد، که توسط فلش‌معکوس کشته شد و همه فکر کردند که پدر بری قاتل است. بری بعـد از اینکه مادرش را نجات می دهد به زمان حال بازمی‌گردد و می بیند که یک سری تغییرات اساسی در دنیا ایجاد شده است؛ سوپرمن گم شده و معلوم نیست کجاست، آکوامن و واندر وومن در جنگ هستند و بروس وین نیز وقتی که بچه بود کشته شد، در نتیجه پدرش توماس تبدیل شد به یک نسخه تاریک از بتمن و مادرش هم دیوانه شد، و در واقع تبدیل گشت به جوکر. از این خط داستانی در سریال The Flash استفاده شد و خیلی بعید است که فیلم را هم بر پایه همین داستان بسازند، ولی ممکن است یک سری الهامات از فلش‌پوینت بگیرند.

همچنین بخوانید | دی‌سی: Shazam 2 چهار ماه بعد از Black Adam روی پرده می رود!

اگر بطور دقیق فلش‌پوینت را مورد اقتباس قرار می دادند، ما در فیلم The Flash باید شاهد حضور تعداد قابل توجه ای از شخصیت های DCEU باشیم که هزینه تولید را خیلی بالا می برد، ولی از آنجا که کارگردان تایید کرده داستان چیزی نیست که ما انتظارش را داریم، احتمالا WB سعی می کند فیلم را در ابعاد کوچک‌تری بسازد تا هزینه تولید آن هم کاهش پیدا کند، چون Justice League ثابت کرد که باید فعلا بیخیال تولید عناوین عظیم و گروهی شوند. ولی در کل The Flash و فلش‌پوینت می تواند فرصتی باشد برای وارنر تا تغییراتی در دنیای توسعه‌یافته دی‌سی ایجاد کند.

این فیلم قرار است در تاریخ ۱ جولای ۲۰۲۲ (مصادف با جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱) راهی گیشه شود؛ منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

2 نظرات
  1. ted می گوید

    واقعا از بازیگرش بدم میاد.
    یعنی دی سی گند زده به همه فیلم هاش با این انتخاب بازیگر مزخرفش

    1. ناشناس می گوید

      دوست عزیز الان آکوامن بازیگرش بد بود؟ جیسون موموا خیلی مناسب بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.