فصل هشتم Game of Thrones: نتیجه نبرد وینترفل چه مفهومی برای سرسی دارد؟

خطر اسپویلر: قبل از خواندن این گزارش خطر لو رفتن داستان را در نظر بگیرید!

حالا که پادشاه شب مرده، ادامه فصل هشتم سریال Game of Thrones در رابطه با پایان دادن به آخرین جنگ خواهد بود، سرسی نیز آخرین شخصیت شرور داستان می باشد. از زمانی که رابرت براتیون در فصل نخست کشته شد، موضوع اصلی سریال در رابطه با شکست دادن لنسترها و گرفتن تخت آهنین بوده است. جنگ پنج پادشاه خیلی زود بعد از اینکه رابرت مرد آغاز شد، اما حالا تنها دو رقیب در میدان مبارزه باقی مانده است: سرسی و دنریس تارگرین.

البته بعد از برخورد جان اسنو با وایت واکرها و سپس مطلع شدن دنی، جنگ بر سر تخت آهنی تبدیل شد به دومین موضوع اصلی سریال و تمرکز بر روی شکست دادن پادشاه شب قرار گرفت. بعد از اتحاد جان و دنی در جهت نابود کردن وایت واکرها و البته مهم از آن نجات کل جهان، جنگ حماسی وینترفل اتفاق افتاد و شاهد مرگ پادشاه شب بودیم. اما حالا که آریـا استارک باعث پیروزی وینترفل شده، قدم بعدی برای کالیسی تصاحب تخت آهنین خواهد بود؛ یعنی وستروس.

همچنین بخوانید | فصل هشتم Game of Thrones: چرا آریا [اسپویلر] را کشت؟

در وستروس، سرسی و کمپانی طلایی متحد شده اند و حالا او به اندازه کـافی سرباز دارد، بعلاوه ناوگان آهنی کنار او ایستاده و ارتش لنیستر را هم در دستانش گرفته است. پس در حال حاضر به اندازه ای قدرت دارد که بتواند جلوی دنریس تارگرین، دو اژدها و ارتش وی را بگیـرد، که البته هنوز معلوم نیست چه تعداد از آن ها در جنگ با ارتش زامبی ها زنده مانده اند. این اعتقاد وجود داشت که دنریس بعد از اینکه هویت واقعی جان اسنو برایش فاش می شود روبروی او قرار می گیرد، که بعید به نظر می رسد چون حالا باید برای آخرین نبرد متحد شوند وگرنه باخت آنها حتمی خواهد بود.

Game of thrones

هویت واقعی جان اسنو، اینکه مادرش لینا استارک است و پدرش ریگار تارگارین برادر دنریس، او را تبدیل می کند به پادشاه برحق هفت پادشاهی. اما با توجه به اینکه جان هرگز علاقه ای به پادشاه بودن نداشته، و با در نظر گرفتن اینکه به هدف اصلی خودش — کشتن پادشاه شب و نابود کردن ارتش مردگان — رسیده، این احتمال وجود دارد که بیخیال اصل و نسب خودش شود و همچنان یک استارک باقی بماند.

همچنین بخوانید | فصل هشتم Game of Thrones: چه کسانی در نبرد وینترفل کشته شدند؟

اما مهم نیست چه اتفاقی رخ دهد و جان چه تصمیمی بگیرد، تا زمانی که سرسی زنده باشد یک تهدید حساب می شود. او تبدیل به یک ملکه دیوانه شده و حاضر است هر چیز و هر کسی را بکشد، حتی برادرهای خودش را، تا بر روی قدرت باقی بـماند. با این حساب دنریس طرفداران بیشتری خواهد داشت و بدون شک با استقبال مردم وستروس روبرو خواهد شد، اما سرسی به او اجازه ورود به شهرش را نمی دهد. حال سوال اینجاست که چه کسی در نهایت بر روی تخت می نشیند؟ آیا جان و دنی که در مقابل پادشاه شب و ارتش زامبی ها مقاومت کردند نمی توانند سرسی را شکست دهند؟ آریا که پادشاه را کشت نمی تواند به حساب سرسی هم برسد؟ باید صبر کنیم تا به جواب سوال های خودمان برسیم.

اپیزود بعدی هفته آینده ۱۵ اردیبهشت روی آنتن HBO می رود.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir) و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline