باکس آفیس: It Chapter Two طی افتتاحیه موفقیت قسمت اول را تکرار نکرد!

دقیقا دو سال قبل بود که فیلم ترسناک It (آن) به کارگردانی اندی موشیاتی پا به گیشه گذاشت، این فیلم نقدهای خیلی خوبی را دریافت کرد و از همان لحظه ورود به گیشه با استقبال گرم طرفداران ژانر ترس روبرو شد. با توجه به اینکه فیلم IT بر پایه نیمه نخست رمانی مشهور به همین نام نوشته استیون کینگ ساخته شده بود، عاشقان این کتاب هم جزو مخاطبین فیلم بودند. IT با نقش آفرینی جیدن لیبرهر، فین ولفهارد، بیل اسکارشگورد، سوفیا لیلیس، و کرک اسودو در نهایت تبدیل شد به پرفروش ترین فیلم ترسناک درجه بزرگسال تاریخ.

حال، در روز جمعه فیلم It: Chapter Two (آن: بخش دوم) پا به گیشه گذاشت، این فیلم نقدهای مختلفی را دریافت کرد (امتیاز ۶۴ درصد از سوی راتن تومیتوز در مقابل امتیاز ۸۶ درصد قسمت اول) و پیش بینی شده بود که نمی تواند موفقیت های تجاری آن را تکرار کند. Chapter Two بر پایه نیمه دوم رمان استیون کینگ ساخته شده و به داستان مقابله اعضای باشگاه بازندگان با “پنی وایز” پایان می دهد. اندی موشیاتی برای کارگردانی این فیلم بازگشت و از ستاره های آن می توانیم به بیل اسکارشگورد، جیمز مک‌آووی، جسیکا چستین، بیل هیدر، عیسی مصطفی، جیمز رانسون و جی رایان اشاره کنیم.

همچنین بخوانید | جیمز وان قبل از Aquaman 2 یک فیلم ترسناک جدید را کارگردانی می کند؛

فیلم It: Chapter Two به لطف فروش بالای خودش در جایگاه نخست نتایج باکس آفیس آخرهفته قرار گرفت، ولی عملکرد آن نسبت به قسمت اول خیلی ضعیف بوده است. فیلم ترسناک It: Chapter Two طی سه روز نخست اکـران در ایالات متحده ۹۱ میلیون دلار فروخت، در حالی که فروش فیلم قبلی طی افتتاحیه داخلی ۱۲۵ میلیون دلار بود. با این حساب، It هنوز هم تنها فیلم ترسناک تاریخ است که طی افتتاحیه بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلار فروخته. باید اشاره کنیم که انتظار داشتیم IT 2 افتتاحیه +۱۰۰ میلیون دلاری را تجربه کند، اما طبق انتظار ما عمل نکرد؛ متاسفانه.

It 2019

فیلم It: Chapter Two از سوی CinemaScore یک “B+” دریافت کرده، که از رای مخاطبین طی افتتاحیه نشات گرفته و تایید می کند که فیلم در جلب رضایت بعضی از این مخاطب ها ناموفق بوده است. امتیاز ۷٫۲ فیلم در صفحه IMDB هم دوباره تایید می کند که مثل قسمت اول جذاب و تماشایی نیست، IT 2017 در IMDB به لطف رای مردم امتیاز ۸٫۲ را گرفته است. در خارج از خاک آمریکا، It: Chapter Two پا به ۷۵ کشور مختلف گذاشت و طی سه روز نخست ۹۴ میلیون دلار فروخت، که منجر شد به یک افتتاحیه بین المللی ۱۸۵ میلیون دلاری (ما انـتظار +۲۰۰ میلیون دلاری را داشتیم).

همچنین بخوانید | تولید فیلم IT: Chapter Two حدود ۶۰ تا ۷۰ میلیون دلار هزینه داشته است!

با یک حساب سر انگشتی می توانیم حدس بزنیم که It: Chapter Two نمی تواند موفقیت تجاری قسمت اول را تکـرا کند، حداقل این اتفاق در ایالات متحده رخ نخواهد داد. فیلم قبلی با افتتاحیه ۱۲۴ میلیون دلاری خودش در نهایت گیشه را با مجموع فروش داخلی ۳۲۷ میلیون دلاری ترک کرد. در باکس آفیس بین المللی هم فروش IT بیشتر از ۷۰۰ میلیون دلار ذکر شده، It: Chapter Two نیز می تواند به چنین فروشی دست پیدا کند، ولی به شرط اینکه در گیشه های خارجی عملکرد خیلی خوبی داشته باشد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.