باکس آفیس: فروش Hobbs & Shaw از مرز 700 میلیون دلار عبور کرد!

یکی از فیلم هایی که امسال همه را غافلگیر کرد Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (سریع و خشمگین ارائه می‌کند: هابز و شاو) بود، این فیلم در ایالات متحده با استقبال نچندان خوب طرفداران Fast روبرو شد و در گیشه های جهانی هم عملکرد خوبی از خودش نشان نداد، اما به محض اینکه وارد چین شد، ما شاهد افزایش چشمگیر فروش بین المللی آن بودیم. در حقیقت، فیلمی که تصور می کردیم به سختی می تواند برای استودیو سودآوری کند، حالا در لیست پرفروش ترین های سال قرار گرفته است!!

و حالا ﺍﺳﭙﯿﻦﺁف سریع و خشمگین در حال فتح کردن گیشه هاست، این فیلم اکنون خودش را به جایگاه “هفتمین فیلم پرفروش سال” رسانده و در زیر Aladdin (علاءالدین) که ۱٫۰۴۵ میلیارد دلار فروخته قرار گرفته. مجموع فروش بین المللی Hobbs & Shaw نیز حالا از مرز ۷۰۰ میلیون دلار عبور کرده، این فروش بالا به لطف فروش مناسب در گیشه های بین المللی بدست آمده و عملکرد آن در ایالات متحده واقعا ناامیدکننده بوده است. با توجه به اینکه Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری ساخته شده و حالا ۷۰۰ میلیون دلار فروخته، در بدترین حالت ممکن حداقل ۲۰۰ میلیون دلار برای کمپانی یونیورسال سودآوری کرده است.

همچنین بخوانید | اولین نگاه به ظاهر متفاوت شارلیز ترون در Fast & Furious 9

در این میان بد نیست اشاره کنیم که مجموع فروش فیلم های فرانچایز Fast & Furious اکنون به ۵٫۸ میلیون دلار رسیده، که رقم قابل توجه ای می باشد. این مجموعه فیلم در سال ۲۰۰۱ شروع بکار کرد و تاکنون ۹ فیلم در بستر آن ساخته شده، Furious 7 به کارگردانی جیمز وان با ۱٫۵ میلیارد دلار هنوز هم پرفروش ترین فیلم فرانچایز Fast است، Hobbs & Shaw نیز در جایگاه چهارم قرار گرفته. در این ﺍﺳﭙﯿﻦﺁف شاهد حضور چهره های مشهوری از جمله دواین جانسون، جیسون استاتهام، ونسا کربی و ادریس البا هستیم.

هابز و شاو 2019

فروش بالای Hobbs & Shaw در گیشه های بین المللی و عملکرد ضعیف آن در ایالات متحده ثابت کرد که مردم غیرآمریکایی علاقه بیشتری به راک و فیلم های اکشن او دارند، و همچنین نشان داد که آمریکایی به تولید ﺍﺳﭙﯿﻦﺁف برای Fast & Furious علاقه ای ندارند. از ۷۰۰ میلیون دلار، ۱۶۰٫۲ میلیون دلار متعلق به فروش در گیشه های آمریکاست و ۵۳۹٫۹ میلیون دلار مابقی هم از کشورهای خارجی نشات گرفته است. فروش در چین تا این لحظه ۱۷۵ میلیون دلار بوده (پرفروش ترین کشور)، در ژاپن ۲۷٫۷ میلیون دلار و در کره جنوبی هم ۲۵٫۶ میلیون دلار.

همچنین بخوانید | نتفلیکس حقوق فیلم Red Notice دواین جانسون را بدست آورد؛ رایان رینولدز به پروژه اضافه شد

حالا که Hobbs & Shaw تبدیل به یک موفقیت تجاری بزرگ برای یونیورسال شده، ما انتظار داریم که خیلی زود خبرهایی در مورد تولید ادامه این فیلم بشنویم. از آنجا که قرار است فقط دو قسمت دیگر از سری Fast & Furious ساخته شود، طرفداران می توانند خوشحال باشند که سری Fast می تواند با ﺍﺳﭙﯿﻦﺁف (های) خودش به زندگی ادامه دهد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline