باکس آفیس: Joker یک افتتاحیه رکوردشکن +80 میلیون دلاری را رقم می زند!

با وجود اینکه فیلم به شدت بحث برانگیزی است و هر چه که به روز شروع اکرانش نزدیک تر می شویم حرف و حدیث های بیشتری در رابطه با آن می شنویم (مخصوصا در رابطه با خشونت موجود در فیلم)، تحلیلگران هنوز هم انتظار دارند Joker 2019 به کارگردانی تاد فیلیپس با یک افتتاحیه قدرتمند و رکوردشکن شروع بکار کند. در واقع، گزارش های تازه منتشر شده در رابطه با پیش بینی فروش این فیلم طی سه روز نخست اکران در ایالات متحده خبر از یک افتتاحیه وطنی +۸۰ میلیون دلاری داده اند. در حال حاضر فیلم Venom 2018 با افتتاحیه ۸۰٫۲ میلیون دلاری خودش رکورد بزرگ ترین افتتاحیه ماه اکتبر را در اختیار دارد، ظاهرا joker می تواند این رکورد را بشکند و آن را به نام خودش ثبت کند.

از نظر پیش فروش بلیط در میان عناوین درجه بزرگسال (R-rated) امسال، Joker در سایت Atom Tickets دومین فیلم پرفروش ۲۰۱۹ بوده است، در تلاش برای رسیدن به عملکرد درخشان John Wick: Chapter 3 — Parabellum محصول کمپانی Lionsgate. قسمت سوم John Wick طی افتتاحیه داخلی خودش ۵۶٫۸ میلیون دلار فروخت و تبدیل شد به موفق و پرفروش ترین فیلم فرانچـایز خودش (و همین موفقیت ساخته شدن قسمت چهارم را ممکن کرد). البته عقب تر بودن Joker به این معنی نیست که در افتتاحیه قرار است عملکرد ضعیف تری داشته باشد، بلکه برعکس قرار است خیلی درخشان تر هم عمل کند که با توجه به محبوبیت بیشتر این شخصیت نسبت به جان ویک شنیدنش اصلا عجیب نیست.

همچنین بخوانید | فاز تولید فیلم Suicide Squad 2 بطور رسمی آغاز شده است؛

بر پایه یک گزارش تازه منتشر شده توسط ددلاین، کمپانی Warner Brothers قرار است فیلم سینمایی Joker را در ۴,۰۰۰ سالن سینما روی پرده ببرد؛ جهت مقایسه می توانیم بگوییم که Venom در ماه اکتبر ۲۰۱۸ روی پرده ۴,۲۵۰ سالن سینما رفته بود. ظاهرا استودیو قصد دارد ﭘﯿﺶنمایش پنجشنبه شب را یک ساعت زودتر از حد معمول آغـاز کنـد. Joker با افتتاحیه +۸۰ میلیون دلاری خودش می تواند چهارمین افتتاحیه بزرگ در میان عناوین کمیک بوکی R-rated را رقم بزند، تا پشت سر Deadpool (که طی افتتاحیه ۱۳۲٫۴ میلیون دلار فروخت)، Deadpool 2 (با فروش ۱۲۵٫۵ میلیون دلاری)، و Logan (فروش ۸۸٫۴ میلیون دلاری) قرار بگیرد. فیلم های ۳۰۰ (با فروش ۷۰٫۹ میلیون دلاری) و Watchmen (با فروش ۵۵٫۲ میلیونی) هم جزو عناوین این لیست هستند، ولی در جایگاه های پایین تر قرار دارند.

Joker 2019

فیلم انفرادی جوکر یکی از محصول DC Films است اما هیچ ارتباطی با ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ (DCEU) ندارد و بعنوان یک فیلم کاملا مستقل تولید شده. این فیلم مورد تحسین منتقدین قرار گرفته و امتیاز ۷۶ درصد را از سوی Rotten Tomatoes دریافت کرده، که نشان می دهد از نظر هنری حرف های زیادی برای گفتن دارد (بازی شگفت انگیز واکین فینیکس مو بر بدن بیننده سیخ می کنـد). طبق پیش بینی تحلیلگران باکس آفیس، فیلم سینمایی Joker می تواند تبدیل شود به یکی از پرفروش ترین فیلم های درجه R تاریخ سینما، یعنی این امکان را دارد تا در کنار فیلم های موفقی مثل Deadpool و IT قرار بگیرد.

همچنین بخوانید | کارگردان فیلم Joker برنامه ای برای ساختن قسمت دوم ندارد؛ در حال حاضر

اگر اوضاع طبق انتظار پیش برود، موفقیت تجاری Joker می توانـد WB را مجاب کند تا بیشتر از قبل بر روی تولید فیلم های ابرقهرمانی درجه R تمرکز کند، مخصوصا فیلم های مستقل که ارتباطی با یک دنیای بزرگ تر مثل DCEU ندارند. لازم به اشاره است که فیلم سینمایی Joker بر پایه یک خط داستانی کمیک بوکی ساخته نشده و داستان کاملا جدیدی دارد، تریلرهایی که از آن منتشر شده نیز تایید کرده اند که اثری متفاوت در ژانر ابرقهرمانی و کمیک بوکی است، منتقدین هم از آن بعنوان یک “شاهکار تاریک” یاد کرده اند.

در انتها باید یادآوری کنیم که فیلم سینمایی Joker 2019 در تاریخ چهارم اکتبر (مصادف با جمعه ۱۲ مهر ۹۸) پا به گیشه های ایالات متحده و دیگر نقاط جهان خواهد گذاشت.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.