باکس آفیس: Frozen 2 با افتتاحیه 355 میلیون دلاری گیشه را داغ کرد!

مورد انتظارترین انیمیشن امسال، Frozen 2 (منجمد) محصول کمپانی والت دیزنی، طی سه روز نخست نمایش در سینماهای ایالات متحده فراتر از انتظارها فروخت و در سرمای پاییز، گیشه را داغ کرد؛ این انیمیشن یک افتتاحیه داخلی ۱۲۷ میلیون دلاری را رقم زد. وقایع Frozen II سه سال بعد از حوادث قسمت اول، Frozen، رخ می دهد، که در سال ۲۰۱۳ روی پرده رفت و شگفتی آفرید. کریس بام و جنیفر لی که کارگردان های قسمت اول بودند، Frozen 2 را حلوی دوربین برده اند‌. این انیمیشن به هدف پاسخ دادن به سوال های بدون جواب Frozen ساخته شده، مثلا برای پاسخ به این سوال که قدرت های السا از کجا می آید و منشا آن چیست، یا اینکه چه اتفاقی برای پدر و مادرش رخ داده است. ایدینا منزل و کریستن بل صداپیشه های السا و آنا هستند (مثل قسمت اول)، جاناتان گروف و جاش گد هم باری دیگر بجای کریستف و اولاف صحبت کرده اند.

البته باید اشاره کنیم که تعدادی صداپیشه جدید هم در فیلم حضور دارند، و همه قدیمی ها نیستند. Frozen 2 نقدهای چندان خوبی را دریافت نکرده و بسیاری از منتقدین بر این باورند که به زیبایی قسمت اول نیست‌. به همین واسطه، امتیاز ۷۵% را در سایت راتن تومیتوز (Rotten Tomatoes) دریافت کرده است، تحلیلگران هم پیش بینی کرده بودند که قرار است طی افتتاحیه آمریکایی بیشتر از۱۰۰ میلیون دلار بفروشد‌. اما با توجه به اینکه Frozen خیلی پرطرفدار شد و در گیشه بین المللی هم ۱.۲ میلیارد دلار فروخت، کاملا قابل انتظار بود که Frozen 2 هم با استقبال خوبی روبرو می شود.

همچنین بخوانید | تریلر انیمیشن The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

انیمیشن Frozen 2 جمعه یکم آبان پا به گیشه گذاشت و تا سوم آبان توانست ۱۲۷ میلیون دلار در خاک ایالات متحده بفروشد؛ این فیلم در ۴۴۰۰ سالن سینما به نمایش درآمد. در میان انیمیشن های غیرتابستانی که تاکنون روی پرده رفته اند، هیچکدام چنین افتتاحیه ای را رقم نزده اند. از طرفی ۱۳۰ میلیون دلار یک رکورد برای ماه نوامبر (ماه جاری میلادی) محسوب میشود؛ پنجمین افتتاحیه بزرگ در ماه نوامبر، بالاتر از افتتاحیه ۱۲۵ میلیون دلاری فیلم Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 محصول ۲۰۱۰.

Frozen 2

حال Frozen 2 را هم باید به لیست موفقیت های بزرگ دیزنی در سال ۲۰۱۹ اضافه کنیم، بعد از عملکرد درخشان دو فیلم The Lion King و Aladdin که جزو پرفروش ترین عناوین امسال بوده اند. در خارج از خاک آمریکا هم انیمیشن جدید دیزنی توانست ۲۲۳.۲ میلیون دلار بفروشد و یک افتتاحیه بین المللی ۳۵۰ میلیون دلاری را رقم بزند، که واقعا تحسین برانگیز است. با این حساب، مجموع فروش بین المللی این انیمیشن در همین ابتدا از مرز ۳۰۰ میلیون دلار عبور کـرده است، که نوید یک اکران بسیار موفق را به ما می دهد.

همچنین بخوانید | تریلر انیمیشن Soul محصول جدید کمپانی پیکسار

بنابراین اگر اوضاع طبق انتظار پیش برود و طرفداران دیزنی مثل همیشه برای حمایت از کمپانی محبوب خودشان پا پیش بگذارند، Frozen 2 می تواند تبدیل به یکی از موفق ترین فیلم های ۲۰۱۹ و یکی از پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ شود.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.