فیلم God of War: آخرین اطلاعات و هر چیزی که طرفداران باید بدانند!

ما God of War (خدای جنگ) را بعنوان مشهورترین بازی کنسول پلی استیشن می شناسیم، در حالی که مایکروسافت کنسول های Xbox خودش را با بازی های Halo می فروشد سونی هم روی God of War مانور می دهد که تاکنون چهار قسمت از آن منتشر شده است و قسمت چهارم یک شاهکار واقعی بود، چه از نظر گرافیکی و چه از نظر داستانی. اما طی تمام این سال هایی که از انتشار قسمت اول GOW گذشته، طرفداران یک حسرت بزرگ داشته اند؛ که آن هم تولید یک فیلم لایو-اکشن بر پایه شخصیت های خدای جنگ بوده است.

با توجه به اینکه تاکنون کارگردان ها، نویسنده ها و بازیگران مختلفی وارد پروژه سینمایی God Of War شده اند و سپس خیلی زود آن را ترک کرده اند، اکنون هیچکدام از طرفداران بطور دقیق نمی دانند که قضیه اصلا از چه قرار است. اما در این گزارش قصد داریم هر چیزی که در مورد فیلم سینمایی God Of War می دانیم را در اختیـار شما قرار دهیم، پس تا انتها همراه ما باشید:

همچنین بخوانید | چه انتظاری از فیلم Maleficent: Mistress Of Evil داریم؟

آخرین چیزی که در مورد ﻓﯿﻠﻢﻧﺎﻣﻪی God of War شنیدیم این بود که مارکوس دانستن (کولکتور، کولکشن و اره ۸) و پاتریک ملتون (اره) مشغول نگارش آن هستند، دو فیلمساز کاربلـد که کارنامه هنری آنها پر است از آثار ترسناک مشهور. باید اشاره کنیم که اولین نسخه ﻓﯿﻠﻢﻧﺎﻣﻪ توسط دیوید سلف (مرد گرگ‌نما) نوشته شده بود که او را بیشتر بخاطر نگارش فیلم Road to Perdition (جاده‌ای به‌سوی تباهی) محصول ۲۰۰۲ می شناسیم. او هنوز بعنوان ﺗﻬﯿﻪﮐﻨﻨﺪﻩ اجرایی پروژه لایو-اکشن God of War شناخته می شود.

خدای جنگ

وقتی صحبت از God of War می شود به احتمال زیاد تصور می کنید که چیزی شبیه به فیلم های Immortals (فناناپذیرها) یا Clash of the Titans (نبرد تایتان ها) خواهد بود، اما مارکوس دانستن یکی از نویسندگان این فیلم اقتباسی تایید کرده که GoW قرار است چیزی کاملا متفاوت نسبت به این فیلم ها باشد. البته ما در این فیلم شاهد نمایش صحنات خونین و خشن بسیاری خواهیم بود، ولی قرار نیست به تماشای فیلمی تکراری و الهام گرفته شده از دیگر عناوین این ژانر بنشینیم، پس خیالتان راحت!

پاتریک ملتون که یکی از نویسندگان God of War است، در مورد بودجه لازم برای تولید این فیلم به نقل از زبان استودیو گفته: “…ما قرار است ۱۵۰ میلیون دلار صرف تولید این فیلم کنیم. ما واقعا نیاز داریم تا این شخصیت را درک کنیم و او را پشت سر بگذاریم و احساس او حس کنیم…’” که نشان می دهد قرار است پول زیادی را صرف تولید God of War کنند، اما نه به اندازه ای که انتظار داریم. توجه کنید که فیلم های موفقی مثل The Dark Knight Rises یا Captain America: Civil War با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری تولید شده بود، در حالی که فیلم های درجه بزرگسالی مثل Deadpool یا Logan با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری جلوی دوربین رفتند، پس استودیو فیلم خدای جنگ را چیزی بین این دو در نظر گرفته است و قطعا احتمال شکست خوردن آن را مد نظر قرار داده انـد.

