باکس آفیس: چینی ها Hobbs and Shaw را نجات دادند!!

وقتی که اعلام شد فیلم Hobbs and Shaw (هابز و شاو) قرار است بعنوان یک ﺍﺳﭙﯿﻦﺁف برای فرانچایز Fast & Furious (سریع و خشمگین) ساخته شود، خوشحال شدیم و همزمان ناراحت. شکی نداریم که این فیلم از نظر اکشن حرف های زیادی برای گفتن دارد و قصد هم نداریم از نظر هنری ایرادی به آن وارد کنیم، ولی شباهت زیادی به فیلم های سری Fast ندارد و طرفداران هم نشان دادند که مشتاق تولید چنین فیلمی نیستند. از همان ابتدا قابل حدس بود که Hobbs & Shaw در گیشه های ایالات متحده شانسی برای موفقیت ندارد، و همینطور هم شد و در خانه خودش به فروش پایینی دست یافت.

فیلم سینمایی Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw طی افتتاحیه آمریکایی تنها ۶۰ میلیون دلار فروخت – بدترین افتتاحیه در فرانچایز سریع و خشمگین بعد از سال ۲۰۰۹ – و فروش داخلی اش اکنون بعد از نزدیک به یک ماه نمایش به ۱۵۰ میلیون دلار رسیده است، اما تا همین چند روز قبل فروش در دیگر کشورها هم کم و ناامیدکننده بود؛ تا اینکه اکران در چین آغاز شد. بعد از رقم زدن یک افتتاحیه قدرتمند، چینی ها توانستند Hobbs and Shaw نجات دهند و جلوی شکست تجاری آن را بگیرند. سینمای چین این روزها تبدیل به یک میزبان خوب و سودآور برای فیلم های هالیوودی شده است، بطوری که بسیاری از پرفروش ترین فیلم های سال به لطف فروش بالا در چین توانستند موفقیت را تجربه کنند.

همچنین بخوانید | بازگشت شارلیز ترون و هلن میرن برای Fast & Furious 9 تایید شد؛

حال، اولین ﺍﺳﭙﯿﻦﺁف Fast and Furious که دواین جانسون و جیسون استاتهام دو ستاره اصلی آن هستند، بعد از شروع ضعیفی که در آمریکا و بسیاری از دیگر نقاط جهان داشت، هفته گذشته طی افتتاحیه چینی ۱۰۱ میلیون دلار فروخت، و از شکست تجاری نجات یافت. البته این شروع به پای عملکرد Furious 7 (افتتاحیه چینی ۱۸۲٫۴ میلیون دلاری) یا The Fate of the Furious افتتاحیه چینی ۱۸۴٫۹ میلیون دلاری) در چین نمی رسد، ولی کمک بزرگی برای موفقیت تجاری Hobbs & Shaw بوده است. فروش این فیلم تا این لحظه به ۵۹۰ میلیون دلار رسیده و پیش بینی شده که با مجموع فروش ۶۹۰ میلیون دلاری گیشه را ترک خواهد کرد، که ۲۰۰ میلیون دلار آن حاصل نمایش در سینماهای چین خواهد بود.

Hobbs and Shaw

کمپانی یونیورسال برای تولید این فیلم ۲۰۰ میلیون دلار خرج کرد، یعنی برای اینکه تبدیل به یک موفقیت شود باید حداقل ۴۰۰ میلیون دلار بفروشد، پس اطمینان داشتند که می تواند به موفقیت تجاری دست پیدا کند. البته با توجه به حجم تبلیغات و هزینه ای که اکران در کشورهای خارجی روی دست استودیو می گذارد، Hobbs & Shaw برای اینکه تبدیل به یک موفقیت تجاری شود باید خیلی بیشتر از این حرف ها بفروشد، که خوشبختانه همینطور هم شده است. ولی، Hobbs & Shaw با وجود اینکه قرار نیست طعم شکست را تجربه کند، نتوانسته مثل دو فیلم اخیر Fast and Furious به فروش میلیاردی دست پیدا کند، که نشان می دهد نتوانسته همه طرفداران را به پای گیشه ها بکشاند.

همچنین بخوانید | فیلم اکشن Fast & Furious 9 صاحب سه ستاره جدید شد؛

هدف از تولید Hobbs and Shaw این بود که بستری فراهم شود برای تولید ﺍﺳﭙﯿﻦﺁف های بیشتری برای Fast and Furious، اما یونیورسال هنوز بطور رسمی تایید نکرده که قرار است چنین کاری را انجام دهند یا نه. با توجه به اینکه اولین ﺍﺳﭙﯿﻦﺁف به لطف چینی ها تبدیل به موفقیت شد، برنامه ریزی برای آینده فرانچایز Fast مشکل تر شده است. ولی همین موفقیت نچندان بزرگ می تواند استودیو را مجاب به تولید عناوین بیشتری از سری Fast کند، که شاید یکی از آن Hobbs & Shaw 2 باشد. یونیورسال باید برای فیلم بعدی بودجه تولید را کاهش دهد تا دیگر نگرانی خاصی برای شکست تجاری وجود نداشته باشد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline