انیمیشن How to Train Your Dragon 3 ممکن است بهترین افتتاحیه فرانچایزش را رقم بزند!

بدون شک How to Train Your Dragon (ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺍﮊﺩﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺗﺮﺑﯿﺖ ﮐﻨﯿﻢ) از معروف ترین فرانچایزهای انیمیشنی جهان است و قسمت سوم آن که امروز پا به گیشه می گذارد The Hidden World (جهان پنهان) نام دارد؛ پیش بینی شده که این فیلم ممکن است طی افتتاحیه آمریکایی خودش بهتر از دو قسمت قبلی عمل کند. ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ انیمیشنی مشهور کمپانی DreamWorks بعد از ۹ سال در آستانه به پایان رسیدن قرار دارد، بنابراین اکنون طرفداران بیشتر از همیشه مشتاق تماشای فیلم جدید هستند. نخستین نقدهای منتشر شده در رابطه با The Hidden World خبر از یک فیلم خوب داده اند، بنابراین می توانیم انتظار داشته باشیم که مورد پسند طرفداران هم قرار بگیرد.

وقتی که تماشایی بودن How to Train Your Dragon روی زبان ها افتاد، کمک کرد تا در گیشه با استقبال خوبی روبرو شود و دو قسمت نخست تبدیل به عناوینی پرفروش شدند، پس همین اتفاق ممکن است برای قسمت سوم هم رخ دهد، دقت کنید که گفتیم ممکن است؛ اوایل ماه جاری میلادی انیمیشن پرطرفدار The LEGO Movie 2: The Second Part پا به گیشه گذاشت و مورد تحسین اهالی سینما قرار گرفت، اما طی افتتاحیه با استقبال کمی روبرو شد و تاکنون فقط ۱۱۳٫۹ میلیون دلار فروخته که رقم خیلی بدی می باشد. اما خوشبختانه اینطور به نظر می رسد که How to Train Your Dragon سرنوشتی متفاوت دارد، چون پیش بینی شده طی سه روز نخست اکران عملکرد مناسبی خواهد داشت.

همچنین بخوانید | تریلر و پوستر جدید انیمیشن سینمایی The LEGO Movie 2: The Second Part

قسمت نخست How to Train Your Dragon در سال ۲۰۱۰ روی پرده رفت، این انیمیشن با بودجه ۱۶۵ میلیون دلاری ساخته شده بود و زمانی که پا به گیشه گذاشت طی سه روز نخست نمایش در ایالات متحده ۴۳٫۷ میلیون دلار فروخت؛ این فیلم در نهایت سینما را با فروش داخلی ۲۱۷٫۵ و بین المللی ۴۹۴٫۸ میلیون دلاری ترک کرد. How to Train Your Dragon 2 با بودجه ۱۴۵ میلیون دلاری ساخته شد و در سال ۲۰۱۴ روی پرده رفت، این انیمیشن طی سه روز نخست نمایش در آمریکا توانست ۴۹٫۴ میلیون دلار بفروشد، در نهایت گیشه را با مجموع فروش داخلی ۱۷۷٫۰ و بین المللی ۶۲۱٫۵ میلیون دلاری ترک نمود.

How to Train Your Dragon 3

حال، طبق پیش بینی باکس آفیس، The Hidden World قرار است طی سه روز نخست نمایش در ایالات متحده ۵۵ میلیون دلار بفروشد، یعنی خیلی بیشتر از دو قسمت قبلی فرانچایز. البته یک پیش بیتی همیشه دقیقا تبدیل به واقعیت نمی شود، در مورد How to Train Your Dragon 3 هم اینطور است و فقط انتظار داریم که طی نخستین تعطیلات آخرهفته بیشتر از قسمت قبلی خودش بفروشد. باید اشاره کنیم که قسمت سوم با بودجه ۱۲۹ میلیون دلاری ساخته شده تا امروز در خارج از آمریکـا ۱۸۱٫۲ میلیون دلار فروخته است.

همچنین بخوانید | تیزر تریلر Frozen 2: اولین نگاه به موردانتظارترین انیمیشن جهان!

کلا از آغاز ۲۰۱۹ ظاهرا مفهوم پیش بینی تغییر کرده است و هر فیلمی که پا به گیشه می گذارد قصد دارد ما را غافلگیر کند؛ مثلا دو فیلم Glass و LEGO Movie 2 که پیش بینی شده بود عملکردی عالی خواهد داشت، اما هر دو زمانی که شروع بکار کردند خیلی کمتر از انتظارات فروختند. از طرفی پیش بینی شده بود که Alita: Battle Angel (آتیلا: فرشته جنگ) قرار است یک شکست تجاری باشد، اما حالا می توانیم انتظار داشته باشیم که نسبتا خوب بفروشد، در حدی که پول خرج شده برای آن بازگردد. پس اگر The Hidden World کمتر از رقم پیش بینی شده یا خیلی بیشتر از آن فروخت، لطفا اصلا تعجب نکنید چون طبیعی است!

منتظر انتشار اطلاعات بیشتر باشید…


منبع: باکس آفیس

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.