همچنین بخوانید | آخرین اطلاعاتی که از انیمیشن Moana 2 داریم؛ آیا ساخته می شود؟

این احتمال وجود دارد که فیلم God Of War چندان به بازی ها وفادار نباشد؛ در واقع مشکل بسیاری از فیلم هایی که بر پایه بازی ها ساخته می شوند، مثل Tomb Raider با بازی آلیسیا ویکاندر، این است که بیشتر شبیه به بازی هستند تا فیلم، پس مجبورند طعم شکست تجاری را تجربه کنند. اما God of War طبق ادعای نویسنده آن قرار نیست به بازی ها چندان وفادر باشد، در عوض فیلمی جدید و شگفت انگیز خواهد بود. در واقع اگر سازندگان GoW قصد دارند اثری موفق بسازنـد، باید بیخیال اقتباس مستقیم شوند و یک خط داستانی جدید برای کریتوس بنویسند.

فیلم God pf war

طبق شنیده ها، استیون اس. ده‌نایت (Pacific Rim: Uprising و سریال Daredevil) در حال مذاکره با سونی است تا فیلم سینمایی God of War را کارگردانی کند. این فیلمساز ادعا کرده که ایده های جسورانه ای برای فیلم خدای جنگ دارد و می خواهد بازی را طوری مورد اقتباس قرار دهد که انگار قصد اقتباس از یک رمان را دارند. ظاهرا آقای ده‌نایت مذاکراتی با سونی در مورد این فیلم داشته، او روشش برای ساخت خدای جنگ را شبیه به روش اقتباس Jaws (اره) خوانده است، چون فیلم های این سری خیلی نسبت به رمان ها متفاوت بوده اند و در عین حال هر دو شگفت انگیز هستند.

وقتی که یک استودیوی فیلم سازی مبلغ هنگفتی را برای تولید یک فیلم در نظر می گیرند، مدیران ارشد به اصطلاح بالای سر نویسندگان می ایستند تا مطمئن شوند که آنها قصد ندارند این پول را صرف چیزی عجیب و غریب کنند؛ اما در کمال تعجب سونی به نویسندگان God Of War آزادی عمل داده است. شاید عجیب باشد، اما مارکوس دانستن ادعا کرده که استودیو خودش آنها را تشویق می کنند تا چیزهای عجیب و غریب را وارد فیلم‌نامه‌ کنند.

همچنین بخوانید | چه انتظاری از سریال Watchmen (نگهبانان) شبکه HBO داریم؟

اما مهم ترین سوال: چه کسی قرار است در نقش کریتوس بازی کند؟ خیلی ها می گویند دیوید باتیستا. او بعد از اینکه کشتی کج را کنار گذاشت خیلی زود تبدیل به یک ستاره سینما شد. شاید نقشی که در فیلم Blade Runner 2049 داشت چندان مهم نبود و خوب هم دیده نشد، ولی بازی در Guardians of the Galaxy و Spectre او را به شهرتی جهانی رساند. بنابراین وقتی که از استیون اس. ده‌نایت سوال شد دوست دارد چه کسی در نقش کریتوس بازی کند، او به سرعت از دیوید باتیستا یاد کرد. از نظر او باتیستا بازیگری است که از پس هر نوع نقشی، درام، احساسی، طنز یا حتی اکشن، بر می آید — و البته خود باتیستا این حقیقت را ثابت کرده است.

باتیستا خدای جنگ

داستان قسمت اول بازی خدای جنگ از جایی شروع شد که کریتوس خانواده خودش را از دست داده بود، اما فیلم قرار است گذشته او را روایت کند. پس ما می بینیم که بعنوان یک کاپیتانی اسپارتانی می جنگد، در آستانه مرگ قرار می گیرد و سپس به لطف اریس (خدای جنگ) نجات پیدا می کند؛ در واقع این فیلم با Batman Begins قابل مقایسه خواهد بود. البته هنوز معلوم نیست که داستان نسخه لایو-اکشن دقیقا از چه قرار است، ولی بطور قطع ما با کریتوسی که هنوز تبدیل به قاتل خونخوار نشده و خانواده دارد ملاقات خواهیم کرد.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

1 نظر
  1. احمد عابدی استان مشهد - شهرستان تربت جام می گوید

    حالا قرار هست ساخته شود یا وقت خبری هست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline