فیلم Joker 2019 چقدر باید بفروشد تا تبدیل به یک موفقیت شود؟

فیلم سینمایی Joker 2019 به کارگردانی تاد فیلیس نسبت به دیگر فیلم های ﺩﯼﺳﯽ (و بطور کل ژانر کمیک بوکی) با هزینه کمتری ساخته شده، پس به نظر شما در گیشه چقدر باید بفروشد تا تبدیل به یک موفقیت تجاری شود؟ شکی نداریم که Joker یکی از بحث برانگیزترین فیلم های ۲۰۱۹ است که در روز جمعه بعد از مدتها انتظار روی پرده می رود. اثر جدید آقای فیلیپس اوایل سال وارد چندین جشنواره شد، نقدهای خوب و بدی دریافت کرد و حرف های زیادی در موردش زده شد، در حالی بیشتر منتقدین بر این باور هستند که اثری شگفت انگیز است، نظرهای کاملا متناقضی در موردش وجود دارد.

فیلم Joker توانست جایزه شیر طلایی را دریافت کند و بسیاری بر این باور هستند که در اسکار شانس زیادی برای کسب موفقیت دارد. اما این فیلم بخاطر به تصویر کشیدن خشونت زیاد و به لطف موضوع هایی که فیلیپس به آنها پرداخته، باعث ایجاد حرف و حدیث های زیادی شده است. بعنوان یک مثال خیلی خوب می توانیم به ارتش ایالات متحده اشاره کنیم که به سربازان خودش هشدار داده هنگام نمایش فیلم مراقب باشند تا خشونت به خیابان ها کشیده نشود. شاید تصور کنید این جریان ها به ضرر Joker تمام می شود، ولی برعکس باعث شده تا نظر افراد بیشتری به سمت آن جلب شود!

همچنین بخوانید | باکس آفیس: Joker یک افتتاحیه رکوردشکن +۸۰ میلیون دلاری را رقم می زند!

این حرف هایی که مدام در مورد خشونت و صحنات نامناسب فیلم زده می شود باعث شده تا بسیاری از مردم کنجکاو شونـد که چه چیزی باعث ایجاد این همه حاشیه شده است، و اصلا چرا تعداد قابل توجه ای از منتقدین نظر منفی نسبت به Joker داشته اند. به همین واسطه، انتظار داریم که فیلم جدید تاد فیلیپس با یک افتتاحیه رکوردشکن شروع بکار کند و در نهایت تبدیل به یک اثر موفق شود. در این میان، با توجه به اینکه کمپانی WB پول زیادی را خرج تولید این فیلم نکرده، برای اینکه سودآور شود نیاز نیست خیلی بفروشد.

جوکر 2019

طبق گزارش های منتشر شده، فیلم سینمایی Joker با بودجه ۶۴ میلیون دلاری جلوی دوربین رفته است (مقایسه خوبی نیست ولی جهت یادآوری می گوییم که فیلم Hellboy با بودجه ۵۰ میلیون دلاری تولید شده بود). این رقم خیلی کمتر از بودجه دیگر فیلم های ابرقهرمانی و کمیک بوکی است، حتی فیلم هایی که خیلی پرهزینه نبوده اند؛ مثل Aquaman که با بودجه ۱۶۰ میلیون دلاری ساخته شد یا Shazam که تولیدش ۱۰۰ میلیون دلار هزینه داشت. البته شنیدن این خبر اصلا عجیب نیست، چون Joker فیلم خیلی بزرگی نیست، در این فیلم عمده تمرکز بر روی یک شخصیت قرار دارد و در آن قرار نیست شاهد ویران شدن نیویورک (و جلوه های ویژه سنگین) باشیم. در حقیقت فیلیپس از روی قصد چنین فیلمی ساخته تا به همه نشان دهد که با بودجه کم هم می توان یک فیلم کمیک بوکی موفق ساخت.

همچنین بخوانید | فاز تولید فیلم Suicide Squad 2 بطور رسمی آغاز شده است؛

در سینما، برای اینکه یک فیلم سودآور شود باید بیشتر از دو برابر بودجه تولید خودش بفروشد؛ حال از آنجا که Joker 2019 با بودجه ۶۴ میلیون دلاری تولید شده، باید حداقل ۱۲۸ میلیون دلار بفروشد تا بتوانیم از آن بعنوان یک اثر موفق یادآوری کنیم. و از آنجا که پیش بینی شده Joker طی افتتاحیه آمریکایی خودش بیشتر از ۸۰ میلیون دلار خواهد فروخت، WB نیازی نیست حتی به احتمال شکست تجاری فکر کند. و اگر Joker خوب بفروشد و موفق شود، احتمالا آینده ﺩﯼﺳﯽ در سینما بطور کل تغییر خواهد کرد، و شک نکنید که یک آینده بهتر خواهد بود.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.