فیلم Joker صاحب پوستر IMAX شد؛ سوختن دنیا را تماشا کن!

دیگر زمان چندان زیادی تا شروع اکران فیلم سینمایی Joker و بازگشت شاهزاده جرم و جنایت به سینما باقی نمانده است؛ حال پوستر IMAX هم به ما نوید یک اثر متفاوت و تماشایی را می دهد. جوکر اولین بار در سال ۱۹۴۰ نمایان شد، و خیلی زود تبدیل گشت به یکی از مشهورترین شرورهای کمیک بوکی دنیا. طی این سالها هم جوکر به زندگی در صفحه کتاب های مصور کمپانی DC Comics ادامه داد و حالا بعنوان بزرگ ترین دشمن بتمن شناخته می شود، و اطمینان داریم که حتی از شوالیه تاریکی هم بیشتر طرفدار دارد.

اما جوکر فقط به کتاب های مصور قانع نشد و کاملا قابل انتظار بود که راه خودش را به سوی مدیا هم باز خواهد کرد؛ از انیمیشن های ابرقهرمانی گرفته تا فیلم و سریال های لایو-اکشن، جوکر طی چند دهه اخیر حضوری درخشان در دنیای بازی ها، فیلم و سریال ها داشته و این فعالیت همچنان پررنگ و درخشان است. مثلا در سینما، ما جوکر را با زنده یاد هیث لجر می شناسیم که در فیلم The Dark Knight (شوالیه تاریکی) مثل یک ستاره نورانی درخشید. در سال ۲۰۱۶ هم جوکر را در فیلم Suicide Squad (جوخه انتحار) ملاقات کردیم، بازی جرد لتو در این فیلم به دل منتقدین ننشست، ولی طرفداران بخاطر این نقش عاشق لتو هستند و دوست دارند هر چه زودتر بازگردد.

همچنین بخوانید | امتیاز راتن تومیتوز Joker 2019 به دنبال انتشار نقدهای TIFF کاهش یافته است!

وقتی که Justice League (لیگ عدالت) پا به گیشه گذاشت و با نقدهای بدی روبرو شد، و خوب نفروخت، DC و Warner Bros تصمیم گرفتند که فعلا بیخیال تولید فیلم های گروهی شوند و فقط عناوین انفرادی بسازند. نتیجه این استراتژی جدید خیلی خوب بوده است؛ Shazam (شزم) نقدهای خیلی خوبی را دریافت کرد و سه برابر بودجه تولیدش فروخت، فیلم انفرادی Aquaman (آکوامن) نیز نقدهای خوبی را دریافت کرد و بیشتر از یک میلیارد دلار فروخت. و حالا قرار است شاهد ورود فیلم انفرادی Joker باشیم، که توسط تاد فیلیپس کارگردانی شده و هیچ ارتباطی با DCEU ندارد، و بر خلاف فیلم های این فرانچایز با درجه سنی بزرگسال روی پرده خواهد رفت.

فیلم سینمایی Joker بر پایه یک خط داستانی کمیک بوکی ساخته نشده و داستان کاملا جدیدی دارد، تریلرهایی که از آن منتشر شده نیز تایید کرده اند که اثری متفاوت در ژانر ابرقهرمانی و کمیک بوکی است، منتقدین هم از آن بعنوان یک “شاهکار تاریک” یاد کرده اند. تاد فیلیپس در این فیلم داستان مردی به نام آرتور فلک (با بازی Joaquin Phoenix) را روایت کرده، یک استند آپ کمدین که به شدت تلاش کرده تا در کارش موفق شود، او بعد از مدتها مورد آزار قرار گرفتن و رنج کشیدن، شخصیتی جدید را درون خودش شکل می دهد، آرتور پـا به وادی جنون می گذارد. حال با توجه به اینکه مدت زمان چندان زیادی تا ورود این فیلم به گیشه باقی نمانده، IMAX یک پوستر جالب و چشمگیر از آن منتشر کرده است:

Joker 2019

همچنین بخوانید | باکس آفیس: Joker قرار است تبدیل به یکی از پرفروش ترین فیلمهای درجه R شود!

فیلم سینمایی joker تا این نقطه ثابت کرده که از نظر هنری حرف های زیادی برای گفتن دارد، در ونیز و تورنتو با نقدهای خوبی روبرو شد و امتیاز خوبی هم دریافت کرده، بازی واکین فینیکس مورد تحسین قرار گرفته و از خود فیلم هم بعنوان اثری متفاوت یاد می شود. به همین دلیل انتظار داریم که Joker در گیشه با استقبال خوبی روبرو شود و در میان پرفروش ترین فیلم های سال جایی برای خودش پیدا کند؛ اکران این فیلم از تاریخ چهارم اکتبر (مصادف با جمعه ۱۲ مهر ۹۸) آغاز خواهد شد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.