باکس آفیس: Godzilla 2 گیشه را با مجموع فروش بین المللی 385 میلیون دلاری ترک کرد

گیشه تابستانی امسال برای بعضی فیلم ها خوش شانسی آورد، اما بعضی دیگر را ناامیدانه به خانه پس فرستاد؛ البته گیشه را نمی توانیم عامل موفقیت یا شکست یک فیلم تصور کنیم، بلکه سازندگان آن مقصر اصلی هستنـد و شانس هم بطور قطع خلق دخالتی در این قضیه ندارد. از اواسط بهار تا همین حالا که فقط دو هفته تا پایان تابستان باقی مانده، فیلم های زیادی راهی گیشه شدند که خیلی از آنها موفق بودند و خیلی دیگر هم شکست خوردند. موفق بودن یا شکست خوردن هر کدام از این فیلم ها علت های متفاوتی داشته اما بیشتر بخاطر ضعف تیم تولید، خط داستانی نامناسب و بازیگران آنها بوده است.

مثلا فیلم Dark Phoenix که نقدهای خیلی بدی را دریافت کرد و در حالی که تولیدش ۲۰۰ میلیون دلار هزینه داشته، فقط ۲۵۲ میلیون دلار فروخت. این شکست ناراحت کننده به نظر می رسد اما بعد از تماشای فیلم متوجه می شوید که واقعا ارزش این انداره فروش را هم نداشته است. یا فیلم Men in Black International که سازندگانش تصور می کردند با آوردن دو ستاره مشهور می توانند موفقیت آن را تضمین کنند، اما عملکرد تجاری ضعیف به آنها ثابت کرد که اینطور نیست. در طرف مقابل هم John Wick: Chapter 3 – Parabellum را داشتیم که با فروش بالای خودش همه را غافلگیر کرد، یا Aladdin محصول دیزنی که بیشتر از یک میلیارد دلار فروخت.

همچنین بخوانید | امتیاز راتن تومیتوز فیلم سینمایی Joker 2019 فاش شد؛

اما در این میان فیلمی وجود دارد که نمی دانیم آن را موفق صدا بزنیم یا شکست خورده، فیلم تابستانی کمپانی Legendary Pictures که خیلی هم کم نفروخت، اما فروشش طبق انتظار نبود. فیلم هیولایی Godzilla: King of the Monsters (گودزیلا: سلطان هیولاها) که اثر جالب و قابل توجه ای بود، اما در گیشه بین المللی فقط ۳۵۰٫۹ میلیون دلار فروخت، رقمی که طبق اعتقاد برخی به اندازه ای نیست که از Godzilla 2 یک فیلم موفق بسازد. حال ما اگر بودجه تولید ۱۷۰ میلیون دلاری آن را در نظر بگیریم، باید از خودمان بپرسیم که موفق بوده یا شکست خورده؟

Godzilla 2

همانطور که پیش از این هم بارها اشاره کرده ایم، یک فیلم موفق باید در بدترین حالت دو برابر بودجه خودش بفروشد؛ طبق این فرمول، از آنجا که تولید Godzilla: King of the Monsters طبق تایید کمپانی ۱۷۰ میلیون دلار هزینه داشته، باید حداقل ۳۴۰ میلیون دلار می فروخت تا تبدیل به یک موفقیت تجاری شود. این فیلم بیشتر از ۳۸۵ میلیون دلار فروخت، ولی فروش در ایالات متحده تنها ۱۱۰ میلیون دلار بوده که خیلی کم به نظر می رسد و از طرفی هم ما نمی دانیم که اکران در کشورهای خارج از آمریکا چقدر خرج روی دست استودیو گذاشته، پس نمی توانیم در مورد موفق بودن یا نبودن Godzilla: King of the Monsters حدس درستی بزنیم.

همچنین بخوانید | فاز تولید فیلم هیولایی Godzilla vs. Kong به پایان رسید؛

بد نیست جهت مقایسه به فروش فیلم های قبلی Monsterverse اشاره کنیم؛ Godzilla محصول ۲۰۱۴ با بودجه ۱۶۰ میلیون دلاری ساخته شده بود و در وطن خودش ۲۰۰ میلیون دلار فروخت و گیشه را با مجموع فروش بین المللی ۵۲۹ میلیون دلاری ترک کرد. Kong: Skull Island محصول ۲۰۱۷ با بودجه ۱۸۵ میلیون دلاری ساخته شده بود و در ایالات متحده ۱۶۸ میلیون دلار فروخت، مجموع فروش بین المللی آن نیز ۵۶۶ میلیون دلار بوده است؛ با این حساب King of the Monsters در مقابل دو فیلم قبلی Monsterverse عملکرد واقعا ضعیفی داشته است.

پس باید به این سوال جواب بدهیم که آیا فیلم بعدی این فرانچایز، Godzilla Vs Kong (گودزیلا در مقابل کونگ) شانسی برای موفقیت دارد؟ بدون شک عملکرد ضعیف Godzilla 2 استودیو را نگران سرنوشت تجاری فیلم بعدی کرده است.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline