فصل هشتم Game of Thrones: چه کسانی در نبرد وینترفل کشته شدند؟

خطر اسپویلر: قبل از خواندن این گزارش خطر لو رفتن داستان را در نظر بگیرید!

چه کسانی در طول نبرد حماسی و مرگبار وینترفل کشته شدند؟ اگر سومین اپیزود از فصل هشتم Game of Thrones را دیده باشید بخوبی جواب این سوال را می دانید اما با این وجود قصد داریم نگاهی داشته باشیم به شخصیت هایی که در اپیزود “شب طولانی” از دست دادیم؛ در این اپیزود پادشاه شب و ارتش مردگانش بعد از چند سال انتظار طرفداران، پشت درهای وینترفل قرار گرفتند و آماده فتح کردن این سرزمین شدند. قبل از اینکه سومین اپیزود روی آنتن برود هم ما می دانستیم که قرار است با تعدادی از شخصیت ها وداع کنیم، اما بطور دقیق اطلاع نداشتیم که کدام یک از آنها کشته خواهند شد.

تمام شخصیت های Game of Thrones با جمله “Valar Morghulis” به معنی “همه باید بمیرند” آشنایی دارند. متاسفانه برای تعدادی از مدافعان وینترفل این جمله چیزی بیشتر از یک شعار بوده است، بلکه تبدیل شد به سرنوشت آنها. با وجود تلاش های فداکارانه، داشتن دو اژدها، سلاح هایی از جنس دراگون گلس (dragonglass)، و شمشیرهای والرین استیل و وجود یک دخمه ی غیرقابل نفوذ درون سرداب وینترفل، وایت واکرها توانستند قلعه وینترفل را فتح کنند و بسیاری از شخصیت های مهم را بکشند — و تا یک قدمی پیروزی برسند. در ادامه نام تمام مردگان را به میان می آوریم:
 

همچنین بخوانید | فصل هشتم Game of Thrones: چرا آریا [اسپویلر] را کشت؟

ادیسن تالت (با بازی بن کرمپتون): فرمانده نگهبانان شب که رفیق صمیمی جان اسنو بود و بارها به وی کمک کرد. ادیسن اولین شخصیت مهم سریال بود که در نبرد وینترفل کشته شد، او بعد از نجات دادن سم تارلی به دست یک وایت واکر زمین گیر شد.

بریک دانداریون (با بازی ریچارد دورمر): رهبر گروه برادران بی طرف که در طول عمر خودش بارها بعد از مرگ به زندگی بازگشت، او طی نبرد وینترفل جان خودش را فدای آریا استارک کرد و جلوی کشته شدن او به دست نایت واکرها را گرفت. بانوی سرخ نیز فاش نمود که علت اصلی احیا شدن های فراوان بریک این بوده که در نهایت به آریا در رسیدن به سرنوشتش کمک کند.

بازی تاج و تخت

لیانا مورمونت (با بازی بلا رمزی): بانوی جزیره خرس، او با وجود اینکه می توانست مثل بقیه بچه های وینترفل در سرداب پناه بگیرد، تصمیم گرفت بیرون بماند و با مرده ها بجنگـد. لیانا در نهایت به دست یک غول کشته شد اما قبل از اینکه بمیرد این وایت واکر غول پیکر را با زدن شمشیر درون چشم آبی رنگش زمین گیر کرد.

تیان گریجوی (با بازی آلفی الن): ارباب جزایر آهن که تصمیم گرفت به وینترفل بیاید و در شکست دادن وایت واکرها به خانواده استارک کمک کند، او مسئولیت محافظت از برن استارک را برعهده گرفت و به قولی که داده بود عمل کرد. بعد از اینکه برن از او تشکر کرد و وی را یک مرد خوب صدا زد، تیان به دست پادشاه کشته شد — ناراحت کننده ترین مرگ این نبرد.

Game of thrones

پادشاه شب: شوکه کننده ترین مرگ اپیزود “شب طولانی” متعلق به پادشاه شب بود، کسی که از آتش اژدها هم جان سالم بدر برد. این موجود عجیب و غریب به دست آریا استارک کشته شد، در حالی که بسیاری از طرفداران تصور می کردند او وینترفل را فتح خواهد کرد، حتی بعضی ها هم امیدوار بودند اینطور شود! — یا حداقل به دست جان اسنو کشته شود.

وایت واکرها: همانطور که جان اسنو امیدوار بود، کشتن پادشاه شب باعث مرگ تمام مرده های متحرک شد و دیگر هیچ نامرده ای در جهان باقی نماند.

همچنین بخوانید | ﻓﯿﻠﻢبرداری سریال Lord of the Rings تا قبل از پایان سال در اسکاتلند آغاز می شود؛

اژدهای پادشاه شب: این اژدها که در اصل به دنی تعلق داشت و پادشاه شب آن را در اختیار گرفته بود، طی نبرد وینترفل و بعد از مرگ پادشاه کشته شد. اگر آریا چند ثانیه دیرتر می رسید این اژدها که Viserion نام داشت جان اسنو را کباب میکرد!

جورا مورمنت (با بازی ایان گلن): متاسفانه طی نبرد وینترفل مجبور به وداع با جورا هم شدیم، کسی که برای محافظت از دِنـِریس تارگِـرین (کالیسی) دست به هر کاری می زد و در این نبرد حماسی هم شجاعانه جنگید. در حالی که دنی یک قدم تا مرگ فاصله داشت، جورا به کمک او آمد اما در نهایت نتوانست از ضربه های فراوانی که به وی وارد شده بود جان سالم بدر ببرد و مجبور به ترک کالیسی شد.

علاوه بر این شخصیت ها، در طول این نبرد بسیاری از نیروهای شمال، متحدان کالیسی و همچنین وحشی های متحد جان اسنو به دره مرگ سقوط کردند. در مورد تعداد مرده های سرداب هم هنوز بی اطلاع هستیم ولی اینطور که به نظر می رسد فقط تعداد کمی از زن و بچه های وینترفل باقی مانده اند…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir) و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline