باکس آفیس: How to Train Your Dragon 3 نیم میلیارد دلاری شد!

بعد از یک ماه نمایش، مجموع فروش بین المللی انیمیشن سینمایی How to Train Your Dragon: The Hidden World (ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺍﮊﺩﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺗﺮﺑﯿﺖ ﮐﻨﯿﻢ: جهان پنهان) از مرز نیم میلیارد دلار عبور کـرده و تبدیل به یکی از عناوین پرفروش امسال شده است؛ البته کاملا قابل انتظار بود که به چنین فروشی دست پیدا می کند، مخصوصا با توجه به موفقیت های تجاری دو قسمت قبلی.

اگر به یاد داشته باشید اوایل اسفند ماه بود که با انتشار یک گزارش اعلام کردیم How To Train Your Dragon 3 بهترین افتتاحیه فرانچایزش را رقم زده است؛ قسمت سوم، تحت عنوان The Hidden World از همان لحظه ای که پا به گیشه گذاشت با نقدهای خوب منتقدین و تعریف های طرفداران روبرو شد، همین موفقیت های ابتدایی به یک افتتاحیه پرفروش منتهی گشت. این انیمیشن طی سه روز نخست نمایش در ایالات متحده ۵۵٫۵ میلیون دلار فروخت و با توجه به اینکه اکران در دیگر کشورها زودتر آغاز شده بود مجموع فروش بین المللی بعد از افتتاحیه آمریکایی به ۲۷۵ میلیون دلار رسید.

همچنین بخوانید | آخرین اطلاعاتی که از Sausage Party 2 داریم: آیا این انیمیشن ساخته می شود؟

از آنجا که قسمت اول و دوم How to Train Your Dragon طی افتتاحیه آمریکایی به ترتیب ۴۳٫۷ و ۴۹٫۴ میلیون دلار فروخته بودند، انتظار می رفت که قسمت سوم در وطن خودش به فروش بالاتری دست پیدا کند، که تا حدودی همینطور هم شد. حالا ۳۸ روز (۶ هفته) از شروع اکران How to Train Your Dragon 3 گذشته و مجموع فروش داخلی آن به ۱۵۲٫۹ میلیون دلار رسیده، به همین واسطه اکنون فروش بین المللی این فیلم از مرز ۵۰۰ میلیون دلار عبور کرده است.

چگونه اژدهای خودمان را تربیت کنیم 3

قسمت اول How to Train Your Dragon که سال ۲۰۱۰ پا به گیشه گذاشته بود در مجموع توانست ۴۹۵٫۸ میلیون دلار بفروشد، How to Train Your Dragon 2 هم با مجموع فروش بین المللی ۶۲۱٫۵ میلیون دلاری گیشه را ترک کرد. The Hidden World اکنون قسمت اول را پشت سر گذاشته، اما بعید به نظر می رسد که بتواند بیشتر از فیلم قبلی بیشتر بفروشد مخصوصا با توجه به مجموع فروش داخلی ۲۱۷٫۵ میلیون دلاری آن. ولی با این حال فیلم سودآوری محسوب می شود چون با بودجه ۱۲۹ میلیون دلاری ساخته شده و تا همین لحظه هم سود کافی را به استودیو رسانـده است.

همچنین بخوانید | آخرین اطلاعاتی که از انیمیشن «ماداگاسکار ۴» داریم؛

این انیمیشن به کارگردانی دین دبلویس با تمام خوبی ها و بدی هایی که دارد، با وجود پرفروش بودن یا نبودن، به فرانچایز پرطرفدار How to Train Your Dragon پایان می دهد و آخرین فرصتی است که برای ملاقات با شخصیت های آن داریم؛ پس بی صبرانه منتظر انتشار نسخه دیجیتال و بلوری هستیم.


منبع: باکس آفیس

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline