معرفی شرور اصلی فصل ششم The Flash: بلادوُرک دقیقا کیست؟

در فصل ششم The Flash قرار است شاهد حضور تعداد زیادی شرور باشیم، اما نویسندگان این سریال بلادوُرک (Bloodwork) را بعنوان شرور اصلی فصل ششم انتخاب کرده اند. اما چرا این شخصیت می تواند یک شرور بزرگ و تهدیدی خطرناک برای فلش و تیمش باشد؟ از آنجا که پخش فصل جدید سریال هنوز آغاز نشده (فقط چند روز مانده)، برای اینکه متوجه شویم بلادوُرک دقیقا چه کسی است، باید کاوشی حدودا عمیق داشته باشیم در کتاب های مصور فلش. اما از روی اسم او می توانیم بگوییم که با خون سر و کار دارد، پس بری و دوستانش قرار است روبروی یک شرور خیلی خطرناک قرار بگیرند.

با توجه به اتفاقی که در پایان فصل قبلی رخ داد، فلش و تیمش در فصل ششم یک مشکل خیلی بزرگ دارند که باید با آن دست پنجه نرم کنند. این مشکل قطعا مرگ نورا نیست، بلکه تغییر خط زمانی است، بواسطه این تغییر، بری بجای اینکه چند سال دیگر طی یک بحران ناپدید شود، قرار است امسال و طی رویداد Crisis on Infinite Earths (بحران در زمین های نامحدود) با این حادثه روبرو گردد. این رویداد بزرگ بر روی تمام سریال های Arrowverse تاثیر خواهد گذاشت، اما بیشترین تاثیر آن بر روی فصل ششم The Flash خواهد بود. هم ظهور شرور نیمه نخست این فصل با رویداد پیش رو در ارتباط است، و هم شروری که بعد از بحران با آن روبرو می شونـد.

همچنین بخوانید | تیزر فصل ششم The Flash: فلش هم نمی تواند جلوی بحران پیش رو را بگیرد!

در کنار بحران، شروری به نام بلادوُرک یکی دیگر از مشکلاتی است که فلش و تیمش باید طی فصل ششم با آن دست و پنجه نرم کنند. نوید ظهور این شرور در تیزر فصل جدید The Flash به طرفداران داده شد که خبر خیلی هیجان انگیزی بود. ما نمی دانیم این شخصیت دقیقا چه برنامه ای دارد، ولی هر چه که در ذهن او می گذرد با موضوع اصلی این فصل در ارتباط است. در پایان فصل پنجم دیدیم که بری و همسرش آیریس مجبور شدند مرگ دخترشان نورا را به چشم ببینند، که از آینده آمده بود تا به پدرش در شکست دادن شروری به نام سیکادا کمک کنـد. البته در نهایت تلاش های او منجر به آزادی فلش-معکوس شد، که انتظار داریم در فصل ششم دوباره با وی ملاقات کنیم. با این حساب، در شرایطی که بری هنوز درگیر غم از دست دادن دخترش است، باید نگران فلش-معکوس و همچنین بلادوُرک باشد.

Bloodwork

اما می رسیم که بلادُرک؛ این شخصیت توسط جاشوآ ویلیامسن خلق شد و نخستین بار سال ۲۰۱۷ و در شماره ۲۹ از سری The Flash Vol. 5 نمایان گشت. او تنها در چهار نسخه دیده شد، ولی با همین حضور کوتاه خودش را بعنوان یکی از به یادماندنی ترین شرورهای کمیک های فلش مـاندگار کرد. رمزی روسو نام واقعی اوست، وقتی که کودک بود معلوم شد که بیماری هموفیلی دارد. به همین دلیل خانواده و فامیل هنگام معاشرت با او خیلی محتاط بوده اند. ولی به دنبال یک حادثه در مدرسه، که طی آن خون زیادی از دست داد و تقریبا مرد، رمزی از وضعیت خودش و نام بیماری اش آگاه شد. از آن نقطه به بعد، رمزی روسو وارد مسیری شد که وی را در نهایت تبدیل کرد به شروری که بلادُرک نام دارد.

زمانی که بزرگ شد، روسو در سردخانه اداره پلیس سنترال سیتی مشغول به کار شد. این شغل برای وی بسیار مناسب بود چون به یک پوشش برای آزمایش های خودش نیاز داشت. او می دانست که نمی تواند با انجام آزمایش ها بر روی بدن خودش خطر کند، پس تصمیم گرفت که تمرکز خودش را بر روی خون (بلاد) قرار دهد، و تلاش کرد تا در سطح سلولی تغییراتی اساسی درونش ایجاد کند. او از مدارک صحنات جرم خون می دزدید، روسو درگیر آزمایش بر روی خون انسان و متاانسان ها شد؛ تا اینکه چیزی جدید کشف کرد.

همچنین بخوانید | پوستر جدید فصل ششم سریال The Flash منتشر شد؛

با وجود اینکه روسو شواهد را از بین می برد و مدارک را به آتش می کشید، در نهایت فلش متوجه آزمایش های خطرناک وی شد. پس، رمزی نتیجه تلاش هایش را بر روی خودش تست کرد، که به همین دلیل هم بدنش دچار تغییرات وحشتناکی شد. او بعد از این تغییرات ظاهری و قدرتی، خودش را بلادوُرک صدا می زند، یعنی کسی که با خون سر و کار دارد، و پیش از پیش دیوانه و مجنون علم می شود. روسو به تغییر دادن خودش ادامه می دهد و روز به روز قدرتمندتر می گردد، تا جایی که حتی یک بار به نابود کردن بخش بزرگی از سنترال سیتی نزدیک می شود.

بلادوُرک

متاسفانه برای فلش و خوشبختانه برای خودش، بلادُرک دارای قدرت های زیادی است که باعث می شود در میان شرورهای شکست ناپذیر قرار بگیرد. روسو به محض اینکه سرم کشف شده توسط خودش را تزریق می کند به بدنش، نه تنها فورا بیماری هموفیلی اش را درمان می کند بلکه در مقابل هر گونه آسیبی مصون می شود. این سرم همچنین بر روی پیر شدن او تاثیر می گذارد و روسو را تبدیل به فردی تقریبـا نامیرا می کند. از طرفی، او اکنون توانایی تولید کردن خون را دارد، هم درون و هم بیرون بدنش. به واسطه همین قدرت، او می تواند شکل ظاهری خودش را هم تغییر دهد، و تبدیل به موجودی عجیب و وحشتناک شود. توانایی ایجاد خون همچنین به او امکان ایجاد پیچک ها را می دهد، در نتیجه به راحتی می تواند دشمن های خودش را زمین گیر کند. بلادوُرک توانایی کنترل و تاثیر گذاشتن بر روی خون دیگران را دارد، که قدرت فوق العاده ای برای او محسوب می شود.

خوشبختانه برای فلش و بدبختانه برای روسو، قدرت های او ارتباط مستقیمی با ضربان قلب وی دارند؛ یعنی اگر قلبش تندتر بزند او قوی تر می شود و اگر کند بزند، قدرت های بلادوُرک کاهش پیدا می کنند. در سریال، فلش و تیمش احتمالا بعد از کشف این حقیقت می توانند یک راه برای متوقف کردن او پیدا کنند. سندهیل رامامورثی کسی است که در فصل ششم The Flash رمزی روسو را به تصویر می کشد، پخش این فصل نیز از تاریخ ۸ اکتبر (مصادف با سه شنبه ۱۶ مهر) آغاز خواهد شد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

1 نظر
  1. E.N می گوید

    خیلی ممنون بابت این مقاله، خسته نباشید
    بلادورک پتانسیل خوبی داره، اگر نویسندگان و عوامل سریال فلش بتونن به درستی از این پتانسیل استفاده کنن قطعا شاهد شروری به یادماندنی خواهیم بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.