باکس آفیس: Happy Death Day 2U کار خودش را با 10 میلیون دلار آغاز کرد!

بدون هیچ شکی می توانیم ادعا کنیم که Happy Death Day (روز مرگت مبارک) جزو عناوین موفق سال ۲۰۱۷ میلادی بود؛ این فیلم ترسناک به کارگردانی ﮐﺮﯾﺴﺘﻮﻓﺮ ﻟﻨﺪﻥ با بودجه ۴٫۸ میلیون دلاری ساخته شد، طی افتتاحیه آمریکایی ۲۶ میلیون دلار فروخت، در نهایت گیشه را با مجموع فروش داخلی و بین المللی ۵۵٫۶ میلیون و ۱۲۵٫۴ میلیون دلاری ترک کرد. موفقیت های تجاری و هنـری این فیلم باعث شد تا کمپانی Universal و Blumhouse Productions قسمت دوم را تحت عنوان Happy Death Day 2U بسازند.

این فیلم هفته گذشته پا به سینماهای ایالات متحده گذاشت تا شانس خودش را برای تبدیل شدن به یکی از عناوین موفق امسال امتحـان کند؛ اما به نظر می رسد که قرار نیست این اتفاق بیافتد و Happy Death Day 2U مثل قسمت اول خودش خوش شانس نیست. ۲U طی افتتاحیه سه روزه آمریکایی ۹٫۸ میلیون دلار فروخت، فروش آن طی افتتاحیه چهار روزه هم ۱۱ میلیون دلار بوده است. فروش داخلی این فیلم که اکران آن از چهارشنبه آغاز شده بود تا پایان روز یکشنبه به ۱۳٫۵ میلیون دلار رسید.

همچنین بخوانید | دومین تریلر رسمی از فیلم ترسناک Happy Death Day 2U

متاسفانه Happy Death Day 2U نتوانسته مثل قسمت اول خودش شروع خوبی را تجربه کند و باید امیدوار باشیم تا طی روزهای آینده به فروش بالاتری دست پیدا کند. ما انتظار داشتیم که ۲U با استقبال به مراتب بیشتری روبرو شود اما انگار که مخاطبین فیلم قبلی علاقه ای به تماشا قسمت دوم نداشته اند، با وجود اینکه ۲U قرار است پرده از رازهای بسیاری بردارد. در این میان بد نیست اشاره کنیم که Happy Death Day 2U یک “B” را از سوی CinemaScore دریافت کرده است [مشابه قسمت اول]، امتیاز ﺭﺍﺗﻦ ﺗﻮﻣﯿﺘﻮﺯ آن هم ۶۷% بوده؛ در مقابل امتیاز ۷۱ درصدی فیلم قبلی.

Happy death day 2U

فیلم Happy Death Day 2U در خارج از آمریکا، روی پرده سینماهای ۴۱ کشور مختلف رفت و در مجموع ۱۱٫۸ میلیون دلار فروخت. این فروش باعث شده تا مجموع فروش بین المللی این ادامه ترسناک طی هفته نخست شروع اکران به ۲۵٫۳ میلیون دلار برسد که با توجه به بودجه تولید ۹ میلیون دلاری آن رقم خوبی به نظر می رسد. اگر اکران ۲U همین امروز به پایان برسد هم جزو عناوین موفق امسال محسوب خواهد شد — از فواید تولید فیلم با بودجه کم.

همچنین بخوانید | نخستین اطلاعات از داستان فیلم The Conjuring 3 به نقل از جیمز وان؛

کریستوفر لندن Happy Death Day 2U را خودش نوشته و خودش آن را کارگردانی نموده است. در فیلم جدید شاهد بازگشت بسیاری از بازیگران فیلم نخست هستیم، از جمله ایزرائیل بروسارد (انقراض ۲۰۱۸) در نقش معشوقه تری که کارتر نام دارد و روبی مودین (سریال Shameless) در نقش لوری هم اتاقی تری. در فیلم جدید، تری باری دیگر درون یک لوپ زمانی اسیر شده است، ولی این بار با یک تفاوت بزرگ؛ قاتل جدید به یک هدف قانع نیست!

از بازیگران اصلی The Happy Death Day 2U می توانیم بـه جسیکا راث، ایزرائیل بروسارد (انقراض ۲۰۱۸)، روبی مودین، سورج شارما (زندگی پی)، استیو زیسیس، و ریچل متیوز اشاره کنیم.


منبع: باکس آفیس

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.