فیلم ابرقهرمانی Glass طی افتتاحیه بین المللی 89 میلیون دلار فروخت!

و حالا با یک گزارش باکس آفیسی دیگر خدمات شما هستیم؛ این بار قصد داریم درباره فیلم سینمایی Glass به کارگردانی ﺍﻡ. ﻧﺎﯾﺖ ﺷﯿﺎﻣﺎﻻﻥ صحبت کنیم. این فیلم طی روز پنجشنبه پا به گیشه های ایالات متحده گذاشت و طی چهار روز نخست اکران در مجموع ۴۷ میلیون دلار فروخت، فروش این فیلم طی افتتاحیه سه روزه خودش ۴۰٫۵۸ میلیون دلار بوده است. البته خود کمپانی پارامونت یک افتتاحیه ۵۰ میلیون دلاری را پیش بینی کرده بود اما متاسفانه تبدیل به حقیقت نشد.

این فیلم با بودجه ۲۰ میلیون دلاری ساخته شده و یک شروع بکار ۴۰ میلیونی می تواند به معنی موفقیت تجاری باشد. همانطور که خودتان بهتر خبر دارید، Glass در واقع سومین فیلم در یک ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ شامل Unbreakable (نشکن) و Split (شکافته) است که بعد از دو دهه به فرانچایز خودش پایان می دهد. با این حساب از ابتدا انتظار می رفت که Glass نسبت به دو فیلم قبلی موفق تر عمل کنـد.

همچنین بخوانید | در فیلم Glass از صحنات دیده نشده Unbreakable استفاده است؛

فیلم سینمایی Split طی افتتاحیه آمریکایی ۴۰ میلیون دلار فروخته بود، که در نهایت مجموع فروش داخلی آن به ۱۳۸ میلیون دلار رسید و با توجه به بودجه تولید ۹ میلیون دلاری در لیست فیلم های سودآور سال قرار گرفت. Glass به لطف رای مخاطبین خودش یک “B” را از سوی CinemaScore دریافت کرده، در حالی که این امتیاز برای فیلم Unbreakable محصول ۲۰۰۰ یک “C” بود. بهترین عملکرد به Split تعلق دارد چونکه امتیاز CinemaScore آن “B+” بوده است.

فیلم Glass

باید اشاره کنیم که از نظر منتقدین Split فیلم بهتری بوده است، حداقل امتیاز ۷۶% که از سوی RottenTomatoes دریافت کرد تایید کننده این حرف ماست، امتیاز ۳۵% فیلم Glass هم نشان می دهد که زیاد به دل حرفه های سینما ننشسته است. اما برگردیم به بحث تجاری: پیش بینی شده که فیلم جدید آقای ﺷﯿﺎﻣﺎﻻﻥ با مجموع فروش داخلی ۸۵ تا ۹۵ میلیون دلاری گیشه را ترک می کنـد.

همچنین بخوانید | فیلم ابرقهرمانی Glass در اصل قرار بود سه ساعته باشد!

در خارج از خاک آمریکا، کمپانی Buena Vista International مسئول انتشار فیلم سینمایی Glass بوده است (البته بجز چین). این فیلم طی سه روز نخست اکران با حضور در سینماهای ۵۵ کشور مختلف توانست ۴۸٫۵ میلیون دلار بفروشد و مجموعا یک افتتاحیه بین المللی ۸۹ میلیون دلاری رقم زد، در حالی که انتظار می رفت بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلار بفروشد. بد نیست اشاره کنیم که بـیشترین فروش با ۵٫۲ میلیون دلار به کشور روسیه تعلق دارد.

حال یک سوال؛ دو فیلم Unbreakable و Split به ترتیب در مجموع ۲۴۸ و ۲۷۸ میلیون دلار فروختند، آیا Glass ممکن است بیشتر از ۳۰۰ میلیون دلار بفروشد؟ نظر شما چیست؟


منبع: باکس آفیس

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.