تاریخ انتشار نسخه بلوری فیلم ابرقهرمانی Glass اعلام شد؛

کمپانی یونیورسال تاریخ انتشار نسخه Blu-ray و Digital فیلم سینمایی Glass (شیشه) را فاش نمود؛ Glass آخرین فیلم از یک ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ ابرقهرمانی به کارگردانی ام. نایت شیامالان است که معمولا به اسم Eastrail 177 شناخته می شود، این مجموعه فیلم در سال ۲۰۰۰ با Unbreakable (نشکن) شروع شد و ۱۷ سال بعد با Split (شکافته) ادامه یافت.

در فیلم Unbreakable با دیوید دان (بروس ویلیس) آشنا شدیم که در یک ورزشگاه بعنوان محافظ امنیتی کار می کند، او تنها بازمانده در یک تصادف وحشتناک قطار است که در واقع الیجاه پرایس (ساموئل ال. جکسون) عامل وقوع آن می باشد. الیجاه که علاقه خاصی به کتاب های مصور دارد سعی می کند به دیوید تلقین کند که او در واقع یک ابرقهرمان در دنیای واقعی است؛ برای انجام این کار هم از هر خط قرمزی عبور می کند. Unbreakable فیلم نسبتا موفقی بود اما نه به حدی که فورا ساخت قسمت های بعدی آن چراغ سبز بگیرد.

با این وجود، طی دو دهه گذشته Unbreakable به شهرت فراوانی دست یافت، سپس هم Split یکی از بهترین فیلم های شیامالان از راه رسید. این فیلم ترسناک و مهیج در سال ۲۰۱۷ روی پرده رفت، در آن با وندل کرامب (جیمز مک‌آووی) آشنا شدیم که از بیماری اختلال تجزیه هویت رنج می برد؛ یکی از شخصیت های او به نام دنیس سه دختر نوجوان را می دزد و آنها را در یک سرداب حبس می کند. در صحنه پایانی این فیلم فاش شد که وقایع آن در دنیایی مشابه Unbreakable اتفاق می افتد، Glass شرایط را برای رویارویی دیوید و کوین فراهم کرد. موفقیت های تجاری و هنری این فیلم باعث شد که شیامالان بتواند بدون وقفه قسمت بعدی را بسازد.

همچنین بخوانید | در فیلم Glass از صحنات دیده نشده Unbreakable استفاده شده است؛

فیلم سینمایی Glass وقتی که پا به گیشه گذاشت نقدهای متنوعی را دریافت نمود که ترکیبی از خوب و بد بود، از نظر تجاری هم نتوانست موفقیت های Split را تکرار کند. با این وجود در حالی که با بودجه ۲۰ میلیون دلاری ساخته شده بود توانست ۲۴۱ میلیون دلار بفروشد که جلوی شکست تجاری را گرفت. حال فیلم جدید شیامالان قرار است بزودی وارد شبکه نمایش خانگی شود، نسخه دیجیتال (برای ما Web-Dl) آن در تاریخ ۲ آوریل (مصادف با سه شنبه ۱۳ فروردین) منتشر می شود و نسخه بلوری هم ۱۶ آوریل (سه شنبه ۲۷ فروردین) به دست طرفداران می رسد.

فیلم سینمایی Glass

اگر به یاد داشته باشید فیلم سینمایی Split طی افتتاحیه آمریکایی خودش ۴۰ میلیون دلار فروخته بود، که در نهایت مجموع فروش داخلی آن به ۱۳۸ میلیون دلار رسید و با توجه به بودجه تولید ۹ میلیون دلاری در لیست فیلم های سودآور سال قرار گرفت – این فیلم در باکس آفیس بین المللی ۲۷۸٫۵ میلیون دلارفروخت. اما برای Glass یک افتتاحیه خیلی موفق پیش بینی شده بود ولی کار خودش را در آمریکا با تنها ۴۰٫۳ میلیون دلار شروع کرد و اکنون مجموع فروش داخلی آن بعد از ۳۹ روز نمایش به ۱۰۸ میلیون دلار رسیده است. Glass در گیشه بین المللی ۲۴۰٫۹ میلیون دلار بدست آورده، یعنی حتی کمتر از Unbreakable که ۲۴۸ میلیون دلار فروخته بود!

همچنین بخوانید | ظاهرا Black Widow قرار نیست یک فیلم مناسب برای بزرگسالان (درجه R) باشد!

از ستارگان اصلی فیلم سینمایی Glass می توانیم به ﺑﺮﻭﺱ ﻭﯾﻠﯿﺲ در نقش ﺩﯾﻮﯾﺪ ﺩﺍﻥ، ﺳﺎﻣﻮﺋﻞ ﺍﻝ. ﺟﮑﺴﻮﻥ در نقش ﺍﻟﯿﺠﺎﻩ ﭘﺮﺍﯾﺲ، ﺟﯿﻤﺰ ﻣﮏﺁﻭﻭﯼ در نقش ﮐﺮﺍﻣﺐ، خانم ﺳﺎﺭﺍ ﭘﻠﺴﻮﻥ (فیلم هشت یار اوشن)، ﺁﻧﯿﺎ ﺗﯿﻠﻮﺭ-ﺟﻮﯼ‏ باری در نقش ﮐﯿﺴﯽ، ﭼﺎﺭﻟﯿﻦ ﻭﻭﺩﺍﺭﺩ در نقش مادر ﺍﻟﯿﺠﺎﻩ و ﺍﺳﭙﻨﺴﺮ ﺗﺮﯾﺖ ﮐﻼﺭﮎ در نقش پسر دیوید اشاره کنیم.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.