مارول قصد داشت یک فیلم برای شاهین‌چشم بسازد، قبل از شروع توسعه سریال Hawkeye

هاکای (شاهین‌چشم) در ابتدا قرار بود صاحب یک فیلم انفرادی در بستر دنیای سینمایی مارول (MCU) شود، اما بجای فیلم تصمیم گرفتند که برای این قهرمان یک سریال بسازند، سریالی که توسط سرویس استریم Disney Plys منتشر خواهد شد. دنیای سینمایی مارول اکنون وارد فاز چهارم خودش شده است، و گسترش این فرانچایز به روشی جالب ادامه پیدا خواهد کرد. مارول طی فاز چهارم تعدادی فیلم سینمایی را روی پرده خواهد برد، اما در این میان تعدادی سریال لایو-اکشن هم ساخته و منتشر می شود که ارتباطی مستقیم با فیلم ها دارند.

مارول تاکنون چندین سریال ساخته که شبکه های ABC و Freeform یا سرویس های استریم Hulu و Netflix مسئول انتشار آنها بوده اند، اما سریال های جدید که دیزنی پلاس آنها را به دست طرفداران می رساند بطور مستقیم با فیلم های MCU مرتبط هستند — مارول با این روش تنور Disney+ را روشن نگه می دارند چون طرفداران برای تماشای فیلم ها باید سریال ها را هم دنبال کنند. این سرویس نیز قرار است تبدیل به یک خانه شود برای سریال های مارولی، که به این کمپانی فرصتی طلایی می دهد تا برای شخصیت هایی که طی سه فاز نخست MCU زیاد مورد توجه قرار نگرفتند سریال های انفرادی بسازد.

همچنین بخوانید | سریال های مارولی Disney+ ممکن است با بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری تولید شوند!

هاکای یکی از شخصیت هایی است که طی یک دهه گذشته به حقش نرسید؛ کلینت بارتون یکی از اعضای اصلی تیم انتقام‌جویان بود و در چندین فیلم حضور داشته، اما در حالی که دیگر قهرمان ها صاحب فیلم های انفرادی شدند یا در دیگر فیلم ها نقش پررنگی داشتند، هاکای همیشه شخصیت فرعی فیلم ها بوده و در Avengers: Infinity War هم که همه قهرمان ها بودند او نبود. ولی مارول بطور کل قصد داشته یک فیلم برای این قهرمان بسازد، که می توانست اتفاق خوبی برای طرفداران باشد. ولی تولید سریال بطور قطع اتفاق بهتری محسوب می شود، چون طولانی تر از فیلم است و ما می توانیم مدت زمان بیشتری را با هاکای بگذرانیم.

سریال هاکای

طبق قرارداد مارول با جرمی رنر، او باید در یک فیلم که برای این شخصیت ساخته می شود نقش آفرینی کند، و مارول هم واقعا قرار بود فیلم انفرادی Hawkeye را بسازد. اما ظاهرا کوین فایگی رئیس کمپانی مارول استودیوز تصمیم گرفت بجای فیلم، یک سریال برای هاکای بسازد. و وقتی که خود رنر متوجه این تغییر شد، از آن استقبال کرد و گفت که بریم انجامش بدیم. ما بطور دقیق نمی دانیم که فایگی چرا چنین تصمیمی گرفته و احتمالا هیچوقت هم مطلع نمی شویم، ولی احتمالا این تصمیم را به نفع Disney+ گرفته؛ چون سریال هاکای می تواند طرفداران را به سمت این سرویس استریم بکشاند و در نتیجه تعداد کاربران آن را افزایش خواهد داد.

همچنین بخوانید | سریال لایو-اکشن She-Hulk ساخته می شود، مارول تایید کرد؛

اگر فیلم Hawkeye را می ساختند، ما در نهایت می توانستیم دو ساعت را با هاکای بگذرانیم و مارول نیز مجبور می شد با یک داستان کوتاه این فیلم را جمع و جور کند؛ اما حالا به او یک سریال شش ساعته داده اند که بطور کل به نفع همه بوده است، هم مارول و هم طرفداران.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

2 نظرات
 1. AnnA9۸ می گوید

  مبارزه های هاکای عالیه هاکای دربرابرگرین ارو نشون داده که کمیت مهم نیس کیفیت مهمه یه سوال هاکای توی بلک ویدو ۲۰۲۰ نیست؟why؟؟؟

  1. آرش اسکندری
   آرش اسکندری می گوید

   مشغول گذروندن وقت با خانوادش بوده اون دوره…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline