باکس آفیس: How to Train Your Dragon 3 یک فیلم موفق است (تنها بعد از یک هفته)

تنها یک هفته بعد از ورود به گیشه، انیمیشن سینمایی How to Train Your Dragon: The Hidden World (ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺍﮊﺩﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺗﺮﺑﯿﺖ ﮐﻨﯿﻢ: جهان پنهان) تبدیل به یک عنوان موفق شده است. این فرانچایز مشهور و پرطرفدار در سال ۲۰۱۰ شروع بکار کرد و خیلی زود تبدیل به یکی از موفق ترین سری انیمیشن های کمپانی DreamWorks Animation شد. قسمت نخست در گیشه بین المللی ۴۹۴٫۹ میلیون دلار فروخت و حتی نامزد دریافت یک جایزه اسکار شد (بهترین انیمیشن بلند).

بدون اینکه تعجب کنیم، قسمت دوم آن در سال ۲۰۱۵ روی پرده رفت و گیشه را مچاله کرد؛ با وجود اینکه طی افتتاحیه آمریکایی به فیلم ۲۲ Jump Street باخت، How to Train Your Dragon 2 در مجموع ۶۲۱٫۵ میلیون دلار در گیشه بین المللی فروخت و ثابت کرد که یکی از بهترین های دنیاست. سپس خیلی زود کار بر روی قسمت سوم آغاز شد و در نهایت ﺩﯾﻦ ﺩﺑﻠﻮﺍ بر روی صندلی کارگردانی آن نشست.

همچنین بخوانید | ﭘﺮﻓﺮﻭﺵﺗﺮﯾﻦ فیلم های سال ۲۰۱۹ (تا امروز)

حال پنج سال بعد، How to Train Your Dragon: The Hidden World پا به گیشه گذاشته است تا به این مجموعه انیمیشن پایان دهد. درست مانند دو قسمت قبلی، The Hidden World با نقدهای خوبی روبرو شد و مورد تحسین منتقدین قرار گرفت. پیش بینی شده بود که این تعریف و تمجیدها می تواند به موفقیت تجاری و فروش طی افتتاحیه فیلم کمک کند، با اینکه ممکن بود چنین اتفاقی نیافتد دقیقا همینطور شد. این انیمیشن کار خودش را با یک افتتاحیه قدرتمند شروع کرد تا تبدیل به یکی از فیلم های پرفروش امسال شود.

انیمیشن سینمایی How to Train Your Dragon 3 با ۵۵٫۵ میلیون دلار بهترین افتتاحیه آمریکایی فرانچایز خودش را رقم زد. این یک اتفاق تحسین برانگیز است که بیشتر از قسمت دوم فروخته و بزرگ ترین افتتاحیه سال ۲۰۱۹ (تا امروز) را رقم زده است. تا این لحظه، The Hidden World در آمریکای شمالی ۵۹٫۸ میلیون دلار فروخته است، اما فروش جهانی آن تاکنون ۲۷۷٫۳ میلیون دلار بوده که بعد از یک هفته نمایش رقم مناسبی به نظر می رسد.

How to Train Your Dragon 3

در کل اینطور می گویند که اگر یک فیلم دو برابر بودجه تولید خودش بفروشد، می تواند پول خرج را به استودیو بازگرداند. انیمیشن The Hidden World طبق تایید باکس آفیس با بودجه ۱۲۹ میلیون دلاری ساخته شده است، پس زمانی که فروش آن به ۲۵۸ میلیون دلار رسید شروع کرد به سودآوری. با این حساب How to Train Your Dragon 3 می تواند یک فیلم موفق و سودآور برای کمپانی یونیورسال باشد. با توجه به اینکه Captain Marvel (کاپیتان مارول) قرار است از تاریخ ۱۷ خرداد پا به گیشه بگذارد، How to Train Your Dragon 3 حدود ده روز دیگر برای هنرنمایی وقت دارد قبل از اینکه رقابت با فیلم جدید مارول را آغاز کند.

همچنین بخوانید | برای Captain Marvel یک افتتاحیه آمریکایی ۱۰۰ میلیون دلاری پیش بینی شده؛

باید اشاره کنیم که The Hidden World هنوز پا به خیلی از کشورها [از جمله چین] نگذاشته، پس رقم فروش خارج از خاک آن قرار است بزودی بطور چشمگیری افزایش یابد. بدون شک ورود فیلم جدید مارول به گیشه بر روی فروش How to Train Your Dragon 3 تاثیر خواهد گذاشت، ولی فراموش نکنید که Captain Marvel یک فیلم با گروه سنی PG-13 است در حالی که Dragon 3 مخاطبین خیلی بچه تری دارد. پس The Hidden World شاید نتواند یک میلیارد دلار بفروشد، ولی بدون شک نسبت به قسمت های قبلی موفق تر خواهد بود.


منبع: باکس آفیس

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.