مدت زمان فیلم IT Chapter Two حدود 3 ساعت است؛ طبق ادعای کارگردان

طبق ادعای اندی موشیاتی، مدت زمان نسخه فعلی فیلم سینمایی IT: Chapter Two (آن: بخش دوم) حدود سه ساعت است. بدون شک IT یکی از غافلگیرکننده ترین موفقیت های سال ۲۰۱۷ بود، فیلمی که موشیاتی آن را بر پایه نیمه نخست رمانی به همین نام اثر استیون کینگ ساخت، رمانی که روایتگر داستان گروهی از بچه های نوجوان است که در مقابل یک شیطان باستانی قدرتمند می ایستند. این فیلم بیشتر از ۷۰۰ میلیون دلار در گیشه بین المللی فروخت، و تبدیل شد به موفق ترین فیلم ترسناک درجه بزرگسال تاریخ سینما، بودجه تولید آن هم تنها ۳۵ میلیون دلار بوده است.

ساخته شدن قسمت دوم IT یک تصمیم از پیش گرفته شده بود، اما موفقیت های تجاری و هنری این فیلم باعث شد تا وارنر بروس سریعا به تولید آن چراغ سبز نشان دهد. حال، موشیاتی برای فیلم IT: Chapter Two نیمه دوم کتاب ایت را مورد اقتباس قرار داده، که در آن ۲۷ سال از وقایع قبلـی گذشته و قهرمان های قصه اکنون بزرگ شده اند، آنها بخاطر قولی که به هم داده اند برای قرار گرفتن مقابل پنی‌وایز بعد از سالها دوری به شهر زادگاه خودشان بازمیگردند. این فیلم قرار است در تاریخ ۶ سپتامبر پا به گیشه بگذارد، بنابراین دیگر زمانش رسیده تا مدت زمان آن برای طرفداران فاش شود.

همچنین بخوانید | فیلم IT: Chapter Two با درجه سنی بزرگسال (R) روی پرده می رود

آقای اندی موشیاتی بتازگی صحبتی داشته با Digital Spy در رابطه با فیلم ترسناک IT: Chapter Two که طی آن تایید کرده مدت زمان این فیلم ۱۶۵ دقیقه است، یعنی تنها ۱۵ دقیقه کمتر از سه ساعت. بد نیست اشاره کنیم که قسمت قبلی هم مدت زمان مناسبی داشت، در واقع ۱۳۵ دقیقه در میان عناوین ژانر ترس مدت زمان خوبی محسوب می شود چون فیلم های ترسناک معمولا زیر دو ساعت هستند. مدت زمان بیشتر فیلم های مشهور این ژانر به ۲ ساعت هم نمی رسد، اما چند استثنا مثل The Conjuring 2 (با ۱۳۴ دقیقه) و A Cure for Wellness (با ۱۴۶ دقیقه) هم وجود دارد.

It: Chapter 2

اینکه IT: Chapter Two حدود سه ساعت طول دارد، خبر واقعا خوبی محسوب می شود و می تواند آن را تبدیل کند به یک ﺑﻼﮎﺑﺎﺳﺘﺮ واقعی؛ البته بیشتر به طرفداران بستگی دارد که این مدت زمان را قبول می کنند یا اینکه آن را برای یک فیلم ترسناک طولانی می دانند. ولی بطور کل فیلم های طولانی بیشتر از بقیه جلب توجه می کنند، مثلا Avengers 4 حدود سه ساعت بود و تبدیل شد به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای جهان، یا Avatar 2009 با مدت زمان ۱۶۲ دقیقه روی پرده رفت و جواب خوبی هم گرفت، Batman v Superman: Dawn of Justice صد و پنجاه دقیقه ای بود، قسمت اول The Lord of the Rings با مدت زمان ۱۷۸ دقیقه اکران شد، قسمت دوم آن ۱۷۹ دقیقه ای بود و سوم هم ۲۰۱ دقیقه.

همچنین بخوانید | تریلر جدید فیلم IT: Chapter Two از راه رسید

البته ما انتظار داشتیم IT: Chapter Two خیلی طولانی تر باشد چون پیش از این گفته شده بود که نسخه اولیه حدود ۴ ساعت طول دارد. ولی سازندگان فیلم نمی توانند تمام چهار ساعت را نجات دهند، چون یک فیلم هر چقدر طولانی تر باشد، برایش سخت تر است که توجه مخاطبین را به سمت خودش نگه دارد، چون می تواند نتیجه معکوس دهد و کاری کند که همه از خستگی سالن سینما را ترک کنند. پس، ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه مدت زمان مناسبی به نظر می رسد، و با توجه به داستان جذاب IT: Chapter Two، شکی وجود ندارد که مردم تا آخرین لحظه روی صندلی های خودشان می نشینند.

در انتها باید اشاره کنیم که اکران فیلم سینمایی IT: CHAPTER TWO قرار است از تاریخ ۶ سپتامبر ۲۰۱۹ (مصادف با جمعه ۱۵ شهریور ۹۸) آغاز شود.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline