تولید فیلم Godzilla: King of the Monsters چقدر هزینه داشته؟

همانطور که خبر دارید Godzilla: King of the Monsters (گودزیلا: سلطان هیولاها) یکی از فیلم های عظیم تابستان امسال است، پس قطعا تولید آن هزینه زیادی داشته. در سال ۲۰۱۴ بود که فیلم سینمایی Godzilla به کارگردانی گرت ادواردز (جنگ ستارگان: یک سرکش) پا به گیشه گذاشت و استارت دنیای اشتراکی MonsterVerse را زد. سه سال بعد، Kong: Skull Island (کونگ: جزیره جمجمه) روی پرده رفت، و سال بعد هم قرار است شاهد رویارویی کونگ و گودزیلا باشیم، در فیلم Godzilla vs Kong (گودزیلا در مقابل کونگ). امـا قبل از آن، می توانیم به تماشای King of the Monsters بنشینیم که به روایت داستان دیگری در ارتباط با گودزیلا می پردازد.

این فیلم توسط مایکل دووگرتی (بازگشت سوپرمن) کارگردانی شده و قرار است گودزیلا را در مقابل تعدادی هیولای غول پیکر قرار دهد، King of the Monsters در واقع یک ادامه مستقیم برای فیلم Godzilla 2014 است. ما بواسطه تریلرهای منتشر شده موفق به مشاهده هیولاهایی مثل رودان (Rodan)، موترا (Mothra) و گیدورا شاه (King Ghidorah) که سه سر دارد شده ایم. بنابراین شاهد مبارزه هایی عظیم و نفسگیر بین این موجودات خواهیم بود، وارنر بروس نیز با تزریق بودجه ای چشمگیر مطمئن شده چیزی از عظمت فیلم کم نشود.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: برای فیلم Godzilla 2 یک افتتاحیه هیولایی ۲۳۰ میلیون دلاری پیش بینی شده!

طبق تازه ترین گزارش ها، فیلم سینمایی Godzilla: King of the Monsters با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری تولید شده، که خیلی بیشتر از دو فیلم قبلی فرانچایز Monsterverse می باشـد؛ قسمت اول Godzilla با بودجه ۱۶۰ میلیون دلاری تولید شد و تولید Skull Island هم ۱۸۵ میلیون دلار هزینه داشت. با توجه به موفقیت های تجاری این دو فیلم، کاملا قابل انتظار بود که استودیو پول بیشتری را صرف تولید سومین فیلم کند.

Godzilla: King of the Monsters

فیلم Godzilla در گیشه بین المللی ۵۲۹٫۱میلیون دلار فروخت و Skull Island هم با مجموع فروش ۵۶۶٫۷ میلیون دلاری گیشه را ترک کرد. بنابراین، اصلا عجیب نیست که وارنر بروس حساب ویژه ای بر روی King of the Monsters باز کرده است. فرانچایز MonsterVerse شاید مثل دنیای سینمایی مارول (MCU) موفق نباشد و قطعا هم نمی تواند مثل آن رکوردشکنی کند، اما طرفداران زیادی دارد و طی این سالها هم به تعداد طرفدارانش افزوده شده. تنها نکته ای که باقی می ماند، این است که بودجه تولید بیشتر انتظار استودیو از فیلم را هم افزایش می دهد. یعنی اینکه King of the Monsters باید حداقل ۴۰۰ میلیون دلار بفروشد تا تبدیل به یک فیلم پولساز شود، پس وارنر بروس خطر شکست را به جان خریده است.

همچنین بخوانید | فیلم Godzilla vs. Kong دو ماه زودتر اکران می شود؛

البته وارنر هیچ نگرانی در این رابطه ندارد، چون فیلم King of the Monsters بدون شک پرفروش خواهد بود. از طرفی نقدهای حدودا خوبی را دریافت کرده، پیش بینی هم شده که قرار است شروع قدرتمندی را تجربه کند. از طرفی رقیب چندان سرسختی در گیشه ندارد و می تواند به راحتی اکرانی خوب و موفق را پشت سر بگذارد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline