دیزنی «گوژپشت نتردام» را تبدیل به یک فیلم لایو-اکشن موزیکال می کند؛

ظاهرا The Hunchback of Notre Dame (گوژپشت نتردام) انیمیشن جدیدی است که دیزنی انتخاب کرده تا آن را تبدیل به یک فیلم لایو-اکشن موزیکال کند. دیزنی در سال ۱۹۹۶ انیمیشن The Hunchback of Notre Dame را بر پایه کتابی به همین نام نوشته ویکتور هوگو ساخت، که تبدیل به یک عنوان موفق شد.

باید اشاره کنیم که «گوژپشت نتردام» یکی از آخرین انیمیشن های پرهزینه سینمایی دیزنی بود که در سبک سنتی دو بُعدی روی پرده رفت. کمی بعد از اکران این فیلم، دیزنی تمرکز خودش را بر روی تولید انیمیشن های سه‌بعدی مثل Toy Story (داستان اسباب بازی) قرار داد. Hunchback of Notre Dame هرگز مثل دیگر انیمیشن های دوبعدی دیزنی، از جمله Beauty and the Beast (دیو و دلبر) و The Jungle Book (کتاب جنگل) پرطرفدار نبوده است، اما انتظار داریم که نسخه لایو-اکشن آن از عناوین موفق این کمپانی باشد.

همچنین بخوانید | تریلر The Lion King یک رکورد تازه را برای دیزنی ثبت کرد!

گوژپشت نتردام در اصل رمانی زیباست به قلم ویکتور ماری هوگو، نویسنده‌ی فرانسوی که در ۱۸۳۱ انتشار یافت. این کتاب یکی از آثار ادبی برجسته‌ی جهان است که در سبک رمانتیک نگاشته شده‌ و شهرت فراوانی در میان اهالی کتاب دارد. داستان این کتاب در پاریس قرن پانزدهم اتفاق می افتد، با آن کوچه‌های رازآمیزش که همه‌شان انباشته از قیل و قال و هیاهوی توده مردم‌اند، جایی که کازیمودو، ناقوس‌زن گوژپشت و بدشکل نتردام دختری کولی زیبایی بنام اسمرالدا را از اعدام نجات می دهد، عاشق او می شود اما سرنوشت اجازه رسیدن آنها به هم نمی دهد!

گوژپشت نتردام

حال، طبق گزارش های تازه منتشر شده؛ دیوید هنری هوانگ نمایش‌نامه‌نویس مشهور از سوی دیزنی مامور شده تا یک فیلمنامه‌ برای فیلم موزیکال Hunchback of Notre Dame بنویسد که تحت عنوان Hunchback (گوژپشت) روی پرده خواهد رفت. ﺁﻟﻦ ﻣﻨﮑﻦ (ﭘﺮﯼ ﺩﺭﯾﺎﯾﯽ ﮐﻮﭼﻮﻟﻮ، ﺩﯾﻮ ﻭ ﺩﻟﺒﺮ، ﻋﻼﺀﺍﻟﺪﯾﻦ، ﻫﺮﮐﻮﻝ) و ﺍﺳﺘﻔﺎﻥ ﺷﻮﺍﺭﺗﺰ نیز ﺁﻫﻨﮓﺳﺎﺯان این فیلم هستند. باید اشاره کنیم که این دو نفر موزیک نسخه اصلی Hunchback of Notre Dame را هم خودشان نوشته بودند. ﺟﺶ ﮔﺪ (دیو و دلبر، انیمیشن یخ زده) هم ﺗﻬﯿﻪﮐﻨﻨﺪﻩ اجرایی فیلم Hunchback است که ظاهرا در نقش اصلی فیلم ظاهر خواهد شد.

همچنین بخوانید | تاریخ اکران فیلم های دیزنی؛ از ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۳

ما هنوز اطلاعات دقیقی از بازیگران این فیلم نداریم، حتی نام شخصیت های حاضر در آن هم فاش نشده است. در مورد آقای گد باید بگوییم چندان عجیب نیست که وی را بعنوان بازیگر اصلی فیلم Hunchback انتخاب کرده اند. چون او تجربه زیادی در همکاری با کمپانی دیزنی دارد؛ در انیمیشن Frozen صداپیشه شخصیت اولاف بود و با همین نقش در Frozen 2 و Kingdom Hearts 3 حضور خواهد داشت. وی را سپس در فیلم لایو-اکشن Beauty and the Beast مشاهده کردیم که نقش جالب و البته حاشیه برانگیزی داشت. گد طی چند سال اخیر با حضور در عناوینی قابل توجه خودش را بعنوان یک هنرمند واقعی ثابت کرد و حالا بهترین انتخاب ممکن برای به تصویر کشیدن شخصیت کوژپشت نتردام، کازیمودو می باشد.

هنوز تاریخ شروع تولید و اکران Hunchback فاش نشده، اما با توجه به اینکه دیزنی اکنون پروژه های لایو-اکشن در حال توسعه زیادی دارد، ساخته شدن این فیلم بطور قطع چند سالی طول خواهد کشید.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.