سو دیربون بهترین شخصیت جدید سریال The Flash طی چند سال گذشته است؛

سو دیربون، بدون شک، جالب‌ترین شخصیت جدیدی است که طی چند سال گذشته به سریال پرطرفدار The Flash پیوسته است؛ البته این اتفاق به لطف روش درست و جالب نویسندگان سریال در به زندگی آوردن شخصیت سو رخ داده، و با وجود اینکه گفتنش هم عجیب است، حداقل این بار باید سازندگان سریال فلش را تحسین کنیم. آنها می‌توانستند خیلی ساده سو دیربون را معرفی کنند و سپس بدون تلاش خاصی او را کنار رالف دیبنی قرار دهند، اما تصمیم گرفتند از روش جذاب‌تری استفاده کنند!

سو دیربون اولین بار در سال ۱۹۶۱ پا به کتاب‌های مصور دی‌سی گذاشت، بعنوان همسر قهرمانی به اسم ایلانگیتد من (Elongated Man). اولین حضور سو در شماره ۱۱۹ از مجله The Flash بود، که در آن تازه با رالف ازدواج کرده بود. در این نسخه از کمیک‌های فلش فاش شد که رالف دیبنی به اندازه‌ای ثروت جمع کرده که می‌تواند خودش را بازنشسته کند، و البته دل دختری جوان را به نام «سو دیربون» را ربوده است. رالف و سو سپس در درگیری‌ها و ماموریت‌ها با هم ظاهر می‌شدند، لحظاتی عاشقانه بین آنها شکل می‌گرفت و در نهایت هم تبدیل به یکی از پرطرفدارترین زوج‌های ابرقهرمان کمیک‌های دی‌سی شدند.

همچنین بخوانید | سریال The Flash: جریان «نش ولز» دقیقا چیست؟

اما سو فقط یک همسر معمولی نبود، بلکه ثابت کرد زنی است با مهارت‌های بسیار زیاد، او دوش به دوش رالف کار کرد و کمکی بود برای او تا کارآگاه بهتری باشد. سو به حدی خاص بود که از سوی لیگ عدالت دعوتنامه دریافت کرد و در کنار این تیم هم عملکرد درخشانی داشت. حال در اپیزود «دختری به نام سو» ما شاهد ورود این شخصیت به Arrowverse بودیم، البته بعد از مدتها انتظار. رالف توسط پدر و مادر سو استخدام شده بود تا هر طور شده او را پیدا کند، در نهایت هم موفق شد این کار را انجام دهد. سو در ابتدا ادعا کرد که از دست نامزد سابق خودش که یک مجرم است فرار کرده، رالف نیز قبول کرد به او کمک کند تا از این ماجرا جان سالم بدر ببرد و به خانه بازگردد.

سو دیربون The Flash

البته خیلی زود معلوم شد که قضیه پیچیده‌تر از این حرفاست و سو از ابتدا با هدف به سرانجام رساندن یک سرقت سراغ رالف آمده؛ پس رالف او را پیدا نکرد. حقیقت این است سو بیخیال زندگی اشرافی خودش شد تا تبدیل به یک دزد شود، و داستان فرار ناراحت‌کننده‌اش از دست نامزد خلافکار و آدمکشش به هدف نرم کردن دل رالف ساخته شد. البته رالف با وجود اینکه از این حقیقت آگاه شده بود، او را تنها نگذاشت و برای نجات دادنش برگشت، اما سو در نهایت با الماس گران‌بهایی که دزدیده بود فرار کرد و رالف را با سوال‌های بی‌جواب زیادی تنها گذاشت.

همچنین بخوانید | سریال Green Arrow & the Canaries اسپین‌آف Arrow هنوز رسمی نشده؛

پایان اپیزود «دختری به نام سو» یادآور داستان «رسوایی در بوهم» از رمان‌های شرلوک هلمز بود، که در آن شخصیتی به نام آیرین آدلر معرفی شد. یکی از محدود آدم‌هایی که از شرلوک باهوش‌تر بود، شرلوک وی را محترم شمرد و یک عکس از او را به افتخار آشنایی‌شان نگه داشت. رابطه رالف و سو شباهت زیادی به رابطه شرلوک و آیرین دارد، در صحنه پایانی اپیزود «دختری به نام سو» ما دیدیم که سو الماس دزدیده شده را بررسی کرد و نشان Black Hole را بر روی آن دید، این صحنه تایید کرد که هدف او دزدیدن این الماس برای پول درآوردن نبوده و قضیه پیچیده‌تر از یک دزدی ساده است.

سو دیربون ورود خیلی جالبی به Arrowverse داشت و واقعا جلب توجه کرد، او می‌تواند همکار خوبی برای رالف و تیم فلش باشد، و شک نداریم که قرار است ماجراهای زیادی را با او پشت سر بگذاریم؛ منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

2 نظرات
 1. The flash می گوید

  چرا اوایل بد گفتی از تهیه کننده گان فلش اونا از فصل ۱ خوب بودند

 2. E.N می گوید

  ممنون بابت این مقاله
  بله خوشبختانه معرفی خوبی رو شاهد بودیم و به نظر میاد برای سو برنامه های خوبی دارن
  سو معمولا به عنوان همسر رالف شناخته میشه ولی در سریال خواستن در حدی به سو بپردازن که خودش هویت مخصوص به خودش رو داشته باشه و اینکه کار درست دیگه ای که انجام دادن این بود که همون اول کار رالف و سو رو وارد رابطه رومانتیک و عاشقانه نکردن و میخوان خوب به این پروسه رسیدگی کنن تا بیننده ها شاهد یک داستان عاشقانه درست و حسابی بین رالف و سو باشن
  فعلا که رالف و سو شیمی خوبی دارن امیدوارم این روند ادامه پیدا کنه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline