فصل هشتم Game of Thrones: چرا آریا [اسپویلر] را کشت؟

خطر اسپویلر: قبل از خواندن این گزارش خطر لو رفتن داستان را در نظر بگیرید!

در یکی از حماسی ترین صحنات Game Of Thrones و البته واقعا غیرمنتظره، آریا پادشاب شب را کشت و جهان را از دست وایت واکرها نجات داد. در سومین اپیزود از فصل هشتم سریال Game of Thrones که “شب طولانی” نام داشت، آریا نقش موثری در جنگ وینترفل ایفا کرد اما در نهایت مجبور شد به درون قلعه فرار کند. در این میان بریک و هاند (Hound & Beric) به نجات او در مقابل ارتش مردگان کمک کـردند، اما تمام این ها تنها به یک دلیل بود؛ آریا باید زنده می ماند تا پادشاه شب را با دستهای خودش بکشـد.

بعد از اینکه توسط بریک دانداریون، کسی که طی سالهای گذشته چندین بار به زندگی بازگشت چون ارباب روشنایی اعتقاد داشت او باید برای تکمیل ماموریت خودش زنده بماند، و هاند، کسی که در طول هشت فصل سریال Game of Thrones بارها از آریا محافظت کرد، نجات پیدا کرد، آریا با ملیساندر معروف به زن سرخ روبرو شد. او برای آریا یک پیش بینی که در فصل سوم هم به وی گفته بود را دوباره بازگو نمود. آریا خبر نداشت که این حرف ها دقیقا چه مفهومی دارند، اما حالا او به خوبی می داند!

همچنین بخوانید | لیست بازیگران اصلی سریال ﭘﯿﺶدرآمدی Game of Thrones فاش شد؛

در فصل سوم Game of Thrones ملیساندر به آریا گفته بود که “من درون تو تاریکی می بینم. و در این چشم های تاریکی که پشت من می درخشند – چشم های قهوه ای، چشم های آبی، چشم های سبز. چشم هایی که تو آنها را خاموش خواهی کرد. ما دوباره با هم ملاقات می کنیم…” آریا در دومین ملاقات طی نبرد وینترفل متوجه شد که پیش بینی بانوی سرخ کاملا درست بوده است، اما زمانی که ملیساندر صحبت هایش را تکرار کرد، آریا متوجه معنی “چشم های آبی” شد و دریافت که باشد چه کاری را به سرانجام برساند: کشتن پادشاه شب و خاموش کردن چشم های آبی برای همیشه.

پادشاه شب

آریا همیشه شخصیت تاثیرگذاری بوده است، او تنها استارکی است که توانست انتقام مرگ خانواه خودش را بگیرد، و احتمالا سرسی تنها فرد زنده مانده درون لیست مرگ او باشد. آریا زمانی که بعنوان یکی از مردان بدون چهره آموزش می دید، تنها کاری که انجام می داد انتقام گرفتن نبود. او در نهایت هر چیزی که برای کشتن پادشاه شب لازم داشت را آموخت و درست زمانی که نیاز به انجامش بود کار را به سرانجام رساند. این سرنوشت آریا بود، افرادی مثل هاند و بریک یا بانوی سرخ تنها ابزار لازم برای رسیدن او به این لحظه تاریخی بودند.

همچنین بخوانید | نویسنده Game Of Thrones از پایان سریال بی اطلاع است!

طی نبرد وینترفل آریا چندین بار به مرگ نزدیک شد اما به فرار کردن ادامه داد تا سرانجام به بانوی سرخ برسد، بانوی سرخ نیز هدف نهایی وی را برایش بازگو کرد و آریا هم کار را انجام داد. حال خارج از اینکه باید نویسندگان سریال را مورد تحسین قرار دهیم، آریا با کشتن پادشاه شب جلوی آخرالزمان زامبی ها را گرفت، در حالی که همه تصور می کردند جان اسنو قرار است این کار را انجام دهد! — از طرفی او تنها کسی است که دست پادشاه شب به وی خورده، آیا این اتفاق مفهومی خواهد داشت؟

قسمت بعدی پنجم مِی (یکشنبه ۱۵ اردیبهشت) روی آنتن می رود؛


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir) و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline