تولید فیلم John Wick: Chapter 3 چقدر هزینه داشته است؟

همانطور که می دانید فیلم های فرانچایز John Wick (جان ویک) با بودجه ای پایین ساخته می شوند؛ اما به نظر شما هزینه تولید قسمت سوم که John Wick: Chapter 3 – Parabellum نام دارد چقدر بوده است؟ قسمت اول در سال ۲۰۱۴ پا به گیشه گذاشت، این فیلم به لطف صحنات اکشن شگفت انگیز و بازیگران خوب خودش خیلی مورد توجه قرار گرفت، جان ویک نیز تبدیل شد به یکی از شخصیت های مشهور در ژانر اکشن. قسمت دوم موفقیت های اولین فیلم را تکرار کرد و حتی پرفروش تر هم بود، حالا تنها یک روز تا شروع اکران John Wick 3 باقی مانده است.

فیلم های John Wick هیچوقت جز پرفروش ترین های باکس آفیس نبوده اند، اما این فیلمها نسبت به بودجه تولید خودشان خوب می فروشند ولی مهم ترین ادامه یافتن فرانچایز بدون شک پرطرفدار بودن آن است. همین پرطرفدار بودن باعث شد تا سازندگان فیلم در هر قسمت ابتکار بیشتری خرج کنند و در نتیجه، John Wick تبدیل شده به یک مجموعه فیلم مهیج و تماشایی. با این حساب قسمت سوم باید هیجان انگیزتر و نوآورانه تر از دو فیلم قبلی باشد، که دقیقا همینطور هم شده. John Wick 3 بدون شک یکی از بهترین های ژانر اکشن است و کسی نمی تواند منکر این حقیقت شود.

همچنین بخوانید | امتیاز راتن تومیتوز فیلم John Wick: Chapter 3 فاش شد؛

قسمت اول John Wick در سال ۲۰۱۴ اکران شد و مجموعا توانست ۸۸٫۷ میلیون دلار بفروشد که در مقابل بودجه تولید ۲۰ میلیون دلاری خوب به نظر می رسید، John Wick 2 نیز در سال ۲۰۱۷ روی پرده رفت و ۱۷۱ میلیون دلار در گیشه بین المللی فروخت، در حالی که با بودجه ۴۰ میلیون دلاری تولید شده بود. حال، بودجه تولید John Wick 3 حدود ۵۵ میلیون دلار اعلام شده است، از طرفی انتظار داریم که فروش آن هم نسبت به قسمت های قبلی بیشتر باشد.

John wick 3

همانطور که اشاره کردیم فیلم های این سری هیچوقت پرفروش نبودند، اما چون بودجه تولید آنها پایین بوده با همین فروش کم هم تبدیل به عناوینی پرسود شدنـد. در مورد قسمت سوم نیز می توانیم بگوییم که اگر بتواند بیشتر از ۱۱۰ میلیون دلار بفروشد می توانیم از آن بعنوان یک فیلم سودآور یاد کنیم. البته برای John Wick 3 یک افتتاحیه آمریکایی ۵۲ میلیون دلاری پیش بینی شده، که در مقابل افتتاحیه های ۱۴ و ۳۰ میلیون دلاری دو قسمت قبلی رقم خوبی به نظر می رسد. بنابراین جایی برای نگرانی وجود ندارد و جان ویک مثل همیشه سربلند ظاهر می شود — فیلم Detective Pikachu با افتتاحیه ۵۴ میلیون دلاری شروع بکار کرد و فروش بین المللی آن بعد از پنج روز به ۱۷۵ میلیون دلار رسیده است!

همچنین بخوانید | نخستین واکنش ها نسبت به فیلم John Wick 3: یک اکشن نفس‌گیر با بازیگرهای بی نظیر!

از ستارگان اصلی و فرعی مهم فیلم سینمایی John Wick 3 می توانیم به کیانو ریوز در نقش جان ویک، ﺍﯾﺎﻥ ﻣﮏﺷﯿﻦ (خدایان آمریکایی) در نقش وینستون، ﻫﻠﯽ ﺑﺮﯼ (مهمانی هیولا) در نقش سوفی، ﺁﻧﺠﻠﯿﮑﺎ ﻫﯿﻮﺳﺘﻮﻥ در نقش رئیس High Table، ﺟﺮﻭﻡ ﻓﻠﯿﻦ (بازی تاج و تخت)، ﺁﺳﯿﺎ ﮐﯿﺖ ﺩﯾﻠﻮﻥ (سریال میلیاردرها)، ﺟﯿﺴﻮﻥ ﻣﻨﺘﺰﻭﮐﺲ، ﺭﺍﺑﯿﻦ ﻟﺮﺩ ﺗﯿﻠﻮﺭ (سریال گاتهام)، ﻻﺭﻧﺲ ﻓﯿﺸﺒﺮﻥ، و همچنین ﻣﺎﺭﮎ ﺩﺍﮐﺎﺳﯿﻮﺱ اشاره کنیم.

اکران Parabellum از تاریخ ۱۷ ماه می ۲۰۱۹ مصادف با جمعه ۲۷ اردیبهشت ۹۸ آغاز می شود.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.