چرا فیلم Ghost Rider 3 هرگز ساخته نشد؟

نیکولاس کیج واقعا یک انتخاب عالی برای ایفای نقش ﺟﺎﻧﯽ ﺑﻠﯿﺰ بود، او باعث شد تا فیلم های Ghost Rider تبدیل به یکی از به یادماندنی ترین عناوین ابرقهرمانی تاریخ شوند؛ اما چرا هرگز Ghost Rider 3 ساخته نشد؟ قسمت نخست Ghost Rider (روح سوار) در سال ۲۰۰۷ روی پرده رفت، آن زمان فیلم های کمیک بوکی در جایگاه متفاوتی نسبت به امروز قرار داشتند. این فیلم با بودجه عظیمی ساخته شد، با گروه سنی PG-13 روی پرده رفت و ما را با یک شخصیت که در پی حوادثی تبدیل به شیطانی با جمجمه آتشین می شود همراه کرد، که در اصل باید یک فیلم با درجه سنی بزرگسال (R) می بود. Ghost Rider از نظر جلوه های ویژه حرفی برای گفتن نداشت، اما در عوض نقش آفرینی درخشان کیج مورد توجه مردم قرار گرفت، ولی داستان و انتخاب شرور نامناسب باعث شد تا فیلم تبدیل به یک عنوان نچندان موفق شود.

البته Ghost Rider از نظر تجاری موفق بود، با بودجه ۱۱۰ میلیون دلاری ساخته شد و حدود ۲۳۰ میلیون دلار فروخت، به همین دلیل قسمت دوم آن از سوی سونی چراغ سبز گرفت. یک سال بعد از اکران اولین فیلم، Iron Man (مرد آهنی) و The Dark Knight (شوالیه تاریکی) روی پرده رفتند و نگاه همه را نسبت به عناوین ابرقهرمانی تغییر دادند. طی همین روزها بود که تصور می کردیم Ghost Rider: Spirit Of Vengeance (ﮔﻮﺳﺖ ﺭﺍﯾﺪﺭ: ﺭﻭﺡ ﺍﻧﺘﻘﺎﻡ) قرار است از ضعف های فیلم قبلی درس بگیرد؛ ﻣﺎﺭﮎ ﻧﻮﻟﺪﯾﻦ ﻭ ﺑﺮﺍﯾﺎﻥ ﺗﺎﯾﻠﻮﺭ بعنوان کارگردان های Ghost Rider 2 انتخاب شدند و این فیلم قرار بود حکم یک ریبوت را برای فرانچایز داشته باشد، بازیگرانی مثل ادریس آلبا و ﮐﺮﯾﺴﺘﻮﻓﺮ ﻟﻤﺒﺮﺕ (Highlander) هم به جمع بازیگران پیوستند. با وجود اینکه Ghost Rider: Spirit Of Vengeance یک سر و گردن از قسمت نخست بهتر بود، نتوانست بیشتر از یک فیلم کمیک بوکی معمولی باشد.

بعد از اکران قسمت دوم در سال ۲۰۱۲، تا مـدتی صحبت هایی از Ghost Rider 3 بود ولی هنوز خبری از آن نیست!! — اما چرا؟

همچنین بخوانید | آخرین اطلاعاتی که از انیمیشن «ماداگاسکار ۴» داریم؛

فیلم Ghost Rider 2 از نظر تجاری شکست خورد: با وجود اینکه Ghost Rider عملکرد خوبی داشت، نمی توانیم به راحتی نقدهای بدی که دریافت را نادیده بگیریم. سونی به موفقیت تجاری این قسمت اول فیلم نگاه کرد و تصمیم گرفت ادامه آن را با حال و هوایی متفاوت بسازد. Ghost Rider: Spirit Of Vengeance با بودجه ای کمتر جلوی دوربین رفت و داستان خاستگاه ﺟﺎﻧﯽ ﺑﻠﯿﺰ در این فیلم تا حدودی حوادث قسمت نخست را نادیده گرفت. ﻣﺎﺭﮎ ﻧﻮﻟﺪﯾﻦ ﻭ ﺑﺮﺍﯾﺎﻥ ﺗﺎﯾﻠﻮﺭ Ghost Rider 2 را در سبکی متفاوت ساختند، اما داستان پیش پـا افتاده فیلم واقعا ضد حال بزرگی برای طرفداران بود، در مورد شخصیت پردازی ضعیف داستان هم بهتر است اصلا صحبت نکنیم!!

روح سوار 3

فیلم Ghost Rider: Spirit Of Vengeance نسبت به بودجه تولیدش خوب فروخت (۱۳۲ میلیون دلار در مقابل ۵۷ میلیون) اما فروش خیلی کمتری را نسبت به قسمت نخست تجربه کرد. در سال ۲۰۱۳ نیکولاس کیج به وضوح اعلام نمود که قرار نیست برای Ghost Rider 3 بازگردد، استودیو هم به اندازه ای شجاعت نداشت که یک فیلم با درجه سنی بزرگسال برای روح سوار بسازد، مخصوصا بعد از اینکه Deadpool به همه نشان داد فیلم های ابرقهرمانی درجه R هم می توانند پرفروش باشند.

مارول حقوق شخصیت روح سوار را پس گرفت: به دنبـال عملکرد ضعیف Ghost Rider: Spirit Of Vengeance و امتنای اشکار آقای کیج برای بازگشت، فیلم Ghost Rider 3 بطور رسمی لغو شد. در سال ۲۰۱۳ حقوق این شخصیت توسط مارول پس گرفته شد و چند سال بعد هم شاهد حضور ردح سوار با هیبتی جدید در فصل چهارم سریال Agents Of Shield (ماموران شیلد) بودیم، در این میان به نظر می رسد که مارول مشتاق تولید یک فیلم جدید برای روح سوار باشد، ولی اگر این کار را انجام ندهند هم پرونده فیلم های نیکولاس کیج برای همیشه بسته شده است.

همچنین بخوانید | تاریخ اکران فیلم های دیزنی؛ از ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۳

Ghost rider

البته عدم بازگشت نیکولاس کیج تنها مشکل موجود نیست، در واقع فیلم های Ghost Rider خودشان در میان طرفداران بیشتر به ضعیف بودن شهرت دارند، به عبارتی خیلی ها تنها دلیل خاطره انگیز بودن این فیلم ها را نقش آفرینی درخشان کیج می دانند. شاید اگر Ghost Rider 3 را با درجه سنی بزرگسال بسازند آقای کیج را برای بازگشت تحریک کند، چون احتمال موفق بودن چنین فیلمی در حال حاضر خیلی زیاد است اما متاسفانه قسمت اول Ghost Rider در زمان درستی پا به سینما نگذاشت و گروه سنی PG-13 هم مانند نمکی بر روی زخم بود. پس، اگر باری دیگر کیج را بر روی پرده نقره ای مشاهده کنیم، قطعا بواسطه فیلم Ghost Rider 3 نخواهد بود.

شاید این یک پایان برای کیج بعنوان روح سوار باشد، اما بطور قطع یک پایان برای خود روح سوار نخواهد بود، شاید این شخصیت دیگر در سینما شانسی نداشتـه باشد، اما تلویزیون می تواند مکان مناسبی برای ملاقات دوباره با وی باشد؛ به هر حال اطمینان داریم که ﺟﺎﻧﯽ ﺑﻠﯿﺰ در جایی از دنیای سینمایی مارول مشغول زندگی است، از این قضیه خوشحالیم حتی اگر هرگز موفق به دیدار مجدد نشویم.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.