فیلم ابرقهرمانی Harbinger توسط پارامونت ساخته می شود؛ دنیای سینمایی Valiant دو تکه شد!

دنیای سینمایی Valiant حالا بجای اینکه بزرگ تر شود و گسترش پیدا کند، به دو تکه تقسیم شده است؛ چونکه کمپانی Paramount حقوق سری کمیک Harbinger و تعدادی دیگر از داستان های Valiant را از سونی خریده، خود سونی نیز فرانچایر Bloodshot با بازی وین دیزل را در اختیار خودش نگه می دارد. از آنجا که چند سالی است هالیوودی ها علاقه خاصی به دنیاهای اشتراکی کمیک بوکی پیدا کرده اند، سونی از سال ۲۰۱۶ در تلاش است تا دنیای سینمایی Valiant را استارت بزند. برنامه اصلی این بود که دو فیلم از سری Harbinger و دو فیلم از Bloodshot بسازند، سپس جنگ های هاربینجر از راه برسد و شاهد وقوع یک ﮐﺮﺍﺱﺍُﻭﺭ باشیم.

در سال ۲۰۱۸ وقتی که وین دیزل بعنوان بازیگر اصلی فیلم Bloodshot انتخاب شد، و یک تاریخ اکران در سال ۲۰۲۰ به آن دادند، تولیدش قطعی شد اما در طرف دیگر سرنوشت فیلم Harbinger وارد هاله ای ابهام گشت. این فیلم بر اساس یک سری کمیک به همین نام محصول کمپانی Valiant ساخته می شود، و روایتگر داستان گروهی از نوجوان های طرد شده با قدرت های فراانسانی است. اواخر سال قبل بود که شنیدیم سونی آقای جاستین تیپینگ را بعنوان کارگردان این فیلم انتخاب کرده، در نتیجه تصور می شد که پروژه واقعا در حال توسعه است. حتی یک لیست منتشر شد که حاوی نام بازیگران احتمالی Harbinger بود، اسم هایی مثل نوحا سنتینو و دیلن اوبرایان (Teen Wolf) در این لیست دیده می شد. اما حالا دیگر سونی حقوق این سری را فروخته و بجز Bloodshot دیگر هیچکدام از فیلم های دنیای سینمایی Valiant را تولید نخواهد کرد.

همچنین بخوانید | اولین تریلر فیلم Bloodshot باید بزودی منتشر شود، به گفته کارگردان

خبرگزاری هالیوود ریپورتر با انتشار یک گزارش فاش کرد که کمپانی Paramount حقوق فیلم Harbinger را از Sony خریداری کرده است. اگر به یاد داشته باشید سال قبل بود که نیل موریتز سونی را ترک کرد و با پارامونت یک قرارداد بزرگ بست، حالا هم پارامونت حقوق داستان های Valiant را از سونی خریده است. آقای موریتز اکنون می تواند بر روی فرانچایزی مثل Harbinger کار کند، و چندین عنوان دیگر. جاستین تیپینگ هنوز کارگردان این فیلم است، اما از آنجا که کمپانی سازنده آن تغییر کرده و مدتی هم وقفه در روند توسعه پروژه افتاده، احتمالا شاهد یک سری تغییرات خواهیم بود چون پارامونت باید توسعه را از نو آغاز کند. این حرکت، باعث شده تا برنامه هایی که برای دنیای سینمایی Valiant وجود داشت عملی نشود، چون احتمالا فیلم Bloodshot سونی دیگر ارتباطی با فیلم های این فرانچایز نخواهد داشت.

Harbinger

با وجود اینکه بلادشات شخصیتی است که ارتباط هایی قوی و جدانشدنی با دنیای Valiant دارد، بعنوان شخصیتی دیده نمی شود که بتواند استارت یک دنیای سینمایی را بزند. Paramount و Valiant حالا می توانند شخصیت های مهم تری مثل X-O Manowar و Eternal Warrior یا Archer & Armstrong را به سینما بیاورند و دنیای سینمایی Valiant را بطور رسمی افتتاح کننـد. بطور رسمی تایید نشده، اما به احتمال قوی شخصیت های فرعی Harbinger هم اکنون در اختیار پارامونت قرار گرفته اند، با وجود اینکه سونی پیش از اینکه مشغول کار بر روی یک فیلم انفرادی برای Faith بود. یک زمانی دیو باتیستا قرار بود در نقش Eternal Warrior بازی کند، ولی معلوم نیست که هنوز هم چنین قراری وجود دارد یا نه.

همچنین بخوانید | سونی مشغول توسعه ۵ تا ۶ سریال لایو-اکشن در بستر دنیای Spider-Man است؛

اینکه شخصیت های Valiant از هم جدا شده اند و در اختیار دو کمپانی متفاوت قرار گرفته اند قطعا اتفاقی نیست که طرفداران Valiant خواستار وقوع آن باشند، ولی اگر بخواهیم به نیمه پر لیوان نگاه کنیم، باید خوشحال باشیم که بیشتر شخصیت ها در اختیار یک کمپانی قرار گرفته اند. اینکه سونی بیخیال دنیای اشتراکی Valiant شده اصلا عجیب نیست، چون اکنون اختیار کامل مرد عنکبوتی را پس گرفته و قصد دارد بر روی دنیای مارولی خودش تمرکز کند. از طرفی، Harbinger می تواند فرصتی باشد برای پارامونت تا شانس خودش را در ژانر ابرقهرمانی امتحان کند، تا شاید توان رقابت با دیگر فرانچایزها را داشته باشد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline