امتیاز راتن تومیتوز فیلم ترسناک The Invisible Man واقعا امیدوارکننده است؛

امتیاز راتن تومیتوز هیچگاه تضمین کننده موفقیت یا شکست تجاری یـک فیلم نیست، ولی بدون شک تاثیر چشم‌گیری بر روی فروش آن دارد؛ در واقع وقتی یک فیلم امتیاز خوبی را از سوی راتن تومیتوز دریافت می‌کند، مردم می‌توانند با اطمینان از اینـکه حرف‌های زیادی برای گفتن دارد به سالن‌های سینما بروند، و در عوض فیلمی که امتیاز بدی می‌گیرد پیغامش برای طرفداران این است که اگر دنبال یک فیلم کامل و بی‌نقص هستند بهتر است وقت خودشان را تلف نکنند. البته خیلی از فیلم‌ها با وجود اینکه نقدهای بدی دریافت می‌کنند در گیشه با استقبال خوبی روبرو می‌شوند، که تایید می‌کند بسیاری از مردم اصلا توجه‌ای به نقدها ندارند.

حال، این هفته کمپانی یونیورسال پیکچرز بازسازی مدرن The Invisible Man (مرد نامرئی) با بازی الیزابت ماس (ستاره سریال The Handmaid’s Tale) را روی پرده می‌برد.‌ این فیلم بر پایه نسخه کلاسیک Invisible Man ساخته شده، اما اقتباس دقیقی نیست و سازندگانش تغییرات قابل توجه‌ای در داستان فیلم ایجاد کرده‌اند. تمرکز بازسازی The Invisible Man بر روی مرد نامرئی قرار ندارد، بلکه یک زن جوان به نام سیسیلیا در مرکز داستان قرار گرفته و مرد نامرئی نیز در حقیقت شخصیت منفی فیلم است که سیسیلیا را مورد آزار قرار می‌دهد.

همچنین بخوانید | تریلر رسمی فیلم The Invisible Man (مرد نامرئی)

با توجه به ابن تغییرات ساختاری که در نسخه بازسازی ایجاد شده، نمی‌توانستیم حدس بزنیم که مورد پسند منتقدین قرار می‌گیرد یا نه، ولی ظاهرا The Invisible Man به حدی جالب ساخته شده که آن را تحسین کرده‌اند و انتظار می‌رود در گیشه هم با استقبال مناسبی روبرو شود. از آنجا که نخستین نقدها افشا شده‌اند، راتن تومیتوز نیز به این فیلم امتیاز داده است؛ فیلم ترسناک جدید یونیورسال با ۳۸ رای به ثبت رسیده در این سایت، تا این لحظه امتیاز ۸۶ درصد را دریافت کرده است که تایید می‌کند The Invisible Man از نظر هنری حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

مرد نامرئی 2020

هزینه تولید این فیلم زیر ۱۰ میلیون دلار بوده است، پس برای اینکه تبدیل به یک موفقیت تجاری شود نیازی به رکوردشکنی یا حتی عملکردی خوب ندارد، بلکه استقبال نچندان گرم طرفداران هم The Invisible Man را تبدیـل می‌کند به یک فیلم موفق. ولی، طبق پیش‌بینی‌ها، این فیلم قرار است با یک افتتاحیه آمریکایی ۲۰ تا ۴۰ میلیون دلاری شروع بـکار کند. در واقع، طبق این پیش‌بینی، The Invisible Man در معمولی‌ترین حالت ممکن طی افتتاحیه ۳۰ میلیون دلار می‌فروشد و در نهایت به مجموع فروش داخلی ۸۰ میلیون دلاری دست می‌یابد، که برای فیلمی کم‌هزینه مثل بازسازی «مرد نامرئی» می‌تواند یک موفقیت بزرگ باشد — بدون در نظر گرفتن فروش آن در دیگر کشورهای جهان.

همچنین بخوانید | برای فیلم ترسناک A Quiet Place 2 یک افتتاحیه ۶۰ تا ۸۰ میلیون دلاری پیش‌بینی شده؛

لی ونل (ارتقا ۲۰۱۸) The Invisible Man را کارگردانی کرده و در آن شاهد حضور ستاره‌هایی چون الیزابت ماس (قصه ندیمه)، الیور جکسون-کوهن، هریت دایر، آلدیس هاج و استورم رید هستیم که همه آنها جزو بازیگران شناخته شده، اما نچندان مشهور هالیوود هستند؛ البته خانم ماس به لطف حضور درخشانش در سریال The Handmaid’s Tale (قصه ندیمه) خیلی طرفدار پیدا کرده و بدون شک Invisible Man او را مشهورتر خواهد کرد.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline