رده‌بندی سنی فیلم Godzilla: King of the Monsters فاش شد

فیلم سینمایی Godzilla: King of the Monsters (گودزیلا: سلطان هیولاها) بطور رسمی از سوی MPAA (انجمن سینمایی آمریکا) درجه سنی خودش را دریافت کرد. کمپانی Warner Bros و New Line در سال ۲۰۱۴ با فیلم سینمایی Godzilla به کارگردانی گرت ادواردز استارت دنیای سینمایی MonsterVerse را زدند. این فیلم با نقدهایی روبرو شد اما فروش مناسبی که داشت استودیوها را مجاب کرد تا قسمت دوم آن را هم بسازنـد. مایکل دووگرتی (مردان ایکس: آخرالزمان، بازگشت سوپرمن) بعنوان کارگردان به Godzilla 2 پیوست؛ بعد از موفقیتی که در فیلم Krampus بدست آورد، سپس هم بازیگرانی مشهور و حرفه ای به این پروژه پیوستند.

میلی بابی براون ستاره سریال Stranger Things (چیزهای عجیب) در این فیلم اولین تجربه سینمایی خودش را بدست می آورد، او در نقش دختر کایل چندلر (Bloodline) و ویرا فارمیگا (ستاره سری احضار) ظاهر شده است. حوادث این فیلم باعث از هم جدا شدن اعضای این خانواده می شود، و پدر خانواده را وارد یک ماموریت جستجو و نجات می کند، در حالی که به نظر می رسد شخصیت های ویرا و بابی در آزاد شدن بقیه هیولاها دخیل باشند. با توجه به اینکه Godzilla 2 از نظر محتوا چندان تفاوتی با قسمت نخست خودش ندارد، از ابتدا انتظار می رفت که رده‌بندی سنی مشابه ای را دریافت کند.

همچنین بخوانید: اولین تریلر رسمی Godzilla: King of the Monsters

طبق تازه ترین گزارش های منتشر شده، MPAA بطور رسمی به Godzilla: King of the Monsters رده‌بندی سنی PG-13 داده است؛ علت دریافت این درجه سنی وجود صحنات اکشن خشن از هیولاها، و ویرانی، و همچنین وجود کلماتی نامناسب برای سنین پایین در فیلم ذکر شده است. با وجود یک گودزیلا و چند موجودات غول پیکر در فیلم، چندان هم غافلگیرکننده نیست کـه شاهد نمایش صحناتی خشن و ویرانی های فراوان باشیم. فیلم نخست هم به همین دلیل PG-13 گرفتـه بود، اما وجود کلمات نامناسب برای سنین پایین جزو دلایل نبود.

فیلم Godzilla: King of the Monsters

دریافت رده‌بندی سنی PG-13 می تواند واقعا به نفع فیلم Godzilla: King of the Monsters باشد، چون در این حالت بجای فردها، خانواده ها با فرزندان نوجوان خود به تماشای این فیلم می روند، که نتیجه باعث فروش بالاتر آن می شود. فیلم های درجه R بجز چند مورد معمولا به فروش بالایی دست پیدا نمی کنند و در نتیجه یک عنوان که چند صد میلیون دلار برای تولیدش هزینه شده بهتر است با PG-13 روی پرده برود، چون در غیر این صورت احتمـال شکست تجاری خیلی زیاد خواهد بود. اما بخش قابل توجه این رده‌بندی سنی زمان دریافت آن توسط فیلم است. King of the Monsters تا قبل از اواخر ماه مِی ۲۰۱۹ پا به گیشه نمی گذارد و MPAA تا زمانی که نسخه نهایی فیلم آماده نشود رده‌بندی آن را تعیین نخواهد کرد. پس شاید تدوین فیلم تکمیل شده باشد، اما چون برای به زندگی آوردن گودزیلا، دیگر هیولاها و صحنات عظیم ویـرانی نیاز به جلوه های ویژه خیلی سنگین است و هزینه خیلی بالایی هم دارد، کمپانی به این فکر افتاده که جلوه های بصری فیلم را کامل نکند و بیهوده برای صحناتی که ممکن است برای دریافت PG-13 مجبور به حذف آنها شوند پول خرج نکنند. که در کل خبر خوبی محسوب می شود؛

همچنین بخوانید: اطلاعاتی تازه از نقش ﻭﯾﺮﺍ ﻓﺎﺭﻣﯿﮕﺎ در فیلم Godzilla: King Of The Monsters

از بازیگران اصلی King of the Monsters می توانیم به ﻣﯿﻠﯽ ﺑﺎﺑﯽ ﺑﺮﺍﻭﻥ (سریال مشهور Stranger Things) در نقش مدیسون، ﻭﯾﺮﺍ ﻓﺎﺭﻣﯿﮕﺎ (سری The Conjuring) در نقش دکتر اِما راسل و ﮐﺎﯾﻞ ﭼﻨﺪلـرد (Bloodline) در نقش مارک راسل همسر سابق دکتر اِما و پدر مدیسون، همچنین ﺑﺮﺍﺩﻟﯽ ﻭﺍﯾﺘﻔﻮﺭﺩ (Get Out)، ﭼﺎﺭﻟﺰ ﺩﻧﺲ (سریال Game Of Thrones)، ﺟﺎﻧﮓ ﺯﺋﯽ (ﺑﺒﺮ ﺧﯿﺰﺍﻥ، ﺍﮊﺩﻫﺎﯼ ﭘﻨﻬﺎﻥ)، و ﺍﻭﺷﯽ ﺟﮑﺴﻮﻥ ﺟﻮﻧﯿﻮﺭ (Straight Outta Compton) اشاره کنیم. ﮐﻦ ﻭﺍﺗﺎﻧﺎﺑﻪ و ﺳﺎﻟﯽ ﻫﺎﻭﮐﯿﻨﺰ نیز باری دیگر به ترتیب در نقش ﺩﮐﺘﺮ ﺳﺮﯾﺰﺍﻭﺍ و دکتر گراهام ظاهر شده اند که اگر به یاد داشته باشید در قسمت قبلی Godzilla با آنها بخوبی آشنا شدیم.

اکران این فیلم هیولایی به شدت مورد انتظار قرار است از تاریخ جمعه ۳۱ مِی ۲۰۱۹ (مصادف با ۱۰ خرداد ۹۸) آغاز شود.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline