فصل هشتم Game of Thrones: آخرین کلمه ای که [اسپویلر] گفت چه مفهومی دارد؟

خطر اسپویلر: قبل از خواندن این گزارش خطر لو رفتن داستان را در نظر بگیرید!

اپیزود چهارم از فصل هشتم سریال Game of Thrones با رویارویی پرتنش سرسی و دنریس به پایان رسید، تنشی که به مرگ هولناک میساندی از یاران وفادار دنریس ختم شد. البته سرسی به او اجازه داد آخرین حرف های خودش را بزند، و میساندی هم تنها به گفتن کلمه “Dracarys” قناعت کرد؛ این کلمه که به زبان های والرین است معنی “آتش اژدها” را می دهد. کلمه ای بسیار آشنـا برای طرفداران سریال Game of Thrones، چون دنریس هر بار که می خواهد به اژدهای خودش دستور آتش دهد از این کلمه استفاده می کند.

اما “Dracarys” برای میساندی چیزی بیشتر از یک کلمه ساده است، چون این کلمه به معنی پایان زندگی او بعنوان یک برده بوده است، کلمه ای که کرم خاکستری هم از بردگی نجات داد. زمانی که سه اژدهای دنریس هنوز بچه بودند، یکی از آن ها را به Kraznys mo Nakloz پیشنهاد داد، در ازای گرفتن تمام سربازان ارتش Unsullied. البته این یک حقه بود چون اژدهاها حیوان خانگی یا برده نیستند، دنریس نیز با زبان آوردن “Dracarys” خیلی راحت Kraznys که ارباب برده ها بود را برشته کرد. این اتفاق به کشتار تمام ارباب برده های شهر Astapor و آزادی تمام بردگان منتهی شد.

همچنین بخوانید | فصل هشتم Game of Thrones: [اسپویلر] بهترین مرگ را در نبرد وینترفل داشته است

ما می توانیم “Dracarys” را طور دیگری هم تفسیر کنیم؛ مثلا آخرین نصیحت میساندی به دنریس، که به معنی نابود کردن کینگز لندینگ، پایتختِ هفت اقلیم، با آتش اژدهاست. آخرین صحنه از این اپیزود، در واقع آخرین فرصت برای جلوگیری از وقوع یک جنگ مرگبار بود، چون دنریس راضی شد تا عقب بشیند و به سرسی فرصتی برای صلح کردن بدهد، تنها برای اینکه به مردم وستروس نشان دهد هیولای واقعی چه کسی است. مرگ میساندی تنها اوضاع را خراب تر کرد، چون دنریس دیگر به صلح راضی نمی شود و کرم خاکستری هم برای انتقام گرفتن هر کاری انجام خواهد داد.

میساندی

اما همانطور که واریس هم اعتقاد دارد، آدم های بیگناه زیادی بین دنریس، کرم خاکستری و انتقام آنها قرار دارند — و مردمی که از این درگیری ها بیشترین رنج را خواهند برد. دنریس در حال حاضر تنها فقط یک اژدها دارد و بیشتر ارتش او هم در نبرد وینترفل کشته شدند، از طرفی تمام دیوارهای کینگز لندینگ اکنون به اسکورپیون ها مجهز شده اند (منجنیق هایی کوچک شبیه به همانی که برای کشتن اژدها از آن استفاده شد) و همین قضیه کار را برای دنریس و متحدانش خیلی سخت می کند. بنابراین آنها نمی توانند بدون صدمه زدن به مردم شهر را فتح کنند، سرسی نیز از مردم بعنوان یک نوع سپر استفاده می کند. از طرفی اگر دنریس این کار را انجام دهد، سرسی را نابود کند و صاحب تخت آهنی شود، آیا مردم از ملکه ای که خودش را با خون و آتش معرفی کرده حمایت خواهند کرد؟

همچنین بخوانید | فصل هشتم Game Of Thrones: چرا آتش اژدها پادشاه شب را نسوزاند؟

وقایع اپیزود “آخرین استارک ها” باعث شد تا دنریس به مرز جنون برسد، همان مرزی که پدرش از آن عبور کرد و تبدیل به یک پادشاه دیوانه شد؛ حال اگر دنریس هم از این مرز عبور کند — که با توجه به مرگ یک اژدها و میساندی عجیب نیست — و تبدیل به ملکه دیوانه شود، احتمالا جان اسنو مجبور به گرفتن یک تصمیم سخت خواهد شد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirایستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.