سوال: کلمه “بتمن” را در فصل پایانی Gotham می شنویم؟

1

بعد از مشاهده وقایع پایانی فصل چهـارم سریال Gotham (گاتهام)؛ ظهور جوکر و جدا شدن شهر گاتهام از بقیه دنیا؛ برای بسیاری از طرفداران جالب شد که بداننـد آیا در فصل پنجم شاهد حضور شوالیه تاریکی خواهند بود؟ البته این سوال بعد از اینکه شبکه Fox سریال را برای فصل آخر تمدید کرد به وجود آمد. حال دیوید مازوز بازیگر نقش بروس وین در اظهارات تازه خودش اشاره کرد که طی فصل ۵ ممکن است ما کلمه “بتمن” را بشنویم.

در حقیقت تمرکز اصلی سریال ﭘﯿﺶدرآمدی Gotham بر روی شخصیت جیمز گوردون (با نقش آفرینی Ben McKenzie) قرار دارد، اما در پس زمینه داستان شاهد حضور شخصیت هایی مثل پنگوئن، جوکر، سلینا کایل و بروس وین هستیم، یعنی بیشتر شخصیت های محبوب کمیک های بتمن را می توانیم در این سریال اقتباسی مشاهده کنیم. Gotham بدون شک سریال سطح بالا و خیلی پرطرفداری نیست، اما بعنوان یک نمایش ﭘﯿﺶدرآمدی کوچک طی چند سال اخیر موفق بوده است، به همین دلیل فاکس تصمیم گرفت داستان آن را به پایان برسد و نیمه رهایش نکند — مثل لوسیفر!

همچنین بخوانید: دیوید مازوز نوید مبارزه با جوکر و پوشیدن لباس بتمن را برای فصل پنجم Gotham داد

طی مصاحبه با TV Insider این ستاره ۱۷ ساله فاش کرد که در فصل پایانی همزاد ابرقهرمان بروس وین را معرفی خواهد کرد. مازوز گفت “در سراسر سریال ما این چنین نویدهای کوچک از چیزهای مهم را داشتیم… در فصل پنجم، ما واقعا آنها را به نمایش میگذاریم، و نیروی کامل آنها را نشان می دهیم، آنها را بی کم و کاست به نمایش می گذاریم و دیگر خبری از نوید دادن نیست بلکه دقیقا کلمه ‘بتمن’ را می گوییم…” بنابراین با توجه به پایان یافتن سریال برای همیشه، دیگر خبری از اشاره و نوید دادن ها نیست، بلکه این بار Gotham با تمام نیرو بازمیگردد.

بتمن

این بازیگر جوان همچنین فاش کرد که فصل پنجم Gotham کاوش عمیقی در تاریخچه چند دهه ای شنل پوش شهر گاتهام خواهد داشت. مازوز یادآوری نمود که “دنیـای بتمن ۸۰ سال عمر دارد… به وضوح بسیار غنی است و در آن نمادها و شخصیت های مهمی وجود دارد، و نکته Gotham این است که نشان دهد چطور تمام این چیزها بوجود آمده اند…

همچنین بخوانید: عنوان اولین اپیزود از فصل چهارم Lucifer می گوید “همه چیز خوب است”

شانس زیادی وجود دارد که بروس بلاخره از سایه ها خارج شود و در پی سرنوشت خودش بعنوان شورشی شهر گاتهام برود، اما متاسفانه فصل پنج ۱۰ اپیزود بیشتر ندارد، پس بروس باید در کمترین زمان ممکن از یک نوجوان معمولی تبدیل به یک قهرمان شنل پوش شود. ما در فصل چهارم یک نسخه خیلی ابتدایی از لباس خفاشی بروس را دیدیم، اما خواستار مشاهده نسخه کامل آن هستیم.

در حقیقت Gotham یک سریال پلیسی محسوب می شود، چون بیشتر مواقع به نمایش جیم گوردون و اداره پلیس او می پردازد که مشغول حل پرونده های جنایی عجیب و غریب شهر همیشه در حال سقوط گاتهام هستند. در این میان شخصیت های مختلفی از کتاب های مصور را برای این سریال به زندگی آورده اند. در پایان فصل چهارم اتفاقی رخ داد که ادامه آن را در فصل پایانی سریال مشاهده خواهیم کرد، این حوادث موقعیت را برای اقتباس از قوس داستانی مشهور “No Man’s Land” (به فارسی سرزمین هیچکس) فراهم کرده است، یعنی یک خط داستانی که در آن گوردون بیشتر از همیشه به بتمن نیاز دارد. طرفداران بتمن اکنون پنج سال است منتظر هستند تا نام این قهرمان را در سریال بشنوند، حال شاید بلاخره این اتفاق رخ دهد.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

1 نظر
  1. Shadmehr می گوید

    Az nazare film name in serial khyli khube vali kargardani eftezah va in k akharin fasle badtaresh kard

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.