فیلم Gemini Man ویل اسمیت چقدر باید بفروشد تا تبدیل به یک موفقیت تجاری شود؟

بزودی شاهد ورود یک فیلم بزرگ و پرهزینه جدید به گیشه خواهیم بود، Gemini Man (مرد دوپیکر) با نقش آفرینی ویل اسمیت؛ اما به نظر شما این فیلم باید چقدر بفروشد تا تبدیل به یک موفقیت تجاری شود؟ فیلم جدید اسمیت توسط انگ لی کارگردانی شده، این فیلم سالهای زیادی را درون جهنم توسعه اسیر بود، طی این سالها کارگردان ها و بازیگـران مختلفی جذب پروژه شدند و سپس آن را رهـا کردند، تا اینکه لی (که سابقه دریافت اسکار را دارد) بعنوان کارگردان Gemini Man انتخاب شد و ویل اسمیت هم بعنوان بازیگر نقش اصلی به پروژه پیوست. حضور این دو نفر یکی از مهم ترین دلایلی است که این فیلم تبدیل به یکی از موردانتظارترین عناوین پاییزی شده.

اما یکی از دلایلی که خیلی طول کشید تا Gemini Man ساخته شود، داستانش بود؛ در این فیلم ویل اسمیت مردی مسن را به تصویر کشیده که کلون جوان خودش قصد کشتن وی را دارد. از آنجا که خود اسمیت نسخه جوانش را به تصویر کشیده، برای اینکه او را جوان کنند مجبور شده اند دست به دامن جلوه های ویژه شوند، که کار را پرهزینه و همچنین سخت تر کرده است. استفاده از فناوری هایی که برای ساختن Gemini Man مورد نیاز بوده چندان ارزان نبوده است، پس Paramount هزینه قابل توجه ای را خرج این فیلم کرده. البته استودیو بهترین ها را برای این فیلم در نظر گرفته، از جمله استخدام کردن لی برای ساختن چیزی خاص که بتواند مردم را به سمت خودش جذب کند.

همچنین بخوانید | آیا موفقیت تجاری Joker باعث افزایش تعداد فیلمهای ابرقهرمانی درجه بزرگسال می شود؟

خوشبختانه Gemini Man تا این لحظه نقدهای خیلی خوبی را دریافت کرده است، بیشتر منتقدها صحنات اکشن و جلوه های این فیلم را مورد تحسین قرار داده اند و از آن بعنوان یک اثر خوب یاد کرده اند. Paramount نیز امیدوار است این حرف های خوبی که پشت سر فیلم زده می شود بتواند نظر مردم را به سمتش جلب کند، تا در نهایت تبدیل به یک اثر سودآور شود. Gemini Man این هفته جمعه (۱۹ مهر) پا به گیشه می گذارد، در شرایطی که اثر قابل توجه ای مثل Joker روی پرده است.

Gemini Man

طبق گزارش ها، این فیلم با بودجه قابل توجه ۱۳۸ میلیون دلاری ساخته شده. اگر نگاهی به آثار قبلی آقای لی بیاندازیم می توانیم فیلم هایی را ببنیم که با بودجه ای حدودا مشابه ساخته شده اند؛ مثل Hulk (با بودجه ۱۳۷ میلیونی) و Life of Pi (با بودجه ۱۲۰ میلیونی). با این حساب، فیلم جدید لی برای اینکه تبدیل به یک اثر سودآور شود باید حداقل دو برابر بودجه تولید خودش بفروشد، یعنی مجموع فروش جهانی Gemini Man باید در بدترین حالت به ۲۷۶ میلیون برسد تا بتوانیم از آن بعنوان یک فیلم موفق یاد کنیم.

همچنین بخوانید | دیزنی مشغول توسعه یک ادامه برای فیلم لایو-اکشن Aladdin است؛

طبق پیش بینی ها، Gemini Man قرار است طی افتتاحیه آمریکایی خودش ۲۲٫۸ میلیون دلار بفروشد که با توجه به بودجه تولیدش رقم نگران کننده ای به نظر می رسد. اما این احتمال وجود دارد که شهرت جهانی ویل اسمیت و خود لی کمک کند تا این فیلم در خرج از ایالات متحده عملکرد بهتری از خودش نشان دهد. ما نمی توانیم به راحتی حدس بزنیم، ولی به احتمال قوی Gemini Man تبدیل به یک موفقیت تجاری خواهد شد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.