فصل هشتم Game Of Thrones: چرا آتش اژدها [اسپویلر] را نسوزاند؟

خطر اسپویلر: قبل از خواندن این گزارش خطر لو رفتن داستان را در نظر بگیرید!

پادشاه شب بعد از مدتها انتظار در اپیزود سوم از فصل هشتم Game of Thrones طی نبرد وینترفل کشته شد، اما برخلاف انتظار بسیاری از طرفداران او بویسله آتش اژدها کشته نشد؛ در جدیدترین اپیزود از سریال پرطرفدار Game of Thrones که “شب طولانی” نام داشت ما شاهد مرگ بسیاری از شخصیت های داستان بودیم که بعضی از آنها واقعا ناراحت کننده و بعضی دیگر غافلگیرکننده بود. اما وقتی که آریا تنها با یک شمشیر پادشاه شب را از یخ تبدیل به فالوده کرد، واقعا شوکه شدیم چون اصلا انتظار چنین چیزی را نداشتیم. اما قبل از اقدام آریا، دنی تلاش کرد او را با آتش اژدها بسوزاند.

اپیزود “شب طولانی” با یک اتفاق ناراحت کننده آغاز شد، جایی که ارتش Dothraki (از متحدان دنی) با شمشیرهای آتشین خودشان (به لطف بانوی سرخ) به دل دشمن زدند و در عرض چند دقیقه به دست ارتش مردگان قلع و قمع شدند. نقشه ای که برای محافظت از وینترفل کشیده بودند بطور کل به هم ریخت، چون پادشاه شب با اژدهای خودش از راه رسید و تلاش کرد تا جان و کالیسی را سوار بر اژدها نابود کند. سپس هم تمام مردگان را زنده کرد تا هر چه از وینترفل مانده را نابود کنند، درست در همین لحظه ها بود که اتفاقی مهم و هیجان انگیز رخ داد. حالا که پادشاه شب پا روی زمین گذاشته بود و اژدها نداشت، دنی فرصت پیدا کرد تا با آتش اژدهای خودش او را بسوزاند؛ اما یخ این پادشاه چشم آبی به این راحتی ها آب نمی شود!!

همچنین بخوانید | فصل هشتم Game of Thrones: نتیجه نبرد وینترفل چه مفهومی برای سرسی دارد؟

ولی اینکه آتش به پادشاه شب آسیبی نمی رساند اصلا عجیب نیست، چون نه تنها برن قبلا گفته بود مطمئن نیست آتش بتواند تاثیری بر روی نخستین واکرها بگذارد، بلکه ما خودمان هم قبلا راه رفتن او از درون آتش را دیده بودیم. مابقی مرده ها با آتش نابود می شوند اما آتش اژدها که قدرتمندترین در جهان است هم نمی تواند پادشاه آنها را بسوزاند. در حقیقت، او زمانی که Viserion (اژدهای دنی) را کشت با این نوع آتش برخورد داشته است، پس جان و دوستان باید در نظر می گرفتند که نقشه نابود کردن پادشاه شب با اژدهـا جواب نمی دهد.

پادشاه شب

اما سوال اینجاست که چرا پادشاه شب در مقابل آتش مقاوم است؟ خب، یک نظریه وجود دارد که ادعا می کند او یکی از اعضای خانواده تارگارین است. این نظریه می تواند سمبل حلزونی شکل او که شباهت زیادی به نماد خاندان تارگارین دارد را توجیه کند، همچنین توانایی سوار شدن بر روی اژدها و نسوز بودن بدنش را — مثل دنی که بارها درون آتش دوام آورد. البته در این نظریه یک مشکل وجود دارد؛ ما در خود سریال شاهد نحوه خلق شدن پادشاه شب به دست فرزندان جنگل بودیم که مدتها قبل از خروج تارگارین ها از Old Valyria و ورودشان به وستروس اتفاق افتاد. بنابراین یک تارگارینی بودن نمی تواند دلیل قانع کننده ای برای مقاومت او در برابر آتش باشد.

پادشاه شب یک موجود جادویی است، مثلا قدرت زنده کردن مردگان را دارد؛ پس جادوی او خیلی قدرتمند است و با سرما ارتباط دارد، سرما هم در تضاد با آتش می باشد. در اپیزود “شب طولانی” ما توانایی زنده کردن مردگان را به چشم دیدیم که دقیقا معلوم نیست چطور این کار را انجام می دهد، اما دراگون گلس درون قلبش به او توانایی فراخواندن مه یخی را می دهد، بعلاوه یک سری حقه های دیگر مربوط به زمستان و سرما. اینطور به نظر می رسد که جادوی فرزندان جنگل که پادشاه شب را با دراگون گلس (dragonglass) خلق کردند به او یک سری قدرت های جدید داده است، و شاید همین ترکیب دراگون گلس با جادوی یخی باشد که به پادشاه شب توانایی زنده ماندن درون آتش را داده باشد. اگر این نظریه را جدی بگیریم، می توانیم توضیح دهیم که چرا او فقط به وسیله والریان استیل کشته می شود.

همچنین بخوانید | فصل هشتم Game of Thrones: چرا [اسپویلر] بعد از نبرد وینترفل جان خودش را از دست داد؟

پادشاه شب واقعا پایان ناراحت کننده ای داشت و اصلا انتظار چنین چیزی را نداشتیم؛ او این همه سال عمر کرد و ارتش جمع کرد اما در نهایت به وسیله تنها یک خنجر کشته شد؟ زیاد جالب نبود چون ما هنوز نمی دانیم او دقیقا چه کسی بوده است. امیدواریم سازندگان Game Of Thrones طی سه اپیزود باقی مانده این ابهامات را رفع کنند و ما را در پایان با این همه سوال بی پاسخ تنها نگذارند. اما شاید ما هرگز نتوانیم جوابی برای اینکه چرا آتش اژدها نمی تواند به پادشاه شب آسیب برساند پیدا کنیم، شاید هم بزودی فاش شود.

نظر شما در این مورد چیست؟


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir) و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline