باکس آفیس: The Grinch رکورد بهترین افتتاحیه کریسمسی را ربود!

انیمیشن سینمایی The Grinch محصول جدید کمپانی مشهور Illumination Entertainment که بر پایه داستانی کلاسیک نوشته دکتر زوس ساخته شده، طی روز جمعه پا به گیشه گذاشت و بعد از سه روز نمایش، اکنون رکورد بزرگ ترین افتتاحیه برای یک فیلم کریسمسی را در اختیار گرفته است. شخصیت گرینچ دهه هـا قبل معرفی شد و طی چند سال اخیر هم دو بار شاهد ساخت عناوینی با اقتباس از این شخصیت بوده ایم. از نسخه تلویزیونی ۱۹۹۶ هنوز بعنوان یک عنوان کلاسیک به یادماندنی یاد می شود، در سال ۲۰۰۰ هم ران هاوارد یک فیلم لایو-اکشن ساخت که در آن جیم کری شخصیت گرینچ را به تصویر کشید و عنوان موفقی بود. حال ۱۸ سال بعد، گرینچ دوباره قصد دارد کریسمس را بدزدد!

بدون شک ۲۰۱۸ سال خوبی برای انیمیشن های سینمایی بوده، و با توجه به شروع قدرتمند The Grinch می توانیم بگوییم که خواهد بود. البته موضوع این قیلم درباره کریسمس است، و درست قبل از شروع تعطیلات روی پرده رفته، پس استودیو زمان واقعا خوبی را برای اکران انتخاب کرده. از طرفی، گرینچ شخصیت مشهوری است و تعجبی هم ندارد که انیمیشن او با استقبال مردم روبرو شده؛ ولی این تازه شروع کار است و هنوز تا پایان سال حدود ۵۰ روز باقی مانده، پس The Grinch می تواند براحتی در میان عناوین موفق امسال جای بگیرد.

همچنین بخوانید| تریلر و پوستر رسمی جدید انیمیشن The Grinch: کریسمس هم دزدیده ﻣﯽشود

طبق گزارش تازه باکس آفیس، فیلم سینمایی The Grinch طی سه روز نخست در ایالات متحده ۶۶ میلیون دلار فروخته و بعنوان یک فیلم کریسمسی عملکردی فوق العاده از خودش نشان داده است — بد نیست اشاره کنیم که فیلم How the Grinch Stole Christmas یک افتتاحیه ۵۵ میلیون دلاری را رقم زده بود. البته ما انتظار فروش بیشتری را داشتیم، اما با همین رقم از قسمت اول Despicable Me بهتر عمل کرده است.

The Grinch

با فروش ۶۶ میلیون دلاری، انیمیشن جدید Universal و Illumination توانست صدرنشین نتایج باکس آفیس شود. با این حساب، در میان عناوین انیمیشنی که طی ماه نوامبر پا به گیشه گذاشته اند، The Incredibles با ۷۰٫۴ میلیون دلار بهترین افتتاحیه را رقم زده، Frozen با ۶۷٫۳ میلیون دلار جایگاه دوم و The Grinch حالا جایگاه سوم را در اختیار دارد. با توجه به حال و هوای کریسمسی این روزها و تعطیلات پیش رو، انتظار داریم که عملکرد فیلم طی روزهای آینده خیلی بهتر باشد. البته The Grinch نقدهای چندان خوبی را دریافت نکرده (مثبت بیشتر به سمت منفی)، اما به لطف امتیاز مخاطبین امتیاز CinemaScore آن یک “A-” بوده است، امتیاز RottenTomatoes هم ۷۱ درصد بوده؛

همچنین بخوانید| انیمیشن Frozen 2 یک هفته زودتر پا به گیشه می گذارد

در خارج از خاک آمریکا، The Grinch کار خودش را با ۲۳ کشور مختلف شروع کرد و ۱۲٫۷ میلیون دلار فروخت که رقم چندان خوبی به نظر نمی رسد. رکورد فروش خارج از خاک با ۶٫۵ میلیون دلار در اختیار انگلیس قرار دارد، فروش در برزیل هم طی سه روز نخست ۱٫۳ میلیون دلار بوده است. با این حساب، مجموع فروش بین المللی این فیلم بعد از سه روز به ۷۸٫۷ میلیون دلار رسیده است. در نهایت باید اشاره کنیم که اکران The Grinch بزودی در ۴۸ کشور دیگر هم آغـاز می شود.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.