تاریخ انتشار نسخه بلوری IT: Chapter Two اعلام شد

فیلم های ترسناک همیشه جزو پرطرفدارتـرین های سینمای هالیوود بوده اند، مخصوصا از ۲۰۰۰ به بعد فیلم های قابل توجه ای در این ژانر ساخته شدند و بسیاری از آنها هم به موفقیت های کم نظیری دست پیدا کردند. اما در سال ۲۰۱۷ اتفاق خاصی برای ژانر ترس رخ داد؛ IT پا به گیشه گذاشت. اندی موشیاتی این فیلم را بر پایه یکی از مشهورترین کتاب های استیون کینگ ساخت، با بودجه ۳۰ میلیون دلاری که در نهایت توانست بیشتر از ۷۰۰ میلیون دلار در گیشه بین المللی بفروشد. موفقیت های تجاری و هنری IT 2017 ژانر ترس را وارد یک عصر جدید کرد، و توجه خیلی ها به سمت این مدل فیلم ها جلب شد.

از ابتدا برنامه این بود که دو فیلم از سری IT ساخته شود، که همینطور هم شد. IT: Chapter Two به کارگردانی اندی موشیاتی در ماه اکتبر امسال پا به گیشه گذاشت، ولی نتوانست نقدهایی به خوبی قسمت اول کسب کند و با یک سری واکنش های منفی روبرو شد (طبق انتظار). و از نظر تجاری هم Chapter Two عملکرد ضعیف تری نسبت به اولین فیلم داشت؛ در حالی که با بودجه بزرگ تری تولید شد مجموع فروش آن به نیم میلیارد دلار هم نرسید. البته این عملکرد ضعیف تر به معنی شکست نبوده و IT Chapter Two فیلمی است که واقعا ارزش چند بار دیدن دارد.

همچنین بخوانید | آخرین اطلاعاتی که از فیلم ترسناک The Grudge 2020 داریم؛

حال از آنجا که دوران اوج IT: Chapter Two در گیشه به پایان رسیده و بزودی هم اکرانش به پایان می رسد، ما منتظر بودیم تا استودیو تاریخ انتشار نسخه دیجیتالی و بلوری را اعلام کند. و هم اکنون طبق انتظار، کمپانی Warner Bros. Home Entertainment بطور رسمی تایید کرده که فیلم جدید اندی موشیاتی قرار است در تاریخ ۱۹ نوامبر (مصادف با سه شنبه ۲۸ آبان) بصورت دیجیتالی در اختیار طرفداران قرار بگیرد، نسخه ۴K و DVD همچنین Blu-ray نیز چند هفته بعد و در تاریخ ۱۰ دسامبر (مصادف با سه شنبه ۱۹ آذر) منتشر خواهد شد — پس بزودی پایانی از راه خواهد رسید برای این انتظار که ۲ سال طول کشیده.

It 2019

این فیلم یک ادامه مستقیم است برای IT 2017 (که به لطف فروش بالا تبدیل شد به پرفروش ترین فیلم ترسناک تاریخ سینما) و باری دیگر بعد از ۲۷ سال اعضای باشگاه بازندگان را در مقابل پنی وایز قرار می دهد. در IT: Chapter Two نه تنها شاهد حضور ستاره هایی جدید هستیم (از جمله جیمز مک‌آووی، بیل هیدر، جسیکا چستین و…) بلکه بازیگران نوجوان قسمت اول (از جمله سوفیا لیلیس، فین ولفهارد، جک دیلن گریزر و…) هم برای حضور در صحنات مربوط به گذشته بازگشته اند، که علت زیاد شدن هزینه تولید فیلم را فاش می کند.

همچنین بخوانید | اندی موشیاتی کارگردان IT از فیلم بعدی اش The Flash می گوید؛

باید اشاره کنیم که اندی موشیاتی این فیلم را بر پایه یک فیلم‌نامه‌ نوشته گری دابرمن (راهبه ۲۰۱۸، آنابل ۲۰۱۴) کارگردانی کرده است. IT: Chapter Two در وبسایت راتن تومیتوز امتیاز ۶۳ درصد را کسب کرده که نسبت به امتیاز ۸۶ درصد قسمت اول یک پسرفت بوده، اما به این معنی نیست که فیلمی شکست خورده یا ناامیدکننده است. بدون شک IT 2 یکی از جالب ترین عناوین امسال و همچنین یکی از بهترین فیلم های ترسناک تاریخ است که بزودی (خیلی خیلی زود) موفق به تماشای آن خواهیم شد؛ منتظر پنی وایز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline