جیمز باند هرگز یک زن نخواهد بود؛ باربارا براکلی تهیه‌کننده فیلم های Bond قاطعانه تایید کرد!

شاید به فکرتان خطور کرده باشد، اما باید بگوییم که انظار ظهور یک فیلم James Bond که شخصیت اصلی آن زن باشد را نداشته باشید، به هیچ عنوان؛ چون باربارا براکلی تهیه‌کننده مشهور سری فیلم های Bond گفته که این مامور مخفی مشهور همچنان مرد باقی خواهد ماند. دنیل کریگ اکنون بازیگر نقش جیمز باند است و در فیلم Bond 25 برای آخرین بار بعنوان ۰۰۷ جلوی دوربین می رود. اما بعد از اکران این فیلم، مغزهای متفکر پشت فرانچایز باید به یک سوال مهم پاسخ دهند: جیمز باند بعدی چه کسی است؟

یکی از بازیگران که خیلی ها بر رویش برچسب ۰۰۷ چسبانده انـد ادریس آلبا است، کسی که می تواند نخستین جیمز باند سیاه پوست تاریخ باشد. بعضی از طرفداران هم این نظر را دارند که بهتر است جنسیت باند تغییر کند تا برای نخستین بار شاهد حضور یک مامور ۰۰۷ مونث روی پرده باشیم — که البته در این صورت جیمز باندی وجود نخواهد داشت و باید یک اسم زنانه برای شخصیت پیدا کنند: مثلا جنیفر باند، یا جسیکا.

همچنین بخوانید: شایعه: هنری کویل بعد از Bond 25 جایگزین دنیل کریگ می شود!

امیلی بلانت (مکان آرام)، شارلیز ترون (سرنوشت خشمگین، بلوند اتمی) و جیلین اندرسون (خدایان آمریکایی) تنها تعدادی از خانم های مشهور هالیوود هستند که انتظار داریم در صورت نیاز جزو کاندیدهای نقش ۰۰۷ در آینده فرانچایز Bond باشند. احتمالا خبر دارید بحث تغییر جنسیت باند چه زمانی خیلی داغ شد، وقتی که خبر دار شدیم جودی ویتاکر قرار است در سریال پرطرفدار Doctor Who شخصیت دکتر را به تصویر بکشد!! — که اتفاقی عجیب اما جالب به نظر می رسد.

جیمز باند

امـا متاسفانه چنین اتفاقی هرگز برای فرانچایز Bond رخ نخواهد داد، چون تهیه‌کننده مشهور سری فیلم های Bond، خانم باربارا براکلی طی مصاحبه اخیر خودش با The Guardian خیلی واضح گفت که قصد تغییر جنسیت شخصیت اصلی این مجموعه را ندارند و ۰۰۷ همچنان یک مامور مرد باقی خواهد ماند. باربارا گفت که “باند مرد است. او یک کاراکتر مذکر است. او بعنوان یک مرد نوشته شده و فکر می کنم همچنان مرد باقی خواهد ماند. و خوبه. ما مجبور نیستیم شخصیت های مرد را تبدیل به زن کنیم. بگذارید فقط شخصیت های مونث بیشتری خلق و آنها را با داستان هماهنگ کنیم…” جالب توجه ترین بخش از صحبت های خانم براکلی جایی است که گفت نیازی نیست شخصیت های مرد را تبدیل به زن کنیم.

همچنین بخوانید: کری فوکوناگا فیلم Bond 25 را کارگردانی می کند؛ تاریخ اکران جدید فاش شد

ایده تبدیل شخصیت ۰۰۷ به یک زن اکنون طرفداران خیلی زیادی دارد، که در ظاهر واقعا عالی به نظر می رسد و می تواند موجب ایجاد تغییرات زیادی در فرانچایز Bond شود. اما این ایده مخالفین خیلی زیادی هم دارد، مثلا ریچل وایس، همسر دنیل کریگ خودش جزو یکی از همین مخالفین است. از طرفی، James Bond یک فرانچایز تاریخی با تعداد زیادی طرفدار پیر و جوان است، که چنین تغییری می تواند باعث نابودی هر چیزی که تاکنون ساخته اند شود! — و شاید موفقیت بیشتر آن؛ حدس زدن سخت به نظر می رسد.

پس، بهتر است بجای اینکه جیمز را با جسیکا باند تعویض کنند، شخصیت های مونث قدرتمند جدیدی را به فرانچایز Bond بیاورند و به آنها نقش های پررنگ تری بدهند، با این روش هم می تواننـد جذابیت فیلم های آینده را زیاد کنند و هم فروش آنها را بالاتر ببرند — مثل فرانچایز ماموریت غیرممکن.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.