باکس آفیس: Frozen 2 اکنون پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ است!

دیزنی باز هم با محصولات خودش مشغول رکوردشکنی است، این بار با یک انیمیشن جالب و تماشایی؛ Frozen 2 (منجمد) که بدون شک مورد انتظارترین انیمیشن ۲۰۱۹ بود، حالا به لطف حمایت طرفداران تبدیل شده به پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ سینمای جهان. Frozen 2 اواخر نوامبر ۲۰۱۹ روی پرده رفت و نقدهای نسبتاً خوبی را از سوی منتقدین دریافت کرد، و در گیشه با استقبال خیلی خوب طـرفداران روبرو شد. البته از قبل هم پیش‌بینی شده بود که انیمیشن جدید دیزنی قرار است تبدیل به یک موفقیت تجاری شود، و حالا این پیش‌بینی دقیقا تبدیل به یک حقیقت شد.

فرانچایز Frozen به لطف موفقیت های قسمت نخست خیلی مورد توجه قرار گرفته و برای دیزنی تبدیل به یک ماشین چاپ اسکناس شده، البته قسمت قبلی چندان رکوردشکن عمل نکرد و فقط رکورد پرفروش‌ترین فیلم پرنسس های دیزنی را در اختیار خودش گرفت. با توجه به موفقیت های تجاری Frozen، دیزنی امید فراوانی نسبت به فیلم بعدی داشت و این موفقیت ها به توسعه این مجموعه کمک بزرگی کرد. Frozen 2 نیز در ایالات متحده بـا یک افتتاحیه قدرتمند ۱۳۰ میلیون دلاری شروع بکار کرد، و حالا یک ماه و نیم از شروع اکران این انیمیشن گذشته و همچنان مشغول رکوردشکنی است، Frozen 2 با پشت سر گذاشتن قسمت اول در گیشه طی هفته گذشته، توانسته یک رکورد جدید را به نام خودش ثبت کند.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: Star Wars 9 بزودی میلیاردی می شود

مجموع فروش Frozen 2 اکنون به ۱.۳۲۵ میلیارد دلار رسیده، و حالا بعنوان پرفروش ترین انیمیشن سینمایی تاریخ از آن یاد می شود. Frozen 2 برای اینکه بتواند به چنین جایگاهی دست یابد، پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما را پشت سر گذاشت، از جمله Frozen و Incredibles 2 (شگفت‌انگیزان). البته The Lion King (شیر شاه) که یکی دیگر از محصولات دیزنی در سال ۲۰۱۹ است و بسیاری آن را در دسته انیمیشن ها قرار می دهند، حدود ۳۰۰ میلیون دلار از Frozen 2 جلـوتر است. دیزنی ادعا می کند که The Lion King یک فیلم لایو-اکشن است، در حالی که تک به تک صحنات و شخصیت های آن با کامپیوتر خلق شده انـد!

Frozen 2

بدون در نظر گرفتن The Lion King، می توانیم Frozen 2 را پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ سینما صدا بزنیم، ولی هر دو جزو شش فیلم میلیاردی دیزنی در سال ۲۰۱۹ هستند.‌ تا قبل از کسب این موفقیت بزرگ، بحثی وجود داشت مبنی بر اینکه آیا شاهد ساخته شدن Frozen 3 خواهیم بود یا نه، ولی حالا که Frozen 2 رکوردی بزرگ را شکسته و همانند قسمت نخست تبدیل به یک موفقیت بزرگ شده، بعید نیست دیزنی حداقل برای کسب پول بیشتر به فکر ساختن سومین فیلم بیافتد.

همچنین بخوانید | فرانچایز Planet Of The Apes توسط دیزنی ریبوت می‌شود؛ با کارگردان Maze Runner

۲۰۱۹ سال بزرگی برای دیزنی بوده، و دو فیلم اخیر این استودیو در سال ۲۰۱۹ هم جزو عناوینی بودند که شکی در میلیاردی شدن آنها وجود ندارد؛ Star Wars 9 (جنگ ستارگان) و Frozen 2. تا قبل از به پایان رسیدن سال جاری نیز دیزنی بواسطه Mulan (مولان) و دو فیلم مارولی Black Widow (بیوه سیاه) و Eternals (ابدی ها) یک سری موفقیت های تازه را کسب خواهد کرد.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.