انتظار می رود که Godzilla 2 گیشه را با مجموع فروش 400 میلیون دلاری ترک کند!

اینطور به نظر می رسد که فرانچایز MonsterVerse بجای اینکه موفقیت های بزرگ تری را نسبت به قبل کسب کند، یک قدم به عقب برداشته است؛ دو فیلم نخستی که در بستر این دنیای سینمایی اشتراکی ساخته شدند نقدهای خوبی را دریافت کردند و به فروش مناسبی هم دست یافتند. اولین فیلم Godzilla (گودزیلا) بود که در سال ۲۰۱۴ روی پرده رفت، سه سال بعد هم Kong: Skull Island (کونگ: جزیره جمجمه) پا به گیشه گذاشت و مسیر صعودی فرانچایز را ادامه داد. اما حالا که سومین فیلم، Godzilla: King of the Monsters (گودزیلا: سلطان هیولاها) از راه رسیده، به نظر می رسد که MonsterVerse مجبور است رنگ پسرفت را به خودش ببیند.

همانطور که می دانید، Godzilla: King of the Monsters قرار بود یک فیلم عظیم و پر از هیولا باشد که بعد از دو سال دوری، فرانچایز MonsterVerse را به اوج خودش می رساند و شرایط را برای نبرد عظیم Godzilla Vs Kong آماده کند. اما در کمال تعجب، این فیلم خیلی بدتر از انتظارها عمل کرد و نتوانست به فروشی که انتظار داشتیم دست پیدا کند — از نظر هنری هم حرف زیادی برای گفتن ندارد، مخصوصا با توجه به امتیاز ۴۰ درصدی که از سوی rotten tomatoes دریافت کرده . حالا هم که حدود سه هفته از شروع اکران گذشته و دیگر نفسی برای Godzilla 2 باقی نمانده، پس وارنر بروس باید با فروش پایین این فیلم کنار بیاید.

همچنین بخوانید | فاز تولید فیلم هیولایی Godzilla vs. Kong به پایان رسید؛

فیلم سینمایی Godzilla: King of the Monsters طی افتتاحیه داخلی ۴۷٫۷ میلیون دلار فروخت، که خیلی کمتر از فروش دو فیلم قبلی طی افتتاحیه بود و در همان ابتدا خبر از اکرانی سرد داد — Godzilla طی افتتاحیه ۹۳٫۱ میلیون دلار فروخت و Kong: Skull Island هم ۶۱ میلیون دلار. و حالا، پیش بینی شده که Godzilla 2 قرار است با مجموع فروش ۴۰۰ میلیون دلاری گیشه را ترک کند که آن را تبدیل به کم فروش فیلم فرانچایز می کند.

Godzilla 2

اگر این پیش بینی درست باشد، Godzilla: King of the Monsters در نهایت گیشه را با مجموع فروش بین المللی ۴۰۰ میلیون دلاری ترک می کند، که با توجه به بودجه تولید ۱۷۰ میلیون دلاری آن زیاد بد نیست و حداقل تبدیل به یک شکست تجاری نمی شود. ولی، دو فیلم قبلی MonsterVerse به ترتیب ۵۲۹٫۱ و ۵۶۶٫۷ میلیون دلار فروخته بودند، پس Godzilla 2 بجای اینکه بهترین عملکرد را از خودش نشان دهد بدترین را به نمایش گذاشت؛ پس باید این سوال را بپرسیم که با این شرایط آیا Godzilla Vs Kong می تواند رنگ موفقیت را به خودش ببیند؟

همچنین بخوانید | باکس آفیس: فروش Aladdin از مرز ۷۰۰ میلیون دلار عبور کرد!

بطور کل طی چند هفته اخیر فیلم هایی که قرار بود پرفروش باشند، با استقبال کمی روبرو شدند و در نتیجه موفق نشدند به هدفی که دارند برسند. مثلا، DARK PHOENIX (ققنوس تاریک) نه تنها بدترین نقدهای ممکن را دریافت کرد، بلکه تنها فیلم X-Men بود که طی افتتاحیه کمتر از ۵۰ میلیون دلار فروخت. در طرف دیگر هم MEN IN BLACK INTERNATIONAL (مردان سیاه‌پوش: بین‌المللی) را داشتیم که امتیازهای بدی را دریافت کرد و در گیشه هم قدرتی برای به نمایش گذاشتن نداشت. پس، Godzilla 2 هم کنار این رفقا قرار می گیرد و به جایگاه های پایین چارت پرفروش ترین فیلم های ۲۰۱۹ سقوط می کند.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline