فصل دوم سریال His Dark Materials بطور کامل ﻓﯿﻠﻢبرداری شده!

یکی از مورد انتظارترین سریال های پاییز ۲۰۱۹ است، سریالی که اولین اپیزود از آن فردا چهارم نوامبر روی آنتن شبکه HBO می رود و انتظار داریم که با استقبال گرم مردم روبرو شود؛ His Dark Materials (نیروی اهریمنی‌اش) که بر پایه یک مجموعه کتاب تخیلی به همین نام نوشته فیلیپ پولمن ساخته شده. وقایع این سریال در یک واقعیت جایگزین جادویی اتفاق می افتد، تمرکز اصلی His Dark Materials بر روی یک دختر جوان به لیرا قرار دارد که دوستش گم شده و وارد سفری چالش برانگیز و مهیج برای یافتن وی می گردد.

طرفداران این روزها چشم انتظار His Dark Materials هستند، و دو شبکه ای که این سریال را با همکاری هم ساخته اند، HBO و BBC، اطمینان دارند که قرار است مورد استقبال قرار بگیرد، به همین دلیل آن را برای فصل دوم تمدید کرده اند. البته با توجه به منبع مشهور و شناخته شده سریال، و بازیگران خوبی که در آن حضور دارند (از جمله جیمز مک‌آووی و لین-منوئل میرندا)، کاملا قابل انتظار است که تبدیل به یکی دیگر از سریال های موفق شبکه HBO شود. حال، با وجود اینکه تا این لحـظه حتی یک اپیزود از His Dark Materials هم روی آنتن نرفته، مطلع شده ایم که فصل دوم آن بطور کامل ﻓﯿﻠﻢبرداری شده است، که یک علت جالب دارد.

همچنین بخوانید | سریال His Dark Materials شبکه HBO مورد انتظارتر از سریال Mandalorian دیزنی است!

جین ترانتر که تهیه‌کنندهٔ و نویسنده سریال His Dark Materials است، بتازگی طی یک مصاحبه فاش کرده که فصل دوم این سریال بطور کامل ﻓﯿﻠﻢبرداری شده است؛ دافنه کین ستاره اصلی His Dark Materials می باشد، او در نقش شخصیتی به نام لیرا بازی کرده که سنش در سریال دقیقا مشابه سن این شخصیت در دو کتاب نخست نیروی اهریمنی‌اش است، در نتیجه چون حوادث این دو کتاب پشت به پشت هم اتفاق می افتد شبکه های HBO و BBC مجبور شدند بجای ۸ اپیزود برای فصل نخست، ۱۶ اپیزود را سفارش دهد که می شود دو فصل. و چون داستان فصل دوم دقیقا از جایی آغاز می شود که فصل نخست به پایان می رسد، مجبور شدند دو فصل را پشت سر هم جلوی دوربین ببرند؛

فصل دوم His Dark Materials

از آنجا که فاز پس-تولید فصل های سریال His Dark Materials خیلی طول می کشد [حدود یک سال]، بیشتر بخاطر جلوه های ویژه سنگین، اگر می خواستند بعد از اتمام تولید فصل اول صبر کنند و بعد از اینکه روی آنتن رفت و بازخورد گرفت فصل دوم را به حال فرصت جلوی دوربین ببرند، همین فاصله به اندازه ای طول می کشید که دافنه کین ستاره اصلی است بیشتر از یک سال بزرگ تر می شد و این اتفاق می توانست به داستان سریال لطمه بزند، چون داستان فصل ۲ دقیقا یک روز بعد از پایان فصل اول آغاز می شود و کین هم در سن رشد قرار دارد؛ در نتیجه تنها راه حل این بود که دو فصل را پشت سر هم و بدون وقفه جلوی دوربین ببرند.

همچنین بخوانید | سریال House of the Dragon ﭘﯿﺶدرآمد Gmae Of Thrones توسط HBO ساخته می شود؛

با این حساب، بعد از اینکه ﻓﯿﻠﻢبرداری فصل اول به پایان رسید، بدون استراحت فاز تولید فصل دوم را آغاز کردند تا رشد سریع ستاره اصلی سریال مشکل ساز نشود. انجام این کار بطور قطع سخت و چالش برانگیز بوده، ولی امیدواریم نتیجه اثری جالب و تماشایی باشد. دو فصل این سریال بر پایه دو کتاب نخست His Dark Materials ساخته شده و هنوز معلوم نیست که قرار است سومین کتاب را هم مورد اقتباس قرار دهند یا نه، ولی اگر از سوی شبکه چراغ سبز بگیرد قصد دارند بر پایه آن دو فصل ۸ اپیزودی بسازند.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline