آیا فیلم «هری پاتر و فرزند نفرین‌شده» ساخته می شود؟

طرفداران به شدت دوست دارند یک روز شاهد تولید فیلمی بر پایه آخرین ماجراجویی هری پاتر باشند، اما سول اینجاست که فیلم Harry Potter And The Cursed Child (هری پاتر و فرزند نفرین‌شده) واقعا ساخته خواهد شد؟ فیلم های Harry Potter بر پایه مجموعه رمانی به همین نام نوشته خانم ج.کی. رولینگ ساخته شده اند، اولین فیلم تحت عنوان Harry Potter And The Sorcerer’s Stone (ﻫﺮﯼ ﭘﺎﺗﺮ ﻭ ﺳﻨﮓ ﺟﺎﺩﻭ) در سال ۲۰۰۱ روی پرده رفت. موفقیت های این فیلم و تمایل شدید طرفداران کتاب ها برای تماشای آن باعث شد تا هری پاتر طی یک دهه بعد سینما را تصاحب کند. اما این داستان در سال ۲۰۱۱ با روی پرده رفتن فیلم Harry Potter And The Deathly Hallows – Part 2 (ﻫﺮﯼ ﭘﺎﺗﺮ ﻭ ﯾﺎﺩﮔﺎﺭﺍﻥ ﻣﺮﮒ – ﻗﺴﻤﺖ ﺩﻭﻡ) به پایان رسید.

البته برند Harry Potter هنوز هم بسیار پرطرفدار است، به همین دلیل فرانچایز را به طریقی ادامه دادنـد. Fantastic Beasts And Where To Find Them (ﺟﺎﻧﻮﺭﺍﻥ ﺷﮕﻔﺖﺍﻧﮕﯿﺰ ﻭ ﺯﯾﺴﺘﮕﺎﻩ ﺁﻥﻫﺎ) که در سال ۲۰۱۶ اکران شد نخستین فیلم ﭘﻴﺶدرآمدی هری پاتر است که وقایع آن ۶۰ سال قبل از Harry Potter And The Sorcerer’s Stone اتفاق می افتـد. در این فیلم با شخصیتـی به نام ﻧﯿﻮﺕ ﺍﺳﮑﻤﻨﺪﺭ با بازی ﺍﺩﯼ ﺭﺩﻣﯿﻦ همراه شدیم که نویسنده کتاب ﺟﺎﻧﻮﺭﺍﻥ ﺷﮕﻔﺖﺍﻧﮕﯿﺰ ﻭ ﺯﯾﺴﺘﮕﺎﻩ ﺁﻥﻫﺎ می باشد. در دومین فیلم از این سری تحت عنوان Fantastic Beasts: The Crimes Of Grindelwald (ﺟﺎﻧﻮﺭﺍﻥ ﺷﮕﻔﺖﺍﻧﮕﯿﺰ: ﺟﻨﺎﯾﺎﺕ ﮔﺮﯾﻨﺪﻝﻭﺍﻟﺪ) شاهد حضور نسخه جوان ﺁﻟﺒﻮﺱ ﺩﺍﻣﺒﻠﺪﻭﺭ با بازی جود لا بودیم. البته طی این سالها همیشه زمزمه هایی از تولید فیلم Harry Potter And The Cursed Child بوده، اما تا این لحظه توسط وارنـر بروس تایید نشده است.

همچنین بخوانید | فیلم God of War: آخرین اطلاعات و هر چیزی که طرفداران باید بدانند!

هری پاتر

خانم رولینگ در سال ۲۰۱۶ رمان «هری پاتر و فرزند نفرین‌شده» را منتشر کرد و موجب شگفتی طرفداران شد. وقایع این کتاب که هشتمین بخش اصلی سری کتاب‌های هری پاتر می‌باشد، نوزده سال پس از اتفاقات «هری پاتر و یادگاران مرگ» رخ می‌دهد و زندگی هری پاتر (که اکنون کارمند وزارت جادو است) و پسر کوچکش، آلبوس سوروس پاتر را شرح می‌دهد که از پدر خود ناراضی است و نمی‌خواهد فرزند او باشد. اصل داستان بر محور آلبوس و اسکورپیوس (پسر دریکو مالفوی) می چرخد، این دو تصمیم می گیرند با دزدیدن زمان‌برگردان به گذشته بروند، اما زمانی که این کار را انجام می دهند با مداخله خودشان یک خط زمانی جدید با واقعیت هایی متفاوت را به وجود می آورد (مثلا در یکی از آنها هری پاتر مرده است) و موجب ایجاد یک دردسرهای بزرگ می شوند!!

باید بدانید که خود رولینگ ساخت فیلم بر پایه رمان Harry Potter And The Cursed Child را تاکنون تایید نکرده است؛ در واقع هر وقت که صحبت این پروژه به میان می آید او خیلی واضح آن را رد می کند. حتی مدتی شایعه شده بود که وارنر بروس قصد تولید یک ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ سینمایی را بر پایه این داستان دارد، ولی رولینگ و همچنین خود استودیو این شایعه ها را تکذیب کرده اند. پس در حال حاضر کسی قصد تولید فیلم سینمایی Harry Potter And The Cursed Child را ندارد؛ از این نظر خیالتان راحت.

از طرفی، فرانچایز Fantastic Beasts در اصل قرار بود یک ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ باشد اما اواخر ۲۰۱۶ تایید شد که داستان تا پنج فیلم ادامه خواهد داشت. با توجه به اینکه وقایع این فیلم ها در دنیای هری پاتر اتفاق می افتد، وارنر بروس متعهد به تولید آنهاست. البته فیلم Fantastic Beasts: The Crimes Of Grindelwald با یک سری نقدهای منفی روبرو شد و به فروش مناسبی هم دست پیدا نکرد، اما با این وجود قسمت سوم قرار است در سال ۲۰۲۰ اکران شود. بنابراین اولویت در حال حاضر بر روی توسعه این فرانچایز جدید قرار دارد، مگر اینکه Fantastic Beasts 3 شکست تجاری بخورد و برنامه را تغییر دهند.

همچنین بخوانید | ظاهرا Fantastic Beasts 3 قرار است فیلم بهتری نسبت به قسمت قبلی باشد؛

هری پاتر و فرزند نفرین‌شده

البته شاید چند سال دیگر که پرونده Fantastic Beasts بسته شد ما شاهد تولید فیلم Harry Potter And The Cursed Child باشیم چون دنیل ردکلیف بازیگر نقش هری پاتر حاضر است باری دیگر در این نقش ظاهر شود؛ البته در حال حاضر تمرکز وی بر روی دیگر پروژه ها قرار دارد. او وقتی که در اولین فیلم بازی کرد تنها ۱۱ سال سن داشت و برای ده سال هری پاتر مشهور سینما بود. بعد از اینکه آخرین فیلم ساخته شد، دنیل ردکلیف تلاش کرد تا شانس خودش را در ژانرهای متفاوت امتحان کند که البته چندان هم خوش شانس نبود اما تلاشی که کرد تحسین برانگیز است. بد نیست اشاره کنیم که طی وقایع آخرین کتاب، هری پاتر ۳۷ سال سن دارد، پس ردکلیف هنوز چند سالی وقت دارد تا به سن مناسب برسد!

البته از یک نظر احتمال تولید چنین فیلمی خیلی پایین می آید؛ سن بازیگران. فرض کنید ده سال دیگر Harry Potter And The Cursed Child را بسازند، زمانی که همه بازیگران اصلی در دهه سوم زندگی خودشان هستند. با توجه به اینکه بخش مهم داستان به قضیه سفر در زمان و رفتن به گذشته مربوط می شود، نسخه نوجوان هری پاتر و دوستانش را باید از کجا تهیه کنند؟؟ امکان جوان کردن بازیگرها با فناوری های جدید سینمایی وجود دارد اما آیا این فیلم می تواند هزینه چند صد میلیون دلاری که چنین کاری بر روی دست استودیو می گذارد را جبران کند؟؟

پس، در حاضر استودیو قصد تولید فیلم «هری پاتر و فرزند نفرین‌شده» را ندارد، اما پرونده این پروژه را بسته شده تصور نکنید!


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.