باکس آفیس: How to Train Your Dragon 3 بهترین افتتاحیه فرانچایزش را رقم زد!

همانطور که انتظار داشتیم و البته پیش بینی شده بود، How to Train Your Dragon: The Hidden World (ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺍﮊﺩﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺗﺮﺑﯿﺖ ﮐﻨﯿﻢ: جهان پنهان) بهترین افتتاحیه فرانچایز خودش را رقم زد. یکی از مشهورترین، پرطرفدار و موفق ترین سری انیمیشن هایکمپانی DreamWorks Animation، تحت عنوان How to Train Your Dragon در سال ۲۰۱۰ پا به سینما گذاشت و مورد تحسین منتقدین، و همچنین مردم قرار گرفت. یک دهه بعد، سومین فیلم از این مجموعه روی پرده رفته و قصد دارد به کار فرانچایز خودش پایان دهد؛ البته یک پایان به یادماندنی.

قسمت سوم، تحت عنوان The Hidden World از همان لحظه ای که پا به گیشه گذاشت با نقدهای خوب منتقدین و تعریف های طرفداران روبرو شد، همین موفقیت های ابتدایی به یک افتتاحیه پرفروش منتهی گشت. البته ما فقط انتظار داشتیم که How to Train Your Dragon 3 با استقبال خوب مردم روبرو می شود، چون در هالیوود موفقیت های هنری هیچگاه یک تضمین برای موفقیت تجاری نیست. ولی در مورد این انیمیشن تبدیل به یک تضمین شد و کمک کرد تا بهتر دیده شود.

همچنین بخوانید | تیزر تریلر Frozen 2: اولین نگاه به موردانتظارترین انیمیشن جهان!

طبق گزارش تازه باکس آفیس، How to Train Your Dragon: The Hidden World طی سه روز نخست نمایش در ایالات متحده ۵۵٫۵ میلیون دلار فروخته است، در حالی که قسمت اول و دوم طی افتتاحیه آمریکایی به ترتیب ۴۳٫۷ و ۴۹٫۴ میلیون دلار فروخته بودند. تا این لحظه، The Hidden World بزرگ ترین افتتاحیه سال را در آمریکا رقم زده است، این رکورد تا چند ساعت قبل با ۴۰ میلیون دلار در اختیار فیلم سینمایی Glass (شیشه) قرار داشت.

How to Train Your Dragon 3

انیمیش The Hidden World از نظر هنری هم عملکرد فوق العاده ای داشته است؛ این فیلم به لطف آرای مخاطبین طی افتتاحیه آمریکایی، یک “A” را از سوی CinemaScore دریافت کرد، در RottenTomatoes هم امتیاز ۹۱% را گرفت که حاصل آرای منتقدین بوده است. با توجه به شروع قدرتمند ۵۵٫۵ میلیون دلاری، می توانیم انتظار داشته باشیم که فروش داخلی How to Train Your Dragon 3 در نهایت از مرز ۲۰۰ میلیون دلار عبور کند که با توجه به بودجه تولید ۱۲۹ میلیون دلاری رقم خوبی به نظر می رسد.

همچنین بخوانید | اولین تریلر رسمی The Angry Birds Movie 2 منتشر شد؛

اکران خارج از خاک How to Train Your Dragon چند هفته آغاز شد، تا به امروز هم مخاطبین غیرآمریکایی ۲۱۶٫۹ میلیون دلار برای این انیمیشن به ارمغان آورده اند. به همین واسطه، مجموع فروش بین المللی انیمیشن جدید کمپانی یونیورسال به ۲۷۵ میلیون دلار رسیده است؛ در نهایت باید اضافه کنیم با توجه به اینکه دو قسمت قبلی به ترتیب با مجموع فروش ۴۹۴٫۸ و ۶۲۱٫۵ میلیون دلاری گیشه را ترک کردند، برای The Hidden World می توانیم انتظار فروشی حدود ۸۰۰ میلیون دلار را داشته باشیم.

انیمیشن The Hidden World توسط دین دبلوا (Leroy & Stitch) کارگردانی شده و از صداپیشه های آن می توانیم به جی باروشل (این آخرشه)، آمریکای فررا، اف. موری آبراهام (سریال میهن)، کیت بلانشت (Thor: Ragnarok)، جرارد باتلر (۳۰۰)، کریگ فرگوسن، جونا هیل (۲۱ Jump Street)، کریستن ویگ (Wonder Woman 2)، و کیت هرینگتون (Game Of Thrones) اشاره کنیم.


منبع: باکس آفیس

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.