آیا فصل ششم سریال Gotham ساخته خواهد شد؟ (یا سریال بتمن)

فصل ششم سریال Gotham به احتمال زیاد چیزی است که طرفداران دوست دارند شاهد به وقوع پیوستن آن باشند، فصلی که به روایت ماجراجویی های بروس وین بعنوان بتمن می پردازد؛ اما سوال اینجاست که آیا فصل ششمی در کار خواهد بود؟ اولین فصل از سریال Gotham در پاییز سال ۲۰۱۴ روی آنتن فاکس رفت و از آن به بعد جزو پرطرفدارترین سریال های این شبکه بوده است. با وجود اینکه طی چند فصل اخیر با ریزش مخاطب [هنگام پخش زنده] روبرو شد، طرفداران زیادی که داشت باعث گشت تا شبکه فاکس بجای اینکه آنها را به راحتی لغو کند، یک فصل به سازندگانش فرصت دهد تا سریال را به روشی درست تمام کنند.

در ۱۸ ماه مِی سال گذشته بود که شبکه فاکس بطور رسمی اعلام کرد سریال Gotham برای فصل پنجم بازمیگردد، اما تنها بخاطر اینکه داستان بتمن را به پایان برساند، و اینکه فصل ششمی در کار نخواهد بود. فصل ۵ سریال Gotham برخلاف قبلی ها که ۲۲ اپیزودی بودند تنها ۱۲ اپیزود داشت، ولی با وجود کوتاه بودن همه طرفداران قبول دارند که تمدید شدن برای یک فصل ۱۲ اپیزودی خیلی بهتر از این بود که با فصل چهارم به پایان برسد؛ جایی که سلینا کایل تیر خورد، اد نیگما و لی تامپکینز به همدیگر چاقو زندند، و گاتهام تبدیل شد به یک شهر کاملا بی قانون.

حال، طرفداران دوست دارند فصل ششم سریال Gotham هم ساخته شود تا بتوانند یک سال دیگر را هم در کنار بروس و دوستان بگذرانند، ما به همین خاطر قصد داریم به این سوال که “آیا فصل ششمی هم در کار خواهد بود؟” پاسخ دهیم:

همچنین بخوانید | آخرین اطلاعاتی که از فصل دوم سریال لایو-اکشن Titans داریم؛

فصل پنجم Gotham پایان آن بود

Gotham

فصل پنجم Gotham به طرفداران اجازه داد تا بتوانند قوس داستانی “No Man’s Land” را تماشا کنند، و اینکه ببینند در آخر چه اتفاقی برای جیم گوردون و بروس وین جوان می افتـد. در پایان، جیم گوردون به خانواده ای که همیشه در پی آن بود رسید و بروس وین هم تبدیل شد به بتمن، محـافظ همیشگی شهر گاتهام. در ابتدای فصل پنجم شاهد یک پرش زمانی ۱۰ ساله بودیم که داستان بیشتر شخصیت های سریال را به یک نتیجه کلی رساند. فصل پنجم تنها به این دلیل ساخته شد تا یک پایان قطعی به داستان بتمن، گوردون و تمام شخصیت های حاضر در سریال از جمله جوکر بدهد.

سریال Gotham داستان جیم گوردون بود نه بتمن

Gotham فصل 6

زمانی که اعلام شد فصل پنجم سریال Gotham قرار است به ظهور بتمن ختم شود، بسیاری از طرفداران امیدوار بودند که فصل ششمی هم ساخته شود و فقط به مبارزه مرد خفاشی با آدم بدهای گاتهام بپردازد. اما مشکل اینجاست که همه طرفداران داستان مبارزه بتمن با دشمنانش را می دانند و واقعا دیگر جذابیتی ندارد، از طرفی Gotham هرگز قرار نبود سریالی باشد که بر محور بتمن بـچرخد. کاملا درست است که بروس وین نقش مهمی در وقایع این سریال ایفا نموده، اما Gotham از همان ابتدا سریال جیم گوردون بوده، ساخته شد تا از ابتدای ورود او به شهر گاتهام تا زمانی که بتمن ظهور می کند را به نمایش بگذارند. در واقع جیم نقش مهمی در تبدیل شدن بروس به بتمن ایفا کرد، اگر او نبود همیشه چیز نتیجه متفاوتی می داشت.

همچنین بخوانید | آخرین اطلاعاتی که از فصل دوم سریال The Umbrella Academy داریم؛

برنامه ای برای ادامه دادن داستان بتمن وجود ندارد

گاتهام

اگر به تاریخچه تلویزیون نگاه کنید، تعداد کمی از سریال ها بعد از به پایان رسیدن دوباره احیا شده اند و واقعا شانس کمی وجود دارد که Gotham یکی از آنها باشد. از طرفی اصلا قرار نبود فصل پنجم Gotham ساخته شود و تولید شدنش فقط یک لطف از سوی شبکه بود تا طرفداران بتوانند نتیجه داستان را مشاهده کنند، پایان فصل هم کاملا این قضیه را روشن کرد. بعلاوه تاکنون هیچ صحبتی در مورد فصل بعدی به میان نیامده، پس نباید در مورد فصل ششم سریال Gotham زیاد امیدوار باشیم. از طرفی، خالق این Gotham، برونو هلر، این روزها مشغول کار بر روی سریال Pennyworth است؛ سریالی که به روایت داستان خاستگاه آلفرد پنی‌ورث می پردازد و قرار است توسط EPIX منتشر شود.

با این حساب، تا جایی که ما اطلاع داریم و همه نشانه ها خبر از آن می دهند، Gotham به پایان رسیده و جواب سول مهم این گزارش “خیر” است.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir) و توییتر

2 نظرات
 1. ماهان می گوید

  سلام توی سریال پنی وورث از آلفرد گاتهام استفاده میشه؟؟؟

  1. آرش اسکندری می گوید

   خیر
   بازیگر متفاوت و جوان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.