ﺗﻬﯿﻪﮐﻨﻨﺪﻩ Friday The 13th واقعا می خواهد یک فیلم دیگر بسازد!

اندرو فورم اعتراف کرد که مشغول کار بر روی یک فیلم جدید از فرانچایز Friday The 13th (جمعه سیزدهم) است؛ Friday The 13th کار خودش را بعنوان یک روانکوب کم بودجه از ﺷﺎﻥ ﺍﺱ ﮐﺎﻧﯿﻨﮕﻬﺎﻡ آغاز کرد، که از موفقیت های غافلگیرکننده فیلم Halloween محصول ۱۹۷۸ الهام گرفته بـود. در فیلم نخست مشاوران کمپی طلسم مرگ شده را مشاهده کردیم که یک به یک توسط قاتلی بی رحم کشته شدند، قاتلی که در پایان داستان فاش شد پاملا وُرهیز است، مادر پسری به نام جیسون که سالها قبل در دریاچه غرق شده بود — چون مربیان شنای اردوگاه درگیر مسائل عاطفی و شخصی خود بودند، نتوانسته‌اند به موقع وارد عمل شوند و او را نجات دهند.

موفقیت های فیلم Friday The 13th باعث شد که به سرعت صاحب یک ادامه شود؛ Friday the 13th Part II که در واقع یک ادامه مستقیم برای قسمت نخست نبود، چون در این فیلم جیسون تبدیل به قاتل داستـان شده بود. جسیون خیلی زود تبدیل به یک قاتل اسلشر مشهور شد، مخصوصا زمانی که در Part III ماسک هاکی را بر روی صورت خودش زد. هزینه تولید کم و سود خوب باعث شد که استودیو به تولید قسمت های بیشتر طی دهه ۸۰ میلادی ادامه دهد، تا سال ۱۹۸۹ که Friday The 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan پا به گیشه گذاشت. البته این پایان داستان نبود و سری فیلم “جمعه سیزدهم” بواسطه ادامه ها و ﮐﺮﺍﺱﺍُﻭﺭهای مختلف دوباره به زندگی بازگشت، اما با وجود اینکه سالها برای به حقیقت پیوستن ریبوت ها طول کشید، قسمت جدید تا سال ۲۰۰۹ پا به گیشه نگذاشت.

یک دعوی قضایی بین ﻓﯿﻠﻢﻧﺎﻣﻪنویس اصلی ﻭﯾﮑﺘﺮ ﻣﯿﻠﺮ و ﮐﺎﻧﯿﻨﮕﻬﺎﻡ ﺗﻬﯿﻪﮐﻨﻨﺪﻩ مجموعه باعث شد که توسعه هر کدام از پروژه های آینده Friday The 13th متوقف شود، و تا زمانی که این جدال به یک نتیجه مطلوب نرسد، دیگر خبری از فیلم هـای بعدی نخواهد بود. حال طی یک گفتگو با وبسایت We Got This Covered، اندرو فورم ﺗﻬﯿﻪﮐﻨﻨﺪﻩ نسخه ۲۰۰۹ فاش کرد که آمـاده هستند تا به محض حل اختلاف ها قسمت بعدی را بسازند!! یعنی همین که مشکل پیش آمده حل شود، ما شاهد نسخه جدیدی از Friday The 13th خواهیم بود — حدود یک سال و نیم قبل قرار بود قسمت جدیدی ساخته شود اما با وجود اینکه ایده های خوبی خرج آن شده بود قبل از آغاز تولید لغو شد.

همچنین بخوانید: جان کرازینسکی برای A Quiet Place 2 ﺑﺎﺯﻣﯽﮔﺮﺩﺩ

جمعه سیزدهم

موفقیت عناوین ترسناک طی چند سال اخیر خیلی خوب و مثال زندنی بوده است، در واقع این روزها بسیاری از استودیوها به ژانر ترس پناه آورده اند چون تولید چنین فیلم هایی هزینه کمی دارد اما سود فراوانی را برای سازندگان خودش بـه ارمغان می آورد. نمونه بـارز فیلم سینمایی IT (آن) به کارگردانی ﺍﻧﺪﯼ ﻣﻮﺷﯿﺎﺗﯽ که با بودجه ۳۵ میلیون دلاری تولید شد اما در گیشه بین المللی ۷۰۰ میلیون دلار فروخت، یا دیگر عناوین پرفروشی مثل Get Out (برو بیرون)، Happy Death Date (روز مرگت مبارک) یا The Conjuring (احضار) و فیلم اخیرا اکران شده A Quiet Place (مکان آرام) که همه سود خوبی برای سازندگان خودشان داشتند.

با این حساب، فرانچایزی مثل Friday The 13th با چنین پیشینه درخشانی قطعا می تواند چای خودش را در میان عناوین جدید باز کند، در واقع می تواند در ژانر وحشت به موفقیت هایی تازه برسد و دوباره افتخار آفرینی کند!! پس حتما منتظر انتشار اطلاعات بیشتر از فیلم بعدی Friday The 13th باشید چون سازندگان آن هم به شدت خواستار این اتفاق مهم هستند.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline